Komentáře

Zbyněk Fiala: České lesy plošně hynou

Zbyněk Fiala: České lesy plošně hynou

Úterý, 19 Červen 2018 10:43 Zbyněk Fiala

 

S českou smrkovou monokulturou je konec, v tomhle klimatu nepřežije. Hnutí DUHA předalo vládě komplexní balíček odborných návrhů pro lesní hospodaření blízké přírodě, které řeší příčiny plošného hynutí českých lesů a dává šanci k jejich obnově. Čím? Dubem, bukem a dalšími listnáči.

Měli židovští intelektuálové ve všem pravdu?

Měli židovští intelektuálové ve všem pravdu?

Pondělí, 18 Červen 2018 08:50 Vit Klima

 

Několik (českých) židovských intelektuálů napsalo izraelské vládě otevřený dopis, v němž odsuzují její násilí a horují pro nastolení spravedlivého míru mezi oběma stranami (ZDE). Obávám se, že s nastolením spravedlivého míru není tak jednoduché, jak si to signatáři výzvy představují. Obávám se, že největším problémem, a to nejen pro ně, je přiznat si, že žádný spravedlivý mír mezi židy a Palestinci s největší pravděpodobností nastolit nelze.

Fejeton: Rozhovor

Fejeton: Rozhovor

Neděle, 17 Červen 2018 07:06 Jindřiška Ptáčková

Byli dva, tak kolem pětadvaceti, na oholených hlavách už jim trochu rašil porost, černé kožené bundy byly doopravdy kožené a náramky na zápěstích masivní. Stáli nade mnou, sedící v autobusu, dost slyšitelně se bavili, ale zabývala jsem se svými záležitostmi, takže jsem je nevnímala. Až náhle! „Hele oe, ale čet jsem nedávno knížku a ta se mnou fakt hnula, já na to furt myslím a fakt chci se sebou něco udělat.

Glosa: Měli jsme Laufera – a s ním i krásnou řeč

Glosa: Měli jsme Laufera – a s ním i krásnou řeč

Sobota, 16 Červen 2018 07:31 Lubomír Man

Rozšířím to. Měli jsme i Procházku, Mašlonku, Zelenaye, Sigmunda, Malinu, Poláka, Holubce, Bakaláře a Škorpila... (vlevo na snímku Jos. Laufer)

Jen bozi a Kim Ir-sen vědí...

Pátek, 15 Červen 2018 07:29 Pavel P. Kopecký

 

Nedlouho tomu, co americký prezident vzkazoval severokorejskému protějšku, že je „rakeťáček" a že on, boháč Donald Trump, má v čele USA daleko větší jaderné tlačítko. Za pyšné výlevy, z nichž by měl jistojistě potěchu Sigmund Freud, schytával od druhé strany urážky či provokace stejně útočně obhroublé (v tom má propaganda KLDR slušnou praxi). Osočování i výhrůžky mezi Washingtonem a Pchjong-jangem polekaly sotva před rokem nejednoho, kdo se o mezinárodní bezpečnost nezajímá, ale ví, co jsou zbraně hromadného ničení. Postačí, když se v hlavní vysílací době párkrát zašermuje ostrými větami anebo ukážou supermoderní vojenská cvičení u teritoriálních vod protivníka – a válka je v mysli nepoučených diváků na spadnutí.

Červené trenýrky – rudý hadr na býka

Pátek, 15 Červen 2018 07:12 Michal Rusek

 

Napřed dovolte malou otázku, je to ale jen příklad: Kolik hodin nám všem, občanům ČR, vezme kauza „prezident si dělá prdel z novinářů“? Snad 100 tisíc? Nebo spíš 10 milionů hodin? A teď jinak: Není problém ve společnosti náš všech, že nejen u nás („v naší vlasti“ je nevhodné?), ale i jinde ve světě visí miliony takových rudých trenclí, které doslova zasviní veškerý veřejný informační prostor, takže prostě není čas a hlavně potřebná nálada na výměnu myšlenek* a jejich dotažení k dobrému konci?

Trenky v zahradách. Komentář jen rozmarný

Pátek, 15 Červen 2018 07:02 Ivo Fencl

Těsně pod Hradem došlo k demonstrací síly, která si nezaslouží komentovat ani deseti řádky.

Trump má pro zavedení dovozního cla na ocel řadu dobrých důvodů

Čtvrtek, 14 Červen 2018 12:42 Aleš Rozehnal

 

Naprostá většina ekonomů odsuzuje cla, která uvalil Donald Trump na dovoz oceli a hliníku z Číny, Kanady, Mexika a nejnověji Evropské unie. Ačkoli se zdá, že z historických zkušeností má obchodní válka skutečně pouze poražené a žádné vítěze, nelze zastírat, že USA mají pro zavedení dovozních cel řadu dobrých důvodů.

Ekonomická filosofie pro 21. století

Čtvrtek, 14 Červen 2018 08:10 Radim Valenčík

 

13.června se konal v Poslanecké sněmovně seminář "Ekonomická filosofie pro 21. století", který se byl pod záštitou poslance Jiřího Kobzy, který se zabývá (dle pozvánky) "teoretickou reflexí výrazných proměn světové i domácí ekonomiky a hospodářské politiky v posledním, zejména v souvislosti s expanzí globalizačních a integračních trendů"

strana 1 z 143

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB