P.C.Roberts: Neexistuje důkaz o účasti ruských hackerů v prezidentské volbě USA

 

Strategic culture logoOkamžitě po porážce Hillary Clintonové v amerických prezidentských volbách zahájily protidemokratické síly USA kampaň za delegitimizaci zvoleného prezidenta Trumpa.

 

 

Konečným cílem tohoto tažení je zbavit Trumpa jeho budoucího úřadu – a kdyby se to náhodou nepovedlo - oslabit jej delegitimizačními očerňovacími pokusy natolik, že nebude schopen uskutečnit své hlavní politické trajektorie. Hlavně pak ty, týkající se jeho politiky zahraniční.
Nejpodstatnějším bodem, kolem něhož se tyto snahy točí, je reorientace amerického vojenského komplexu a k němu přidružených sil NATO od dosavadní války proti teroru k přímé konfrontaci s Ruskem a Čínou. 
Jak k věci sděluje žurnál nadace Strategic Culture (foto nahoře), sestává kabala usilující o takovouto zahraniční politiku USA z dosavadního prezidenta Obamy, poražené prezidentské kandidátky Hillary a známých neokonzervativců, jako jsou Victoria Nulandová, republikánští senátoři McCain a Lindsay – a spolu s nimi celý americký vojenskoprůmyslový komplex (jeden z neokonzervativců a dřívější ředitel CIA James Wolsey, stojící až dosud za Trumpem, vhodil v nedávných dnech ručník do ringu a Trumpův tým opustil).
Hlavní role ve spiknutí padla na Obamova parťáka a současného ředitele CIA Johna Brennana, a další byly přiděleny různým vojenským organizacím a think-tankům NATO, jako jsou Atlantická rada, britská RUSI a vždy spolehlivá média.
Důraz dehonestační protitrampovské kampaně spočívá na důvěrných e-mailech a listinných dokumentech Hillary Clintonové, které pro veřejnost odhalila WikiLeaks. Snahou totiž je vyvolat dojem, že aspoň některé z těchto e-mailů či listinných dokumentů spatřily světlo světa díky ruským hackerům, řízeným přímo ruskou vládou. Vychází se zde totiž z domněnky, že ruská účast je logická už proto, že Trump plánuje navázat dobré vztahy s Ruskem, takže posílit jej a naopak oslabit Hillary bylo v nejniternějším ruském zájmu.
Tato konstrukce má ovšem jistou vadu. A to tu, že pro ni neexistuje důkaz. Doslova žádný. A chybí až do dnešního dne.


Vybral a přeložil Lubomír Man.

 

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

Aktualizováno ( Středa, 11 Leden 2017 11:44 )  

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB