Komentáře

Syrská opereta

Syrská opereta

Čtvrtek, 19 Duben 2018 07:20 Pavel Kopecký

 

Nemíním psát o syrském dramatickém umění, ačkoli se prý na tamějších vládních územích vrací život do normálu. Chci se zaměřit na bezpečnostní dramata v Sýrii, která začasté získávají výzor cynické frašky. Konkrétně si to přiblížíme za okamžik.

Glosa: Veterán britské novinařiny přímo na místě v Douma

Glosa: Veterán britské novinařiny přímo na místě v Douma

Středa, 18 Duben 2018 15:25 Michal Brand

 

Robert Fisk, veterán britské žurnalistiky a jeden z mála žijících novinářů v médiích hlavního proudu (presstituty, kteří převažují z 99% v médiích hlavního proudu, nepočítám mezi novináře) přinesl reportáž přímo z města Douma, z míst ,kde údajně mělo dojít k útoku chemickými zbraněmi.

Zločinec vždy usvědčí sám sebe lhaním – jako nyní USA, Francie a Británie

Zločinec vždy usvědčí sám sebe lhaním – jako nyní USA, Francie a Británie

Úterý, 17 Duben 2018 13:52 Michal Brand

 

Čím dál vše více nasvědčuje tomu, že v Dumá se žádný útok chemickými zbraněmi nestal.

Zbyněk Fiala: Ohňostroj na rozloučenou

Zbyněk Fiala: Ohňostroj na rozloučenou

Úterý, 17 Duben 2018 08:18 Zbyněk Fiala

 

Raketový úder na Sýrii byl nejspíš plichtou v souboji mezi těmi, kdo by vtáhli USA do nějaké další pozemní války, a prezidentem Donaldem Trumpem, který by naopak ze Sýrie co nejdříve zmizel. Jinou věcí je, že čeští občané mohou jen přihlížet, jak je jejich vláda stále ochotnější někoho bombardovat.

Stropnický a angažovaná kulturní fronta

Pondělí, 16 Duben 2018 09:04 Radim Valenčík

Jednou z otázek, nad kterou se mnozí moji známí pozastavují, je: Jak je možné, že (po staru) "umělecká fronta", tedy (po novu) "umělecké celebrity" se tak trapným způsobem angažují v politice, že ztrácejí schopnost produkovat kvalitní uměleckou produkci a dokonce ohrožují vnímání svého celoživotního odkazu ze strany většinové veřejnosti.

Facebook – falešné vědomí a falešné svědomí?

Sobota, 14 Duben 2018 06:18 Pavel P. Kopecký

Že světové informační sítě proměnily naši civilizaci způsobem srovnatelným s otiskem Guttenbergova knihtisku, není sporné. Navíc jsme teprve na počátku procesu hlubokých proměn, díky (či kvůli?) nimž je planeta zase o kus menší. Náš „síťový svět“ se octl v další síti, do které se zamotáváme víc a víc. Aktuální kauza kolem masivního úniku dat společnosti Facebook je toho jasným dokladem. Případem za pravděpodobné velehory jiných, o nichž se ani nedovíme.

Válka se odkládá?

Pátek, 13 Duben 2018 13:23 Miroslav Pavel

 

Dunění válečných bubnů sice ještě neutichlo, ale jejich hluk jakoby ztrácel na intenzitě. Stalo se něco? Prsty na spoušti jsou sice pořád, ale už ne tak napjaté. Prezident Trump, doprovázený věrnou May a stejně věrným Macronem, najednou říká, že se zítra do boje ještě nepůjde. Ještě to prý musíme prozkolumat. Nechci být zbytečným optimistou, ale ani pesimistou.

Intervence a despocie

Pátek, 13 Duben 2018 08:49 Zbyněk Fiala

 

Americké zásahy na Blízkém východě způsobují situaci horší. Jděme od toho, píše dokonce i mluvčí americké pravice National Review.

Genialita a jiné haraburdí

Pátek, 13 Duben 2018 07:58 Jindřiška Ptáčková

 

Co všechno nám snáší televize ústy svých moderátorů! Tak například v jistém pořadu o vaření jsem se o jistém jídle dozvěděla, že je geniální. Ach, ach! Jídlo může být geniálně vymyšlené, připravené či upravené, ale samo o sobě geniální být nemůže, neboť není člověkem. Či inteligentním tvorem, je známo, že inteligence zvířat se pohybuje ve stejném rozsahu, jako lidská. (Kdysi jsem měla kocourka, jehož inteligence se pohybovala kdesi v pásmu imbecility, ale jinak byl roztomilý.) Ale o tom není řeč. Řeč je o řeči.

strana 1 z 134

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB