CIA a FBI o ruských aktivitách nevěděly, nebo nechtěly vědět?

web us demokratůNa výzvědné a bezpečnostní agentury USA se dnes valí ze všech stran kritika za to, že nezabránily Rusům v ovlivňování prezidentských voleb. Deník The Guadian uvádí: „Pokud vám to nestačí, uvažte skutečnost, že CIA kdysi vyvolávala strach po celém světě. Dnes je už tak ubohá a slabá, že nedokáže zamezit otevřenému spiknutí Rusů, jehož cílem je zmanipulovat americké volby. FBI kdysi šikanovala skutečné i imaginární komunisty. V roce 2016 ředitel FBI intervenoval v amerických prezidentských volbách ve prospěch kandidáta, zvoleného Kremlem“ (plné znění ZDE).

 

 


Připomeňme si situaci čtrnáct dní před volbami, kdy šéf FBI oznámil Kongresu, že prozkoumá další nově objevené e-maily odeslané ze soukromého účtu Clintonové, zda neobsahují tajné informace. Jen pro vysvětlení, Comey v předchozích volbách podporoval republikánské kandidáty Johna McCaina a Mitta Romneyho. Podle amerických médií ředitel FBI rozhodl o zahájení nového vyšetřování informovat Kongres i přesto, že jeho představená, ministryně spravedlnosti Loretta Lynchová, byla proti. Členka administrativy prezidenta Baracka Obamy údajně nepovažovala za vhodné informovat o vyšetřování jednoho z prezidentských kandidátů méně než dva týdny před volbami. Teď nastal čas na rozhodnutí čtenáře - byl to ze strany FBI podraz na Hillary Clinton: "ano či ne"? A ještě jedna provokativní otázka: „Co když o činnosti ruských výzvědných služeb Američané věděli a úmyslně jim nebránili?“ Co když si CIA i FBI přály, aby vyhrál Donald Trump, jen to nemohly dát otevřeně najevo?  
Nevím, zda se s laskavým čtenářem shodneme, ale ruské tajné služby to měly v případě ovlivnění amerických prezidentských voleb – na můj vkus – až příliš lehké a jednoduché Vzhledem k tomu, že americké výzvědné služby špehují celý svět, je až neuvěřitelné, že by „přehlédly“ tak jednoduchou ruskou hrozbu.
Pro korektnost je nutné dodat, že o ruské hrozbě se mluvilo již v září, ale bez hmatatelných důkazů. Nemohu se zbavit dojmu, že ruská stopa ve vítězství Donalda Trumpa je spíše účelovou kartou, která může být a má být hrána k jeho pozdějšímu odvolání z funkce prezidenta (blíže viz impeachment ZDE) a k vyvolání nových voleb. Důvod je jednoduchý: stal se prezidentem s přispěním Americe nepřátelské mocnosti.
Inspirace: Češi a německé volby
Ruské tajné služby ukázaly, že volby v zahraničí ovlivnit lze. Kontroverzní otázka: neměli by nastávající německé volby ovlivňovat také Češi“? Řada našich politiků označuje náš stát za 17. spolkovou republiku Německa, jinými slovy připouští, že o Praze se rozhoduje v Berlíně. Češi by rozhodně německé volby ovlivňovat měli, už jen proto, že německá „vítací politika“ může ohrozit život náš, naší rodiny i našich dětí. Nelze se tomu nebránit ….

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

Aktualizováno ( Úterý, 10 Leden 2017 12:06 )  

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB