Komentáře

EU dává ruce pryč od „kauzy Skripal“

EU dává ruce pryč od „kauzy Skripal“

Úterý, 20 Březen 2018 10:36 Tereza Spencerová

Je to vývoj kolem „kauzy Skripal“, co nutí britskou vládu uchylovat se k nadávkám?

 

 

Skripal je jen další lež

Skripal je jen další lež

Úterý, 20 Březen 2018 08:34 P.C. Roberts

Je někdejší britský velvyslanec Craig Murray jediným informovaným a důvěryhodným člověkem, kterého vláda Velké Britanie vprodukovala? Zdá se, že ano. Britskou premiérku jakožto i celou její vládu totiž právě až Craig Murray přichytil při masivní lži.

„Dúhoví revolucionári“ z povolania? List biskupom. Zúfalý?

„Dúhoví revolucionári“ z povolania? List biskupom. Zúfalý?

Pondělí, 19 Březen 2018 11:07 Gustav Murín

 

Odrazu počujem, že to nestačí???? Od koho, kto sú títo organizátori protestov, odkiaľ prišli, kto je za nimi, čo vlastne chcú????

Glosa: Přiměřený strach

Glosa: Přiměřený strach

Pondělí, 19 Březen 2018 07:15 Pavel Kopecký

 

Prezident Donald Trump rozjíždí války obchodní, vzývá výstavbu festovních kosmických vojsk a (strategické) cestování na Mars, ale jinak se tento „politický marťan“ poznenáhlu tváří jako velký mírotvorce. Aspoň co se dotýká Korejského poloostrova, kde minimálně z pohledu mezinárodního práva od první poloviny padesátých let neuhasl vojenský konflikt.

Grafitti: Večeře na ruském velvyslanectví v Londýně

Pátek, 16 Březen 2018 11:51 Mirko Raduševič

Kdosi v Londýně poblíž ruského velvyslanectví dal grafittem na chodníku najevo, co si myslí o útoku na dvojitého ruského agenta Sergeje Skripala a jeho dceru.

Probudí se Rusko?

Pátek, 16 Březen 2018 09:48 P.C. Roberts

Žít při vědomí, že mají nepřítele, který jen hledá cesty, jak je odklidit z cesty, musí být pro Rusy traumatizující zkušeností. A zdalipak je už napadlo, jak podivné je, že Velká Británie, země nepříliš vojensky významná, kterou by Rusko dokázalo smést z povrchu země v několika minutách, vykonstruuje proti ruské vládě falešné obvinění, toto falešné obvinění ohlásí veřejnosti, a aniž by k němu přiložila jakýkoli důkaz, obrátí se s tímto obviněním na OSN, dá Rusku ultimatum, rozpráší celou ruskou diplomatickou misi v Británii, zmocní se zdejšího ruského majetku – a to vše na základě pouhých domněnek a s odmítnutím spolupráce s obviněnou zemí, jak to při šetření takovýchto obvinění vyžaduje zákon.

Kočka ŠKLÍBA a inaugurace

Pátek, 16 Březen 2018 07:06 František Kuba

Jsem čtenářem Lidových novin. A tak respektuji některé názory Petra Kamberského. Komentátor LN, příkladně 3. března, ve svém Chlívku zveřejnil materiál nazvaný Hlavně že se mydlíme.  

Ondráček neskončil, Ondráček trvá

Čtvrtek, 15 Březen 2018 11:28 František Kuba


V jedné písničce, třeba na rádiu Čas se můžeme doslechnout: „Středověk neskončil, středověk trvá…“. Leccos tomu nasvědčuje, inkvizitorů typu Miroslava Němcová, Magda Vašáryová, Petr Gazdík, Zbyněk Stanjura, Miroslav Kalousek a dalších máme přebytek, takže by se mělo uvažovat o urychleném exportu – i za cenu doplatku z naší strany. Jejich vnitřní pnutí způsobuje kumulaci negativní energie: Tímto jímajícím kondenzátorem se stala bohužel Sněmovna. Při nekontrolovaném vybití (jiskrou) může dojít k Majdanu. To by pochopil i takový budulínek jako je viceprezident Evropské komise Frans Timmermans.

Berme politiku vážně i s nadhledem

Středa, 14 Březen 2018 11:32 Milan Mundier

 

Od druhé přímé volby prezidenta uplynuly již zhruba dva měsíce, pachuť, kterou po sobě zanechala, ovšem zůstává. Teď nenarážím na to, kdo byl prezidentem nakonec zvolen, stejně jako Václava Havla a Václava Klause posoudí i Miloše Zemana nejlépe až historie, byť už dnes lze objektivně říci, nakolik dobře či špatně svoji funkci vykonává.

strana 1 z 117

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB