P.C. Roberts: Presstitutky v plné jízdě 

NPR stuio foto npr orgDnes ráno jsem chvíli poslouchal rozhlasové zprávy na Fox News a pak na NPR (National Public Radio), a stačilo mi to. K nezvratné jistotě o tom, že nacistická propaganda z Hitlerových časů byla nedomrlým odvarem toho, co se jako kontinuální mocný proud valí každodenně do uší a hlav občanů USA.  NPR citovala New York Timesy, Washington Post a další tzv. dobře informované zdroje, všechny ovšem přinášející tu nejsurovější propagandu, jakou si jen můžete představit.

 

 

Věděli jste např., že všechny svízele v Sýrii vznikly výhradně působením Rusů a prezidenta Bašára al-Asada, zatímco Američané jsou v té záležitosti bílí jako sníh? Věděli jste, že povyk Britů, požadujících odchod z EU, nemá vůbec nic co do činění s jejich obavami ze ztráty suverenity britského království, a tím též ze znejistění britských občanských svobod, ale že se za ním skrývá jen a jen rasismus?

Věděli jste, že USA bojují s Islámským státem (IS), (který samy vytvořily a kterému dodneška pomáhají a navádějí jej k tomu, co má dělat), zatímco Rusové s Asadem útočí proti nevinným "demokratickým rebelům", kteří se pokoušejí namísto režimu brutálního diktátora (zvoleného velkou většinou Syřanů), zavést do země demokracii?

Věděli jste, že Rusové bombardují školy a nemocnice, jež jsou "neúmyslnými škodami" (collateral damage) v provedení Američanů, ale v domnělém provedení ruském se  obratem ruky mění na válečné zločiny? Obviňovatelé nemají pochopitelně pro svá obvinění žádné důkazy, ale to na váze jejich obvinění nic neubírá.

Bez ohledu na neexistující použití chemických zbraní Asadem "proti svým vlastním lidem",  a bez ohledu na neexistující atomové zbraně Iránu, opakují hlasy z rozhlasového přijímače o tomtéž jako o existujícím, a také o tom, co jim už o těch věcech americká vláda jednou nakukala. Zvlášť mě v té souvislosti rozladila Karen DeYoungová. Jako mladá reportérka tvrdě kritizovala útoky neokonzervativního státu v Nikaragui, avšak v okamžiku, kdy se stala vedoucí zahraniční rubriky deníku Washington Post, otočila se na čtvrtníku a stala se stejnou presstitutkou jako ostatní.

Ale abych se vrátil k tomu, co jste možná dosud nevěděli.

Věděli jste např., že Čína militarizuje Čínské moře? A to tak, že v něm buduje umělé ostrovy s rozjezdovými dráhami pro letadla, a že zde dále ukládá i zbraně? A věděli jste, že není žádnou militarizací, když "výjimečná země" rozmístí 60 % své mohutné námořní flotily v Pacifiku a když prohlásí Jihočínské moře, ležící tisíce mil od pobřeží USA, za oblast "amerického národního zájmu, a do dotyčné oblasti vyšle svá válečná plavidla, aby se zde "postavila čínské hrozbě".

Tohle jste všechno nevěděli? Inu ještě vám stále chybí to, co Američané už vlastní. Demokratická média v demokratických Spojených státech amerických.

 

Přeložil Lubomír Man.

 

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

Aktualizováno ( Úterý, 08 Březen 2016 16:44 )  

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB