Komentáře

Petr Bystroň: Předvolební boj by měl probíhat na ostří nože

Petr Bystroň: Předvolební boj by měl probíhat na ostří nože

Pátek, 22 Září 2017 08:36 Petr Bystroň

 

V Německu žiji už třicet let, ale nepamatuji podivnější předvolební období. Německo i celá Evropa stojí na křižovatce dějin, výsledek voleb ovlivní významně osud celé Evropy. V příštích čtyřech letech se bude rozhodovat o osudu eura, o nenávratném předání podstatných částí státní suverenity na EU, o dalším masivním omezování svobod a práv občanů a hlavně o dalším průběhu stěhování národů z Afriky a Blízké- ho východu do Evropy. (na snímku je Petr Bytroň)

Jsou senioři (2,4 mil lidí) důvodem k seriózní rozpravě v české politice?

Jsou senioři (2,4 mil lidí) důvodem k seriózní rozpravě v české politice?

Čtvrtek, 21 Září 2017 08:00 František Kuba

Praha patří k bohatým evropským městům. Situace v regionech je však jiná, často dramaticky. (vlevo fotografie Fr. Dostála)

Fotoglosa: Donald Trump a jeho projev v OSN. Odnese to John Kelly!

Fotoglosa: Donald Trump a jeho projev v OSN. Odnese to John Kelly!

Středa, 20 Září 2017 11:39 Mirko Raduševič

 

Jakým způsobem vystoupí Donald Trump k nabitému sálu Valného shromáždění OSN, se dalo očekávat. Média, znalci společenského a diplomatického chování tipovali Trumpův výstup nikoli nepodobný jeho tweetům.

Konec penzijní reformy?

Konec penzijní reformy?

Úterý, 19 Září 2017 08:26 Radim Valenčík

V pátek 15. září, den po té, co ukončila činnost Potůčkova komise k penzijní reformě, věnovala se této události ČT 24 v rámci pořadu Události, komentáře. Pod dost zavádějícím názvem "Konec důchodové reformy"

Je Česká televize alespoň tak objektivní jako před "revolucí"?

Úterý, 19 Září 2017 08:20 Jan Žižka

Mluvíme-li o zpravodajství, řekl bych, že Česká televize je zhruba tak objektivní, jako byla počátkem 80let minulého století.

Glosa: Za Petrem Šabachem

Pondělí, 18 Září 2017 08:07 Mirko Raduševič

 

Zemře-li někdo takový jako Petr Šabach, řekněme jazykem jeho povídek: „Je to v prdeli“.

Klaus Medersbacher: Teroristická supervelmoc – Spojené státy

Neděle, 17 Září 2017 07:06 Klaus Medersbacher

Indikátorem zdravotnické úrovně jednotlivých zemí i planety je počet lidí, umírajících na epidemie a nemoci, jímž se dá předcházet.

Za vysokou cenu másla nese vinu politika

Pátek, 15 Září 2017 09:28 Aleš Rozehnal

 

V celé Evropě rapidně stouply ceny másla. Od některých analytiků si tato skutečnost vysloužila označení „největší máslová krize v dějinách Evropy“. I když jsou takové výrazy zjevně neadekvátní, faktem je, že másla je v Evropě i v celém světě nedostatek a to žene jeho cenu nahoru.

Vzhůru do Mošnova za letadly NATO – jsou super

Pátek, 15 Září 2017 08:15 Lubomír Man


Se vším nadšením i přízní tam pozdravme křídla, která se tak nezapomenutelně vyznamenala při přeměně velké Jugoslávie v řadu dnešních malých státečků. Vzpomínáte na šum, který jsme tehdy od 24. března do 1. května 1999 nad našimi hlavami slychávali, ale na nebi viděli jen nepatrné modrošedé tečky. To ve výšce 10 km i výš směřovaly k Bělehradu, Novému Sadu a dalším tehdy ještě jugoslávským městům letecké eskadry NATO, aby tvrdolebým tehdy ještě Jugoslávcům vysvětlily, že s jejich Jugoslávií je konec. (vlevo kopie z Google: Bulevar revolucije v Bělehradě, vlevo je budova velvyslanectví ČR, před kterým se v roce 1938 konaly protimnichovské demontrace).

strana 1 z 95

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB