A kdypak začneme vyvěšovat Srbskou vlajku?

Serbian-boy-with-flagBlíží se výročí napadení Srbska vojsky NATO. Šlo o agresi, která nemá v Evropě od II světové války obdoby, která stále životy stovek civilistů včetně dětí a která byla začátkem aplikace „práva silnějšího" na úkor snad všech mezinárodních dohod. Evropa se marně snaží zapomenout.

 

 

Byl to válečný zločin, který spáchala vojska NATO nedlouho potom, co se ČR stala jedním z jeho členů. Byl to zločin, jehož schvalováním se V. Havel vyřadil ze společnosti aspoň trochu slušných lidí.
Některé radnice vyvěšují jednou ročně vlajku Tibetu. Myslím, že 95 % „vyvěšovatelů" neví, kde Tibet leží, ani co se tam přesně stalo, ale nevadí. O konsekvencích agrese proti Srbsku vědí téměř všichni, ale vlajky nevlají. Česká televize – jako obvykle, plní rozkazy a neinformuje.
A naši politici? Pří mentální a morální úrovni bývalého ministra zahraničních věcí Karla Schwarzenberga se nedalo čekat, že se česká diplomacie zachová slušně. Jak se ale dnes ukazuje, snaživý ministr Zorálek také ví, co se od něj čeká.
Zpět k radnicím a běžným lidem. Ta frustrace, o které se tak často mluví, vychází i z toho, že myslící lidé prostě nemohou zapomenout na to, co se stalo a neví proč, když se vyvěšují vlajky Tibetu, se nevyvěšují vlajky Srbska – evropské země která ztratila část svého území za přihlížení těch civilizovaných evropských států.

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB