Komentáře

Slovo k povinné maturitě z matematiky na gymnáziích

Slovo k povinné maturitě z matematiky na gymnáziích

Čtvrtek, 23 Únor 2017 08:45 Lubomír Man

Uvedu k problému příklad studenta, kterého jsem velmi dobře znal, protože jsem jím byl já sám.

Řekněte mi, k čemu NATO…

Řekněte mi, k čemu NATO…

Čtvrtek, 23 Únor 2017 07:38 Lubomír Man

NATO je zdrojem napětí v Evropě, prohlásil v minulých dnech Lavrov, a v kostce vyjádřil, proč zde tato ošuntělá organizace (jak ji charakterizoval Trump), stále ještě přetrvává.

Jak asi skončí Flynngate?

Jak asi skončí Flynngate?

Středa, 22 Únor 2017 10:11 Jan Vítek

 

Tříhvězdičkový americký generál Michael Flynn nemá dobrou zkušenost se svými vrchními veliteli. Před dvěma roky ho prezident Obama propustil z místa ředitele vojenské výzvědné služby, protože tvrdil, že ne Rusko, nýbrž radikální islamismus a množení Al Kajdy jsou největším nebezpečím pro USA.

Mládek padl

Mládek padl

Úterý, 21 Únor 2017 17:44 Zbyněk Fiala

Ministrovi se dá spousta věcí vyčíst, ale vyhodit ho za pokus o vnesení transparentnosti do mobilních tarifů, je dost v rozporu s tím, co strany obyčejně slibují a co by lidem v tržním prostředí mohlo pomoci. Samozřejmě, jde i o to, kterým lidem.

Glosa: Švédky mezi Arabkami

Pondělí, 20 Únor 2017 10:13 Ivo Fencl

Je Švédsko feministická zem? Ano. Zrodilo i malou Pipi Astrid Lindgrenové a feministické je přinejmenším při srovnání se značným množstvím států jiných, a to ani zdaleka nejen arabských. Jenže... Jenže pak se vám volnomyšlenkářští Švédi vydají na cesty a hle, rázem se mohou vyrojit všeliké nebezpečné otázky. A to?

Srazí dominový efekt i Trumpa? NOVÉ: Flynn možná nebude souzen

Pátek, 17 Únor 2017 09:46 P.C. Roberts

Odstavení generála Flynna z pozice poradce Národní bezpečnosti srazí pravděpodobně i další Trumpovy kandidáty státních funkcí a možná i Trumpa samotného. Kellyane Conwayová (na snímku), 50 letá Trumpova poradkyně, autorka několika politických publikací a současně i mluvčí Bílého domu, se zdá být další na řadě.

Čtěte: Trumpovo prezidentství: Requiescat in pace

Rozpoutají se ve Francii bouře jako v roce 2005?

Čtvrtek, 16 Únor 2017 10:16 ić, Ramin Mazaheri

 

Claude Dilain, sedmapadesátiletý starosta pařížského předměstí Clichy-sous-Bois, kde žijí většinou přistěhovalci, přirovnal zdejší prostředí k literárnímu popisu spisovatele Michel Houellebeca a nazval situaci sudem se střelným prachem.

Související: Dopis z Paříže

 

The Saker: Neokonzervativci a „hluboký stát“ zneutralizovali Trumpa

Středa, 15 Únor 2017 10:17 The Saker

 

Před necelým měsícem jsem napsal, že v USA probíhá „barevná revoluce“. Prvním jejím náznakem bylo vyšetřování CIA, FBI a NSA (National Safety Agency), cílené proti Trumpovu kandidátovi na funkci poradce Národní bezpečnosti generálu Michaelovi Flynnovi (na snímku). V úterý večer toto spiknutí, vedené heslem „zbavit se Flynna“ konečně uspělo. Generál Flynn byl přinucen nabídnout svou rezignaci - a Trump tu rezignaci přijal.

Vzpomínka: Za Bedřichem Utitzem

Úterý, 14 Únor 2017 11:36 Jana Červenková

 

Významný novinář a hrdina z bojů o Tobruk zemřel. V roce 2013 vyšla knížka vzpomínek válečného hrdiny, několikrát vyznamenaného britskou armádou, dvojnásobného exulanta, vynikajícího rozhlasového reportéra a zahraničního reportéra Bedřicha Utitze.

strana 1 z 76

banner Pidivadlo

Partneři

 Divadlo v Dlouhe logo  logo Českých center

VOŠH logo v barvě
www.vosherecka.cz