Jsme ve válceBerlín trh teroristický útok foto prtsc tv dwJaký ještě argument potřebujeme? Americký velvyslanec v Benghází, ruský v Ankaře, promenáda v Nice, vánoční trh v Berlíně, atentát v Mnichově. Jsme prostě ve válce a to, že se ještě nic nestalo v Praze je jen otázka volby těch, kteří takové útoky plánují.

 

 


Je to samozřejmě prvoplánově válka s islámským terorismem. On je vykonavatelem. Ti, kteří sedí za volanty zabijáckých automobilů, ti, kteří střílejí , jsou islamisté. Je to příšerný pohled na mladého muže v padnoucím obleku, jak drží v ruce pistoli a bez váhání zabije ruského velvyslance, zahajujícího kulturní výstavu.
Prezident Trump, který překonal další bariéru na cestě do Bílého domu a získal potřebný počet volitelů, nedvojsmyslně řekl, že tento terorismus je nutno ze světa vymazat. A že se k tomu musí spojit všechny síly ve světě. Držím mu palce, ale nebude to mít jednoduché. Nemyslím si totiž, že se všechno vyřeší likvidací těch vykonavatelů. I když to je také sám o sobě problém, protože jich není málo. Spíše bude nutné jinak uspořádat svět a vztahy v něm. A tam jsou ve hře různé zájmy a jde – jak jinak – o peníze. Kolik mrtvých nás ještě čeká, než se to podaří

 

Autor je vydavatelem Literárních novin

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB