Komentáře

Radim Valenčík: ČSSD - předvolební vření?

Radim Valenčík: ČSSD - předvolební vření?

Pondělí, 24 Září 2018 08:40 Radim Valenčík

Právě ve chvíli, kdy začalo odpočítávání času do odstartování říjnových voleb, to začalo v ČSSD vřít. V nejméně vhodnou dobu a nejméně vhodným způsobem. Vyjádřili se zchránci ohrožených druhů i plzeňští reformátoři, odboj podpořil i prezident Zeman. Členové vedení strany kritizují členy vedení strany za spolupráci s Babišem, udržování iluze zvané Poche apod.

Fejeton: Na zdi

Fejeton: Na zdi

Sobota, 22 Září 2018 05:50 Alžběta Šerberová

 

Jako divačku televizního pořadu Prostřeno mě zaujala zvláštní věc. Že se s vařením u nás roztrhl pytel, to je už stará vesta, snad nic jiného nemáme na práci.

Radim Valenčík: Kauza „Sirotci“

Radim Valenčík: Kauza „Sirotci“

Pátek, 21 Září 2018 06:40 Radim Valenčík

V případě kauzy "Sirotci" jsem navrhl, aby se problém, pokud se jedná o tak důležitý problém, jak se hovoří, řešil adopcí dětí v rodinách.

Zbyněk Fiala: Trump chce vyšetřovat vyšetřovatele

Zbyněk Fiala: Trump chce vyšetřovat vyšetřovatele

Čtvrtek, 20 Září 2018 07:30 Zbyněk Fiala

Americký prezident Donald Trump přestal váhat s formálním útokem na FBI a ministerstvo spravedlnosti a nařizuje odtajnit dokumenty, které potvrzují, že je obětí honu na čarodějnice, či spíše zneužití policejních a tajných služeb pro potřeby stranického boje.

Radim Valenčík: Mladí a kritické myšlení

Čtvrtek, 20 Září 2018 06:09 Radim Valenčík

 

Hodně jsem o tom přemýšlel a myslím, že jsem jeden důležitý aspekt objevil. Mladí nejsou špatní. Naopak.

PIRÁTI – NEZISKOVKY – EXORCISTÉ

Středa, 19 Září 2018 06:04 František Kuba

 

Jen malé fantazírování...

Kauza „Sirotci“ a její řešení

Úterý, 18 Září 2018 11:02 Radim Valenčík

Většinou, když jsem kritizován z obou stran, cítím, že jsem uhodil hřebíček na hlavičku. Tentokrát v případě kauzy "Sirotci". Navrhl jsem, aby se problém, pokud se jedná o tak důležitý problém, jak se hovoří, řešil adopcí dětí v rodinách.

Jom Kipur, aneb stojí život v ráji za všechna odříkání?

Úterý, 18 Září 2018 09:12 Vít Klíma

 

Hovořit o židovské tématice a nezačít patřičným vtipem by byla naprostá ignorace. Takže: „Známý reformní rabín Rabovitz byl tak vášnivým golfistou, že si i na Velký svátek - Jom Kipur, šel odehrát svých devět jamek. Uviděl jej Anděl a hned na něj žaloval. B-h na šesté jamce přikázal větru, aby golfový míček přenesl z odpaliště přímo do jamky. Anděl byl šokovaný a naštvaný: „Pane, tomu říkáš trest, vždyť trefil jamku na první ránu!“ „Jistě,” odpověděl B-h s úsměvem. „Komu se tím ale bude moci pochlubit?”

Poznámka: Německýma očima

Pondělí, 17 Září 2018 06:11 Petr Bílek

Kniha Martina Schulze Wessela Pražské jaro nese podtitul Průlom do nového světa a v překladu Zuzany Soukupové ji vydalo nakladatelství Argo. Německy vyšla práce letos v nakladatelství Reclam. Samozřejmě že primární cílovou skupinou byli pro autora němečtí čtenáři, proto se možná zpočátku bude zdát českému čtení, že se některé známé věci opakují. Není však třeba podlehnout tomuto optickému klamu. Velmi brzy se totiž ukáže, že způsob, jakým fenomén pražského jara Schulze Wessel uchopil, respektuje jednak logiku domácího českého vývoje po druhé světové válce jako nezbytného předpokladu snahy o reformu, ale nezapomíná ani na mezinárodní kontext studené války, jenž bohužel českému pohledu na srpen 1968 většinou fatálně uniká.

strana 1 z 139

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB