Jsme ve válce

Email Tisk PDF

Berlín trh teroristický útok foto prtsc tv dwJaký ještě argument potřebujeme? Americký velvyslanec v Benghází, ruský v Ankaře, promenáda v Nice, vánoční trh v Berlíně, atentát v Mnichově. Jsme prostě ve válce a to, že se ještě nic nestalo v Praze je jen otázka volby těch, kteří takové útoky plánují.

 

 


Je to samozřejmě prvoplánově válka s islámským terorismem. On je vykonavatelem. Ti, kteří sedí za volanty zabijáckých automobilů, ti, kteří střílejí , jsou islamisté. Je to příšerný pohled na mladého muže v padnoucím obleku, jak drží v ruce pistoli a bez váhání zabije ruského velvyslance, zahajujícího kulturní výstavu.
Prezident Trump, který překonal další bariéru na cestě do Bílého domu a získal potřebný počet volitelů, nedvojsmyslně řekl, že tento terorismus je nutno ze světa vymazat. A že se k tomu musí spojit všechny síly ve světě. Držím mu palce, ale nebude to mít jednoduché. Nemyslím si totiž, že se všechno vyřeší likvidací těch vykonavatelů. I když to je také sám o sobě problém, protože jich není málo. Spíše bude nutné jinak uspořádat svět a vztahy v něm. A tam jsou ve hře různé zájmy a jde – jak jinak – o peníze. Kolik mrtvých nás ještě čeká, než se to podaří

 

Autor je vydavatelem Literárních novin

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 

banner Pidivadlo

Partneři

 Divadlo v Dlouhe logo  logo Českých center

VOŠH logo v barvě
www.vosherecka.cz