Reální Realisté

Email Tisk PDF

robejšek foto robejsek comKdyž jsem toto pondělí psal glosu Co dělat?, v níž jsem závěrem kladl otázku, zda se najde politik, nebo politická strana, kteří přijdou s programem českých národních zájmů, netušil jsem, že se objeví Petr Robejšek (na snímk) a Realisté. Co se stranou bude, je samozřejmě otevřená otázka. Petr Robejšek ale vzhledem ke svému vzdělání je nepochybně schopen tento úkol splnit.

 

 

Zajímavé je ovšem ještě něco jiného. Zdá se mi, že pro příští parlamentní volby vzniká potenciální možnost nového koaličního uspořádání. Andrej Babiš by totiž stál – pokud by byl vítězem voleb – prakticky proti všem zavedeným politickým stranám. Mohl by se ocitnout v tzv. Mečiarově pasti. Logickým řešením je buď si přímo vytvořit koaličního spojence, anebo tomu přinejmenším napomoci. Že by se připojili lidovci, o tom snad není pochyb.

Do zcela konkrétní polohy tuto úvahu dostává deklarovaná podpora Penty (byť zatím prezentovaná jako osobní iniciativa Marka Dospivy). S mediální skupinou Vltava Labe Media to už může být velká síla. Tak trochu se ukazuje, proč Penta VLP kupovala…. Pro česká média a český žurnalismus to není příliš dobrá zpráva. Hlavní mediální uskupení jsou nyní v rukou nejbohatších českých podnikatelů, z nichž minimálně dva – Babiš a Dospiva – mají politické ambice. Zdá se, že pracují na tom, aby měli na povel nejenom česká média, ale celou Českou republiku.

Autor je vydavatelem Literárních novin

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 


Akademie Literárních novin vás zve na kurz

Soudobé československé a české dějiny – významná výročí 2018

Lektory kurzu jsou vědečtí pracovníci Ústavu soudobých dějin Akademie věd České republiky

Oldřich Tůma a Jiří Kocian.

Kurz se zabývá československými a českými soudobými dějinami v souvislosti s významnými výročími roku 2018: 1918 vznik samostatného státu ČR, 1938 Mnichovská dohoda, 1948 komunistický převrat a 1968 konec Pražského jara, a to v kontextu mezinárodních souvislostí včetně studené války.

Středa a čtvrtek 10. a 11. ledna 2018 * 10:00 hod. až 16:00 hod. * 20 účastníků * Korunní 810/104, budova D, Praha 10-Vinohrady * 2400 Kč včetně oběda a občerstvení

Kurz je akreditován MŠMT ČR

AKADEMIE.LITERARKY.CZ

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB