Komentáře

Křeslo v parlamentu důležitější než šmok v budoucí koaliční vládě

Křeslo v parlamentu důležitější než šmok v budoucí koaliční vládě

Pondělí, 23 Říjen 2017 10:41 Zdeněk Zbořil

 

Před letošními volbami se političtí komentátoři předháněli emfatickými výroky na jedno zdánlivě velké téma: Jde o všechno! Výsledky voleb ukázaly, že některým politickým stranám sice šlo o samotnou existenci, jiným ale o naději vládnout nebo spoluvládnout.

 Čínský pohled za horizont doby

Čínský pohled za horizont doby

Pondělí, 23 Říjen 2017 08:50 Ladislav Balcar

 V Pekinu 18. října zahájil jednání XIX. sjezd komunistické strany Číny za účasti 2 280 delegátů. V předsednictvu sjezdu zasedli nejen současní vedoucí činitelé strany a vlády, ale i bývalí nejvyšší straničtí a vládní funkcionáři jako symbol dědění moci. Na sjezdu přednesl tři a půl hodinovou zprávu generální tajemník strany Si Ťin-pching. Zhodnotil uplynulé pětileté období a nastínil perspektivy dalšího rozvoje země na další období. 

Ještě k volbám

Ještě k volbám

Neděle, 22 Říjen 2017 09:33 Jan Žižka


- (Mimochodem, dovede si někdo představit vládu bez lidovců?)

Český humor: K volbám od neznámého čtenáře

Český humor: K volbám od neznámého čtenáře

Pátek, 20 Říjen 2017 06:51 red

 

  

 

 

 

 

Jak Piráti a guru oklamali voliče

Čtvrtek, 19 Říjen 2017 17:05 Michal Rusek

 

Když se podíváme, jak vzorově dnešní piráti převzali kompletní agendu shora (migrace, LGBT, EU, Euro, NATO...), jen stěží si budeme myslet, že takoví piráti představují pro TENTO SYSTÉM problém. Naopak. Kdyby zde tito Piráti nebyli, systém by si je musel vymyslet. Vedení těchto Pirátů je už jen pouhé simulakrum, místo poctivé opozice systému poslouží letos Piráti stranám a šíbrům v ODS a TOP (ti guru nevadí) ke snížení volebního zisku hnutí ANO. Proto ta nečekaně silná mediální i marketingová podpora.

Kam se pohne Čína ?

Středa, 18 Říjen 2017 09:29 Ladislav Balcar

 

Zatímco v Čechách zuří předvolební boj, na druhé straně planety v Číně mají jiné starosti. 18. října tam zahájí činnost 19. sjezd Komunistické strany Číny, který určí další chod vývoje ČLR. Ať dopadnou české volby jakkoliv, bouři ve světové politice to nevyvolá. K sjezdu KS Číny bude upoutána světová pozornost, neboť jak spravedlivě tvrdí trojnásobný držitel Pulitzerovy ceny Thomas Friedman – „tam, kam se pohne Čína, tam se pohne svět“.

Strany válečnické a strany mírové

Pondělí, 16 Říjen 2017 10:31 Lubomír Man

Volby budou i naším hlasováním o míru.

Luboš a dronte mauricijský

Pondělí, 16 Říjen 2017 10:19 František Kuba


S politiky, manažery, sportovci apod., vznikají v běžném poměrně často sociální konflikty, takže veřejnost nepřekvapuje, že jsou poměrně častými subjekty psychiatrických studií. Jsou jim, kromě jiného, přisuzovány rysy psychopatie. A nejedná se pouze o fotbalisty. Touha uspět za každou cenu vzbuzuje nervozitu okolí, které domýšlí důsledky těchto procesů.

Fantastický vhled do záměrů zahraniční politiky USA

Neděle, 15 Říjen 2017 06:42 George Friedman / Man

Musíme mít pro sebe pruh země od Baltu k Černému moři, pak budeme mít 100 km do Stalingradu a 500 do Moskvy - Musíme mít pod kontrolou všechny oceány  a vesmír – Z oceánů můžeme napadat národy světa, zatímco ony nás napadnout nemohou.

strana 1 z 98

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB