Srazí dominový efekt i Trumpa? NOVÉ: Flynn možná nebude souzen

KELLYANNE-CONWAY foto Trump-Conservative comOdstavení generála Flynna z pozice poradce Národní bezpečnosti srazí pravděpodobně i další Trumpovy kandidáty státních funkcí a možná i Trumpa samotného. Kellyane Conwayová (na snímku), 50 letá Trumpova poradkyně, autorka několika politických publikací a současně i mluvčí Bílého domu, se zdá být další na řadě.

Čtěte: Trumpovo prezidentství: Requiescat in pace

 


Dnes, kdy se pouhý rozhovor s Rusem stal důvodem propuštění, je agenda normalizace vztahů s Ruskem mrtva. Trump sám údajně prohlásil, že Rusko by mělo vrátit Krym Ukrajině. A tím, kdo má nahradit Flynna, je Robert S. Harward, hlavní pověřenec zbrojařské firmy Locheed Martin pro Spojené arabské emiráty.
Lockheed Martin je samozřejmě částí vojenskobezpečnostního komplexu, který pro svůj hladký chod potřebuje nepřítele, a „ruská hrozba" je dost velký nepřítel na to, aby z kapes daňových poplatníků vytáhl jeden tisíc miliard dolarů a do tlamy vojenskobezpečnostního komplexu je vlil.


Překlad: Lubomír Man

NOVÁ ZPRÁVA

 

Americká média před několika hodinami přišla se zprávou, že bývalý poradce pro národní bezpečnost Michael Flynn zřejmě nebude souzen.

V rozhovoru s agenty FBI Flynn popřel, že o amerických sankcích proti Rusku jednal s ruským velvyslancem Sergejem Kisljakem dříve, než prezident Donald Trump nastoupil do úřadu. To ovšem odporuje obsahu zachycené komunikace zachycené zpravodajskými agenturami.

FBI by měla rozhodnout, zda jde o trestní čin. Někteří zaměstnanci FBI ovšem uvedli, že není jasné, zda státní zástupci zahájí řízení, neboť půjde o to, co je rozuměno pod slovem "sankce". Když se agenti FBI ptali, zda si je svojí výpovědí Flynn jistý, ten uvedl, že si na celý obsah rozhovoru s ruským ambasadorem nemůže vzpomenout.

Rozhodnutí o zastavení stíhání nyní záleží na rozhodnutí ministerstva spravedlnosti.

Další zprávou je, že penzionovaný viceadmirál Robert Harward (působí společnosti ve Lockheed Martin) odmítl nabídku amerického prezidenta Donalda Trumpa na místo hlavního bezpečnostního poradce Bílého domu.

 

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

Aktualizováno ( Pátek, 17 Únor 2017 14:06 )  

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB