P.C.Roberts: Další západní kachna ze Sýrie?

Email Tisk PDF

white helmets sarin foto information clearing houseTvrzení, že v úterních ranních hodinách použila Sýrie proti svým nepřátelům v provincii Idlib chemickou zbraň, nese pachuť dalšího kusu západní zharmonizované a prostituující se propagandy proti prezidentu Asádovi a Rusku.

 

 

 

 

Všimněme si, co k případu uvádí skutečný žurnalista Paul Antopulos z webu Information Clearing House:
Přinejmenším 58 lidí přišlo o život při domnělém strašném plynovém útoku v provincii Idlib. Zajímavé je, že ještě předtím, než mohlo být zahájeno jakékoli šetření, kdo za útok odpovídá, odsoudil za něj vysoký představitelka EU pro věci zahraniční a veřejnou bezpečnost F. Mogheriniová syrskou vládu – a to tímto prohlášením:
„Asadův režim nese zodpovědnost za „strašný" syrský „chemický" útok".
Toto podezřele pohotové obvinění z úst vysoce postavené osobnosti EU má zřejmě sloužit jako precedens pro situace, kdy se politický pokřik spouští ještě předtím, než je možno dodat k případu jakékoli pravdivé informace.
Samozřejmě izraelský premiér Benjamin Netanjahu se k odsudku syrské vlády pohotově připojil a stejně tak učinila i organizace Amnesty International. 

Text k připojené fotografii z webu Information Clearing House:
Bílé helmy, financované organizací NATO a státy Perského zálivu, ošetřují oběti domnělého útoku sarinem v provincii Idlib – a to holýma rukama a bez masek. Což je v křiklavém rozporu s lékařskou procedurou, kterou je nutno při tomto typu útoku používat...

Vybral a přeložil Lubomír Man.

 

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

Aktualizováno ( Středa, 05 Duben 2017 12:39 )  

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB