Miroslav Pavel

Chce pravice nový Únor?

Chce pravice nový Únor?

Středa, 14 Listopad 2018 14:34 Miroslav Pavel

Andrej Babiš opravdu není inkarnace neposkvrněného početí Panny Marie. A úplně nejlepší by bylo, kdyby se celá kauza Čapího hnízda dostala konečně před soud. Proč to tak dlouho trvá? Zdržuje to někdo? A kdo? Místo toho nějaké dobré duše ( odkud?) dají adresu jednoho ze spoluobviněných (, o které policie říká, že ji zná a s obviněným komunikuje) v této kauze rádobyinvestigativním novinářům. A ti ho jakoby objeví. A kauza je na světě.

Ad Tereza Spencerová

Ad Tereza Spencerová

Středa, 17 Říjen 2018 15:16 Miroslav Pavel

  

Válka se odkládá?

Válka se odkládá?

Pátek, 13 Duben 2018 13:23 Miroslav Pavel

 

Dunění válečných bubnů sice ještě neutichlo, ale jejich hluk jakoby ztrácel na intenzitě. Stalo se něco? Prsty na spoušti jsou sice pořád, ale už ne tak napjaté. Prezident Trump, doprovázený věrnou May a stejně věrným Macronem, najednou říká, že se zítra do boje ještě nepůjde. Ještě to prý musíme prozkolumat. Nechci být zbytečným optimistou, ale ani pesimistou.

Čína je opravdu jiná

Čína je opravdu jiná

Čtvrtek, 02 Listopad 2017 10:13 Miroslav Pavel


Shodou okolností jsem byl počátkem října dva týdny v Číně a tak jsem mohl pozorovat atmosféru před chystaným sjezdem čínských komunistů. Po týdnu oficiálního programu jsem si pobyt prodloužil ještě o týden a sestoupil jsem z limuzín do pekingského metra, trolejbusů a taxíků. A do restaurací – řekl bych naším příměrem – třetí cenové skupiny.

K předvolební kampani: Slova z plakátů

K předvolební kampani: Slova z plakátů

Pátek, 20 Říjen 2017 08:26 Miroslav Pavel

Projížděl jsem na internetu jednoduše zadané vyhledávání: jaká je účinnost venkovní reklamy, jaká je účinnost billboardů? Důvod byl jednoduchý. Před volbami je celá země oblepena plakáty nejrůznějších rozměrů, barev, grafického i slovního uspořádání. Proč? Přesvědčí to někoho? Anebo je to dobrý výdělek pro ty, kteří vlastní nejlépe celé sítě billboardů a další tzv. velkoplošné reklamy?

Glosa: Německo hledá nové jistoty

Pátek, 22 Září 2017 07:58 Miroslav Pavel

Zní to asi trochu kostrbatě, ale nazývám si sám pro sebe současnou situaci rekonfigurací světa. Váha a pozice hlavních hráčů – USA, Číny a Ruska - jako vedoucích jaderných mocností (ale nejen jich) se znovu oceňuje a nově nastavuje.

Glosa: Proč tolik vzrušení?

Čtvrtek, 14 Září 2017 13:25 Miroslav Pavel

Saša Uhlová udělala něco, čemu se většina českých novinářů vyhýbá: Napsala reportáž z reálného života.  Klobouk dolů! Její seriál Hrdinové kapitalistické práce vyvolal až hysterické reakce, zejména na pravicové části politického spektra.

Glosa k demisi: Eso v kapse?

Středa, 03 Květen 2017 08:08 Miroslav Pavel

Opravdu nejsem fanouškem Bohuslava Sobotky. Ale zdá se mi, že jeho tah s demisí celé vlády místo odvolání jen Andreje Babiše, není tak úplně nesmyslný.

Putinovo horké jaro

Úterý, 28 Březen 2017 09:47 Miroslav Pavel

 

Zvědavost mi nedala, a tak jsem se podíval na video Navalného Fondu proti korupci, které se věnuje premiéru Medveděvovi.

strana 1 z 5

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB