Zprávy, analýzy

Http://www.Automobilovedily24.CZ

Jedna beseda s Terezou Spencerovou

Ivo Fencl Čtvrtek, 19 Říjen 2017 08:22


Navštívil jsem tento měsíc v Městské knihovně v Plzni besedu s Terezou Spencerovou, specialistkou na Blízký východ a autorkou Literárních novin.

Man Bookerovu cenu získal stejně jako loni americký autor

Literatura Čtvrtek, 19 Říjen 2017 07:03

 

Prestižní Man Bookerovu cenu letos získal americký spisovatel George Saunders (*1958) za svůj vůbec první román Lincoln in the Bardo (2017).

Známé věci o Číně uvnitř Hollywoodu

Film Čtvrtek, 19 Říjen 2017 06:39


Produkce hollywodských studií musí (a není o tom pochyb) zaujmout také občany Spojených států. Ale bylo by krátkozrakým, kdyby se neorientovala na celý svět; a samozřejmě to dělá.

Kam se pohne Čína ?

Komentáře Středa, 18 Říjen 2017 09:29

 

Zatímco v Čechách zuří předvolební boj, na druhé straně planety v Číně mají jiné starosti. 18. října tam zahájí činnost 19. sjezd Komunistické strany Číny, který určí další chod vývoje ČLR. Ať dopadnou české volby jakkoliv, bouři ve světové politice to nevyvolá. K sjezdu KS Číny bude upoutána světová pozornost, neboť jak spravedlivě tvrdí trojnásobný držitel Pulitzerovy ceny Thomas Friedman – „tam, kam se pohne Čína, tam se pohne svět“.

Poustevníci severu

Svět Středa, 18 Říjen 2017 09:11

Pentagon a Langley jsou spojité nádoby. Čím víc si generálové uvědomují, že severní Korea je atomová mocnost, tím usilovněji špioni uvažují o tom, jak vyvolat v Pchjongjangu státní převrat, při němž Kim III. zahyne. Mají aspoň mlhavou představu, o co si koledují? (vlevo korejský vůdce Kim Jong-Un)

Příběh o levici /6/ – Katarze. Revoluce jako očista, nebo prokletí?

Civilizace Středa, 18 Říjen 2017 08:43

 

V řecké tragédie vrcholí krizi – hrdina umírá. Protože se ve svých úvahách o příběhu levice držím Aristotelova dělení, měl bych končit zánikem levice, její smrtí.

SPD ve stopách TOP09, aneb Sjednocení Pravice Dotáhneme…

Marek Řezanka Středa, 18 Říjen 2017 08:22

 

Pokud mainstreamové média neustále vedle sebe propagují SPD a Piráty jako černé koně voleb s tím, ať si mladí vyberou jednoho z nich, měl by volič ve vzduchu zavětřit cosi nezdravého. Totiž to, že mainstream by nikdy nehnal dopředu oře, jenž by byl skutečně antisystémový. (vlevo předvolební plátek SPD)

 

 

 

Miloň Čepelka: Nebožtík na rynku

Čtení Středa, 18 Říjen 2017 07:55

Říká se, že člověk zmoudří a porozumí sám sobě teprve k stáru – jinými slovy, že v pozdějším věku najde sám sebe. Co si má ale hlavní hrdina počít ve chvíli, kdy sám sebe najde doslova?

Milan Ohnisko: Who The Fuck Is David Koller?

Čtení Úterý, 17 Říjen 2017 19:16

Unikátní knižní rozhovor básníka Milana Ohniska s legendárním českým rockerem Davidem Kollerem — zpěvákem, bubeníkem, lídrem kapely Lucie, ale taky neúnavným bojovníkem proti komunistům a zkorumpovaným politikům.

Elena Ferrante: Příběh těch, co odcházejí, a těch, kteří zůstanou (Geniální přítelkyně 3)

Čtení Úterý, 17 Říjen 2017 19:13

Z geniálních přítelkyň Eleny a Lily se staly mladé ženy. Zdá se, že se jejich cesty definitivně rozcházejí. Elena se stěhuje do Florencie, kde chce budovat spisovatelskou kariéru, Lila zůstává v bídě neapolské periferie.

Jak Respekt vrtí psem aneb cenzura novináře Spurného

Domácí Úterý, 17 Říjen 2017 11:21

 ...je to hra, na kterou jsme přistoupili, která není v pořádku, která vlastně i tu atmosféru před volbami do velké míry znejisťuje, protože voliči už nemají ponětí, co je pravda, co je hra a jak to je. Mám obavu z toho, že tyto anonymní zdroje se jaksi stávají samozřejmostí našeho politického nebo našeho mediálního života. Toto je problém, protože to ovlivňuje volby sekundárně, ve druhé bázi. Toto ovlivňuje volby tím, že lidé nevědí, z jakých informací si mají skutečně vybírat.

„Politický střed“ je kapitulace demokracie před mamonem

Petr Schnur Úterý, 17 Říjen 2017 08:28

Volba menšího zla a mýtus tzv. ztraceného hlasu znamená abdikaci na vyjádření politické vůle. Prožíváme babylonské zmatení pojmů, ale i politických vizitek.

Fotoblog Fr. Dostála: Hloupost maskovaná vlastenectvím

František Dostál Úterý, 17 Říjen 2017 07:50

Jako spolujezdec jsem na silnici z Prahy do Hradce Králové zíral na české vlajky nalepené na jakési billboardy, co už měly být dávno odstraněny.

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB