Komentáře

K ČSSD: Vize potřebuje lídra a ten není

K ČSSD: Vize potřebuje lídra a ten není

Středa, 21 Únor 2018 10:34 Radim Valenčík

Jeden z poznatků sjezdu ČSSD. Lídr pro skutečnou, nosnou a realizovatelnou vizi se hledá obtížně. Uvidíme, jak to bude dál.

Zbyněk Fiala: Našli ruskou stopu!

Zbyněk Fiala: Našli ruskou stopu!

Středa, 21 Únor 2018 10:17 Zbyněk Fiala

Američané už znají jména 13 Rusů, kteří jim roku 2016 levně ovlivnili prezidentské volby. Jejich seznam najdeme v obvinění zvláštního vyšetřovatele Roberta Muellera (vlevo na snímku), které bylo podáno k federálnímu soudu ve Washingtonu. Mueller si teď chce pozvat k výslechu prezidenta Donalda Trumpa, aby zjistil, jestli ke svému zvolení nějak nepřispěl. Z případu však lze vyvodit i pozitivní zkušenost. USA hájí svou suverenitu za pomoci zákonů vyžadujících otevřeně přiznat, že někdo u nich jedná za cizí peníze a v cizím zájmu.

Glosa: 10 bodů (k) sjezdu

Glosa: 10 bodů (k) sjezdu

Úterý, 20 Únor 2018 08:35 Pavel Kopecký

Z nedělního mimořádného sjezdu sociální demokracie v Hradci Králové mám mnoho postřehů. Budu se jim věnovat v příštích dnech, takže prozatím jen desatero odlehčených poznámek:

Před potopou je lépe utéct

Před potopou je lépe utéct

Pátek, 16 Únor 2018 10:21 Vít Klíma

 

Politická katastrofa nazvaná „české volby“ vyvrcholila tím, že máme prezidenta za zenitem výkonnosti, trestně stíhaného premiéra, zřejmě spojeného s STB a vládu (zatím) postavenou na otevřené či skryté podpoře KSČM a SPD. Neméně katastrofální zprávy přicházejí i z EU.

Schulz v propadlišti dějin. Naštěstí!

Čtvrtek, 15 Únor 2018 09:54 Ivo Strejček

K fotografii vlevo. Na svém fb-profilu (viz) německý politik Martin Schulz dosud předseda SD zveřejnil tuto fotografii a uvedl ji: „Sociální demokracie je více než jednotlivec. Pokud moje rezignace přispěje k obnově SPD, tak se vyplatí. Dívám se nyní zpět na léta plná vzestupů i pádů. A podívejme se však s důvěrou na budoucnost naší strany. Z celého mého srdce říkám: Děkuji.“

Proč nové volby

Čtvrtek, 15 Únor 2018 09:34 Radim Valenčík

Pořad Události, komentáře na ČT 24 vysílaný 13.února byl tou pověstnou poslední kapkou, která mě utvrdila v tom, že prezident Zeman nemá pravdu a že nejlepší řešení současné situace u nás jsou nové volby do Sněmovny. A to zejména vzhledem (k pro mě neuvěřitelnému) výroku místopředsedy ODS Martina Kupky. Dostanu se k němu, ale nejdříve kontext.

Aktivisté proti kardinálovi Dominiku Dukovi

Středa, 14 Únor 2018 13:54 red

Skupina křesťanských aktivistů se dnes dopoledne sešla před Arcibiskupským palácem v Praze. Jejich zástupce tu veřejně přečetl dopis, ve kterém aktivisté vyzývají papeže Františka, aby neprodloužil mandát kardinálovi Dominiku Dukovi. Hlavě české římskokatolické církve vytýkají například to, že se příliš sblížila s politiky.

Zbyněk Fiala: Olympijský vavřín pro prezidenta Muna

Středa, 14 Únor 2018 11:14 Zbyněk Fiala

Korejský poloostrov prožívá dobu velké naděje. Jihokorejskému prezidentu Mun Če-inovi se podařilo využít olympiády k prolomení nedůvěry severního souseda a odolává i tlaku amerického spojence.

„Naši“ politici zase a zase burcují, proboha koho?

Středa, 14 Únor 2018 10:01 František Kuba

 

Jejich publikum, vyjma Prahy, zmizelo z České republiky na konci 90. let.

strana 1 z 113

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB