Glosa k demisi: Eso v kapse?

Email Tisk PDF

Sobotka sněmovna-foto prtsc youtubeOpravdu nejsem fanouškem Bohuslava Sobotky. Ale zdá se mi, že jeho tah s demisí celé vlády místo odvolání jen Andreje Babiše, není tak úplně nesmyslný.

 

 

Především celou záležitost převedl z polohy osobního konfliktu mezi ním a ministrem financí do širšího rozměru – prakticky celé politické scény. Což je pro něj – podle mého názoru – výhodné. Sobotka se ale za léta působení v politice nesporně naučil ovládat to, čemu se říká politické technologie (někteří zlomyslníci to nazývají politickými intrikami). A tak se mi zdá, že má v rukávu ještě nějaké eso. Neumím si představit, že by se do takového konfliktu pustil bez určitého zajištění. A napadá mne jediná věc: Co když už je jasné, jak dopadne kontrola Čapího hnízda ze strany bruselských orgánů?

 

Autor je vydavatelem Literárních novin.

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

Aktualizováno ( Středa, 03 Květen 2017 10:44 )  


Akademie Literárních novin

vás zve na kurz

Problémy současné češtiny

Kurz je určen všem těm, kteří denně pracují s naším rodným jazykem, nebo těm, kteří o něm rádi přemýšlejí a uvědomují si, jak se mění. Budeme mluvit o tom, jak se dnes mluví a píše, a zaměříme se i na to, proč se nám v jazyce něco nelíbí. Na příkladech konkrétních jazykových provinění proti správné češtině si ukážeme dnešní nejčastější chyby ve vyjadřování psaném i mluveném v úřednických, reklamních i mediálních textech.

3. prosince od 10:00 do 16:00 hod.

AKADEMIE.LITERARKY.CZ

Telefon: 234 221 131

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB