Komentáře

Ladislav Žák: Wirklich ist, was wirkt…

Ladislav Žák: Wirklich ist, was wirkt…

Středa, 14 Listopad 2018 08:06 Ladislav Žák

 

Začínám příspěvek německým úslovím, kterým jsem předchozí příspěvek zakončil. Kauza s „plukovníkem Redlem light“, která údajně hýbe Rakouskem, je nahrazena novým kolem aféry „Čapí hnízdo“. To, co se skutečně stalo, nikoho nezajímá a hysterie už cloumá lidem i jeho elitami.

Glosa: Jak daleko je ze Sarajeva do Palerma? 21 let

Glosa: Jak daleko je ze Sarajeva do Palerma? 21 let

Středa, 14 Listopad 2018 06:15 Radim Valenčík

Přesněji 21 let a 15 dní. Jako přes kopírák.

Radim Valenčík: ČSSD - co teď?

Radim Valenčík: ČSSD - co teď?

Úterý, 13 Listopad 2018 09:00 Radim Valenčík

 

Budoucnost ČSSD? Někteří se domnívají, že hlavní otázkou nyní je: Jak zachránit tuto ČSSD? Ne. Na to už je pozdě. Otázka, která je na pořadu dne, totiž zní: Co z této strany lze ještě zachránit?

Ladislav Žák: Plukovník Redl II.

Ladislav Žák: Plukovník Redl II.

Pondělí, 12 Listopad 2018 09:17 Ladislav Žák

Příběh plukovníka Redla je docela dobře znám. Rakouský vysoký důstojník tajné služby zástupce velitele Kundschaftstelle , byl Rusy donucen ke spolupráci v roce 1905 kvůli své, carskou rozvědkou odhalené homosexualitě a postupně se stal agentem kde koho, kdo jemu a Rusům zaplatil. Francouzů, Italů, Srbů a v neposlední řadě i samotné Černé ruky. Uplynulo osm let, byl rakouskou službou odhalen, přiznal se a v zájmu zachování všeobecné korektnosti, které se tenkrát říkalo společenské dekórum, vojenského tajemství a částečně i jeho vlastní cti byl vyzván kolegy důstojníky k sebevraždě. Zastřelil se ve vídeňském hotelu v květnu 1913. Od jeho odhalení do jeho sebevraždy neuplynul ani jeden den.

Vzpomínka na Honzu Petránka

Pondělí, 12 Listopad 2018 08:57 Milan Mundier

Odešel Honza Petránek, velký člověk. Můj kamarád a zároveň vzor. V srpnu jsem ho oslovil a požádal, zda by se mnou neudělal rozhovor pro Literární noviny.

Fejeton: Zrcadlo v lese

Neděle, 11 Listopad 2018 05:56 Martin Patřičný

 

Byl jednou jeden muž, a ten potřeboval k životu stromy. Chodil rád po lese, stromy hladil a někdy jim něco říkal a občas měl pocit, že mu rozumí.

Jak rozumět výsledku amerických průběžných voleb

Pátek, 09 Listopad 2018 08:07 P.C. Roberts

Podíváme-li se na tuto mapu ze CNN: https://www.cnn.com/election/2018/results/house , zdá se, že s výjimkou některých tenkých oblastí na severovýchodě, na západním pobřeží a dále v hispánských a černošských enklávách na jihozápadě a jihu, volila země republikánsky.

Zbyněk Fiala: Ve volbách posílila levice

Pátek, 09 Listopad 2018 08:02 Zbyněk Fiala

Rozdělená Amerika si zvolila rozdělený Kongres. Ve Sněmovně reprezentantů mají Demokraté minimální většinu 220 hlasů (většina začíná na 218), v Senátu zas povládnou s minimální většinou 51 hlasu Republikáni. Kdo to bral jako referendum o Trumpovi, má výsledek ve smyslu „asi jo, ale ne moc“. Jenže klíčová politická linie vede jinudy a ukazuje sílící hlas těch, kdo předtím nikdy nedostali slovo. Zajímavý je zejména úspěch žen bojujících za práva těch dole.

SPOR o devadesátá léta v ČR

Čtvrtek, 08 Listopad 2018 08:25 František Kuba

 

V tomto státečku – neumíme hodit zpátečku. Přeme se snad už o cokoliv. O odkaz stryka Masaryka, o démonického Beneše a jeho veselou manželku (Paříž), o rok 1948, padesátá léta a popravené a vězněné soldateskou KSČ, o nadějích roku 1968, také o rok 1989 a konečně o 90. léta prošpikovaná Václavem Klausem a dalšími hyper/privatizátory z Prognostického ústavu.

strana 1 z 146

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB