Poznámka: Jimmy Carter: USA jsou oligarchií s neomezeným podplácením

Email Tisk PDF

 Carter Jimmy       

 


Jak na svém serveru uvádí P.C. Roberts, prohlásil někdejší americký prezident Jimmy Carter na Národní syndikátové rozhlasové show Toma Hartmana, že Spojené státy jsou v současné době „oligarchií, ve které „systém neomezeného politického podplácení" vytvořil „kompletní zkázu politického systému jako odměnu těm finančním přispěvatelům, kteří tuto zkázu způsobili". Jak demokraté, tak republikáni, řekl dále, „hledí na tyto podplácející sumy peněz jako na benefit pro ně samotné."
Jimmy Carter takto odpověděl na Hartmanovu otázku, týkající se nedávného rozhodnutí Nejvyššího soudu USA ohledně financující kampaně Občané sjednocení.

 

VIZ http://www.paulcraigroberts.org/2015/08/02/president-carter-us-oligarchy-unlimited-political-bribery/

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 


Akademie Literárních novin vás zve na kurz

Soudobé československé a české dějiny – významná výročí 2018

Lektory kurzu jsou vědečtí pracovníci Ústavu soudobých dějin Akademie věd České republiky

Oldřich Tůma a Jiří Kocian.

Kurz se zabývá československými a českými soudobými dějinami v souvislosti s významnými výročími roku 2018: 1918 vznik samostatného státu ČR, 1938 Mnichovská dohoda, 1948 komunistický převrat a 1968 konec Pražského jara, a to v kontextu mezinárodních souvislostí včetně studené války.

Středa a čtvrtek 10. a 11. ledna 2018 * 10:00 hod. až 16:00 hod. * 20 účastníků * Korunní 810/104, budova D, Praha 10-Vinohrady * 2400 Kč včetně oběda a občerstvení

Kurz je akreditován MŠMT ČR

AKADEMIE.LITERARKY.CZ

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB