Oblíbený cíl: Zeman

 

Zeman Milos foto hrad czJe to jak z učebnice pro pokračovací kurz politických technologů. Téma: Jak poškodit věrohodnost politika, který tak nějak nezapadá. Miloš Zeman. Můžeme si o něm myslet,co chceme, ale prostě nezapadá. A co je ještě horší, má podporu nejméně poloviny obyvatel České republiky, kteří jsou oprávněni v přímé volbě dát hlas pro prezidentského kandidáta podle vlastního výběru.

 

 


Těch akcí už bylo hodně. Červené karty, údajná opilost u korunovačních klenotů, tažení Česka na Východ, pozdní příjezd na pohřeb do Bratislavy a tak dále. Nějak to zatím nezabírá a popularita prezidenta je stále na vysoké úrovni. A hrozí vážné nebezpečí, že bude – pokud se k volbě rozhodne – zvolen znovu.
Takže bylo nutné nasadit ještě silnější munici. Na jedné straně dalajláma, dnes už téměř popartová figura ( ovšem s nezapomenutelným politickým pozadím), na straně druhé ctihodný muž, který přežil koncentrační tábor, dožil se vysokého věku, a ocenění si určitě zaslouží. Možná ho už měl dostat dřív, ale o to tu teď vůbec nejde. Všechno to nese znaky profesionálně připravené psychologické operace, jejímž cílem je zaútočit na Zemanovu kredibilitu. Pan Brady v tom – bohužel – sehrál roli mouřenína a musím říci, že je mi ho opravdu líto. Líto mi v žádném případě není ministra Hermana, který je ovšem podle všeho mužem na „černou práci", takže to jistě přežije.
Kauza už žije svým životem, kdekdo se na ní chce přiživit, ale za chvíli vyšumí. Dosáhla svého cíle? U těch, kteří nemají Zemana rádi, zcela určitě. Ale ti jsou přesvědčeni tak jako tak a ještě chvíli ji budou udržovat při životě. A u těch druhých, kterých je zjevně většina? Myslím, že právě u nich podpora současného prezidenta získala další argumenty. Ale tak to u podobných operací bývá: Ne vždy se podaří předem odhadnout jejich skutečný výsledek. Otevřená zůstává pro volnou spekulaci otázka, kdo to vymyslel a zorganizoval.

 

Autor je vydavatelem Literárních novin

 

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

Aktualizováno ( Středa, 26 Říjen 2016 12:00 )  

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB