Komentáře

Je načase se emancipovat

Je načase se emancipovat

Pondělí, 18 Prosinec 2017 09:04 Antonín rašek

Rozhodně není hezké, jak můžeme slyšet výčitky, když má někdo z neúspěchu německé kancléřky Angely Merkelové sestavit vládu škodolibou radost. Jakkoli se mu nemusí líbit její vstřícnost k uprchlíkům a jaké to vyvolalo obranné reakce nacionálně orientovaných německých obyvatel.

Petr Žantovský: Třídní boj

Petr Žantovský: Třídní boj

Pondělí, 18 Prosinec 2017 07:07 Petr Žantovský

 

Dnes a denně se všude okolo nás mluví o tom, jak propadáme konspiračním teoriím. Ale já tvrdím, a stejně tak denně kolem sebe vidím důkazy, že největšími konspirátory jsou politici a novináři. Provozují paranoidní propagandu.

Bude, nebo nebude válka v Koreji?

Bude, nebo nebude válka v Koreji?

Pondělí, 18 Prosinec 2017 06:07 Zdeněk Zbořil

Stačí jedno prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa o budoucnosti Jeruzaléma jako hlavního města Státu Izrael a všechny hlavní kanály evropské komunikace zapomenou, že ještě včera šířily strach před nukleárními zbraněmi a mezikontinentálními raketami z arzenálu KLDR. Ty by měly být dnes nebo zítra schopné ohrozit jakékoli místo na světě, zejména však japonské ostrovy a místa na mapě Spojených států, jak údajně tvrdí severokorejská vojensko-politická propaganda.

Bude v Koreji válka?

Bude v Koreji válka?

Pátek, 15 Prosinec 2017 12:27 Zbyněk Fiala

 

Kdekdo se bojí, že na Dálném východě hrozí vypuknutí jaderného požáru, který už by nešel zastavit a bylo by jedno, jak je kdo daleko. Ale jsou dost silné signály i snahy tento vývoj zastavit. Těžiště děje však příliš snadno přeskakuje z reality na scénu amerického propagandistického divadla.

České národní zájmy - 2. část

Pátek, 15 Prosinec 2017 11:13 Jaroslav Tichý

Tato část navazuje na předchozí článek (ZDE) . Pokusme se položit si otázku, jaké národní zájmy může mít země, jako je Česká republika, a jakých prostředků k jejich dosažení může využívat. Otázkou zásadního významu též je, za jakých podmínek může ČR své národní zájmy uplatňovat.

Zbyněk Fiala: Na platy snad bude

Čtvrtek, 14 Prosinec 2017 11:39 Zbyněk Fiala

Napjaté jednání o státním rozpočtu se zatím ve sněmovně nezaseklo, takže zůstává naděje, že příští rok dostanou zdravotníci, učitelé a penzisti přidáno. Ale něco by se mělo udělat i s tou šílenou honičkou, když se má o tak důležitých věcech rozhodnout během pár dnů před vánočními svátky.

Jaké jsou české národní zájmy?

Čtvrtek, 14 Prosinec 2017 10:17 Jaroslav Tichý

O českých národních zájmech psali již různí autoři. Vesměs obecně, pouze v poloze teoretické. Důvody, proč se tohoto tématu chápeme, lze shrnout následovně.

Evropské vlády nesou spoluvinu na otřesném zacházení s uprchlíky a migranty

Středa, 13 Prosinec 2017 10:59 Amnesty International

Evropské vlády se vědomě podílejí na týrání a zneužívání desítek tisíc uprchlíků a migrantů, kteří jsou v Libyi zadržováni tamními imigračními úřady v otřesných podmínkách.

Sestavování vlády a personální trylky

Středa, 13 Prosinec 2017 09:19 Petr Žantovský

 

Před osmi lety – a zdá se to při pohledu do zpětného zrcátka skoro jak půlstoletí – se měly odehrát volby do Poslanecké sněmovny. Konkrétně v pátek 9. a sobotu 10. října 2009. Mělo se jednat o předčasné volby, které by zkrátily páté volební období Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. 

strana 1 z 119


Akademie Literárních novin vás zve na kurz

Soudobé československé a české dějiny – významná výročí 2018

Lektory kurzu jsou vědečtí pracovníci Ústavu soudobých dějin Akademie věd České republiky

Oldřich Tůma a Jiří Kocian.

Kurz se zabývá československými a českými soudobými dějinami v souvislosti s významnými výročími roku 2018: 1918 vznik samostatného státu ČR, 1938 Mnichovská dohoda, 1948 komunistický převrat a 1968 konec Pražského jara, a to v kontextu mezinárodních souvislostí včetně studené války.

Středa a čtvrtek 10. a 11. ledna 2018 * 10:00 hod. až 16:00 hod. * 20 účastníků * Korunní 810/104, budova D, Praha 10-Vinohrady * 2400 Kč včetně oběda a občerstvení

Kurz je akreditován MŠMT ČR

AKADEMIE.LITERARKY.CZ

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB