Jak USA shánějí „teroristy“

 

Mohammed Ahmed Al-KandariKdyž se kriminální neokonzervativní režim G.W. Bushe rozmáchl ke své invazi do Afghánistánu, zoufale se přitom rozhlížel po „teroristech“, kteří by jeho nelegální invazi, formálně představující válečný zločin, poskytli aspoň jakés takés ospravedlnění.

 

 

Avšak po teroristech nikde ani vidu ani slechu. A tak Washington rozhodil nad svým obsazeným územím letáky, nabízející svým vojenským velitelům tisíce dolarů odměny za to, když nějaké „teroristy“ seženou.

Oni vojenští páni se pochopitelně nedali dvakrát pobízet, zajali kdejakého opuštěného místního chlapa a delegovali ho tam, kam jim leták přikazoval. Čímž jediným důkazem, že „terorista“ je skutečným teroristou a nikoliv nevinným člověkem, se stal ten fakt, že byl vojenským velitelem prodán za slušnou částku vyšší instanci coby „terorista“.

Začátkem ledna byl „svobodnou a demokratickou Amerikou“ po 14 letech mučení z vězení propuštěn Mohammed Ahmed Al-Kandari (nahoře na snímku). Plukovník Barry Wingard, který propuštěného Afghánce zastupoval, prohlásil: „Neexistuje prostě jiné svědectví než to, že jde o muslima, který se v Afghánistánu objevil v nesprávný čas. Což je jako ospravedlnění dlouholetého žalářování něco neslýchaného. A ještě neslýchanější pak bylo jeho mnohaleté mučení, jež z něj mělo vytlouct přiznání k jeho jen domnělým zločinům.“

Neočekávejte, že západní prostitující se média vám fakta, podobná právě popsanému, kdy sdělí. Vždyť nejsou ničím jiným než jen součástí washingtonské kriminální operace.

Vybral a přeložil Lubomír Man

 

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

Aktualizováno ( Čtvrtek, 21 Leden 2016 10:00 )  

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB