Komentáře

Zbyněk Fiala: Francie v pohybu

Zbyněk Fiala: Francie v pohybu

Pátek, 07 Prosinec 2018 08:18 Zbyněk Fiala

Žluté vesty připomínají dřívější protestní hnutí ve Španělsku a Itálii, která se probila až k vládní moci.

Kterým dětem někdo půjčil zápalky? Utajovaná politická alternativa?

Kterým dětem někdo půjčil zápalky? Utajovaná politická alternativa?

Středa, 05 Prosinec 2018 08:26 Antonín Rašek

 

Předseda ODS Petr Fiala napsal na svém blogu text Zahraniční politika? Zeman a Babiš se chovají jako děti, kterým někdo půjčil zápalky. Pokračuje v něm ve své základní strategii: nenechat na koalici, zvláště premiérovi Andrejovi Babišovi a potažmo prezidentovi Milošovi Zemanovi, suchou nit.

Zbyněk Fiala: Klídek vařené žáby

Zbyněk Fiala: Klídek vařené žáby

Středa, 05 Prosinec 2018 08:02 Zbyněk Fiala

 

Vyvěsili transparent na bani a skončili v báni. Slovenský pokus vyburcovat svět k důraznější odezvě na klimatickou hrozbu, kterou se teď zabývají delegáti klimatické konference OSN v polských Katowicích, narazil na zuřivou obranu výnosného teplíčka. (vlevo logo katovické konference o klimatu)

Strategie přežití války

Strategie přežití války

Středa, 05 Prosinec 2018 05:49 Vít Klíma

Po skončení studené války proběhly v Evropě dva krvavé konflikty, oba mezi převážně slovanskými národy. První, v Jugoslávii, v níž bylo zabito přibližně 140 tisíc lidí, čtyři miliony obyvatel byly vyhnány ze svých domovů a mnoho jich zůstalo nezvěstných. Druhým krvavým konfliktem je občanská válka na Ukrajině. Zatím jsou ztráty spočítány na téměř 10 tisíc zabitých a více než 22 tisíc raněných a běženců jsou miliony.

Debilizace společnosti…

Úterý, 04 Prosinec 2018 10:00 Ladislav Žák

Pokládám sice debilizaci za permanentně přítomný v lidských dějinách, nicméně současná podoba komunikace, která charakterizuje naši společnost nejen v lokálním a regionálním, ale i národním a globálním měřítku, a zejména její technické možnosti, dávají debilizaci úplně nový rozměr a účinnost. Proto debilizace určitě stojí za malou úvahu, která je volně inspirována texty profesora Františka Koukolíka...

Válka s Ruskem bude, jen přesně nevíme kdy

Pondělí, 03 Prosinec 2018 06:05 Vít Klíma

 

Prvním důvodem, proč válka bude, je snaha Západu už o definitivní „vykopnutí“ Ruska z Evropy. Rusko je dnes už natolik zatlačeno do kouta, že ustupovat nemá moc kam a zřejmě ani nechce. 

Zbyněk Fiala: Svět za zrcadlem

Sobota, 01 Prosinec 2018 08:36 Zbyněk Fiala

Řeči o sankcích a nejednání na neschůzkách, kterými je naplněn program vedoucích představitelů skupiny G20 v Argentině, mohou vést k rozumnějšímu a bezpečnějšímu světu, i když to na první pohled vypadá jinak.

Mluvčí TALIBANU by to neřekl lépe, než pan Zaorálek....

Sobota, 01 Prosinec 2018 05:59 Karel Řehka

 

Generál Karel Řehka k názoru Lubomíra Zaorálka na českou účast v Afghánistánu. Uvádíme ve vztahu k názoru advokáta Aleše Rozehnala k možnostem vojáka se politicky vyjádřit (článek Vojáci mají právo vyjadřovat své názory a ostatní zase mají právo je slyšet).

Kdo všechno u nás ZPOROŠENKOVATĚL?

Pátek, 30 Listopad 2018 08:25 Radim Valenčík

 

Současná doba se vyznačuje tím, že k nejrůznějším provokacím dochází každou chvíli. Přitom většinou není důležité, kde je pravda, ale kdo má jakou sílu manipulace. Nic se ovšem nemá přehánět. To platí právě pro kauzu POROŠENKŮV VYJÍMEČNÝ STAV. Přesněji POROŠENKOVO FIASKO.

strana 1 z 149

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB