Jan Kment: Bludiště cti

Čtení Úterý, 14 Srpen 2018 06:02

Románové zpracování málo známého případu sebevraždy důstojníka Československé armády, který byl autorovým otcem.

ČSSD – program pro Prahu

Domácí Pondělí, 13 Srpen 2018 08:44

 

Před několika dny jsme otiskli dopis lídra kandidátky ČSSD do Zastupitelstva hl. města Praha Jakuba Landovského, ve kterém představuje svůj volební program týkající se dopravy a bydlení.

Rozetnout gordický uzel

Pavel Kopecký Pondělí, 13 Srpen 2018 07:49

 

Uplynulo deset let od několikadenní války, v níž se střetla vojska Ruské federace s vojsky Gruzie. (Vlevo na snímku gruzínský premiér Mamuka Bakhtadze a ministr obrany Levan Izoria pokládají věnce obětem války před deseti lety.)

Http://www.Automobilovedily24.CZ

Šúsaku Endó: Samuraj

Čtení Pondělí, 13 Srpen 2018 07:32

 

Výměnou za právo obchodovat s Latinskou Amerikou se skupina samurajů vydává spolu s františkánským knězem na cestu do křesťanského světa. Jejich poslání předchází dlouhá cesta do Evropy a španělské Ameriky, audience u papeže v Římě a přijetí křtu, který vnímají jako prostředek k získání náklonnosti Evropanů. Při návratu do Japonska však zjišťují, že situace se mezitím změnila. Šógunát o vazby se Západem nemá zájem a křesťané jsou pronásledováni. Místo očekávané odměny tak skupinu samurajů čekají výslechy, podezírání a trest.

Saúdové se vysmívají světu… mají na to

Tereza Spencerová Pondělí, 13 Srpen 2018 05:57

Když Západ mluví o „diktátorských režimech“, které potlačují lidská práva, svobodu projevu a další nepostradatelné atributy „západních hodnot“, mluví v zásadě jen o režimech, které si nemohou dovolit (nebo nechtějí, samozřejmě) platit výpalné „vůdcům svobodného světa“.

 

 

 

U knihovny s Petrem Bílkem č. 20

U knihovny Neděle, 12 Srpen 2018 06:54

 

Karel Šiktanc: Ubírati se (Nakladatelství Karolinum 2018)

Fejeton: Osudové slovo

Komentáře Neděle, 12 Srpen 2018 05:22

 

V jedné detektivce bylo osudovým slovem poupě. Natolik osudovým, že přímo smrtelným.

Fotoblog Fr. Dostála: Magor Magorovič Magorov

František Dostál Neděle, 12 Srpen 2018 05:05

Jméno v názvu přiděluji sprejerským pitomcům, kterým ve škole zřejmě dělá problém i rovnice o dvou neznámých.

Profesionální signatáři

8. den Sobota, 11 Srpen 2018 06:25


Slovo coterie znamená ve francouzštině tolik co klika nebo uzavřená společnost. Do českého jazykového oběhu ji vtlačil před stoletím kritik a literát F. X. Šalda.

Česká vláda objevila, jak zázračně vypěstovat peníze

Glosář Sobota, 11 Srpen 2018 06:16

Rozmohlo se nám tu těch nešvarů už nějak moc. Jednomu z nich se říká socialismus. Máme s ním sice dost zkušeností, ale zdá se, že paměť už mnohým neslouží.

Tereza Spencerová: Boj proti terorismu? To se musíte podívat jinam

Svět Sobota, 11 Srpen 2018 06:05

„Americká armáda byla ponořená do bojů v Iráku a Afghánistán a zde přece už „zvítězila“, nevnímala problém. Američané střídavě posilovali a zase stahovali své oddíly i síly NATO, ale čím déle se bojovalo a bojuje, tím víc Afghánců je proti. Talibán získal významnou podporu naštvaných místních obyvatel,“ říká Tereza Spencerová.

Jean Mercier: Pan farář má krizi

Čtení Sobota, 11 Srpen 2018 05:58

Otec Benjamin, farář z francouzského maloměsta, přichází postupně o všechny iluze spojené se svým kněžstvím. Původně chtěl studovat Bibli, získávat lidi pro Ježíše Krista a předávat jim radostnou zvěst. A čemu po letech dennodenně čelí? Dvěma rozhádaným ženám, jež se starají o květinovou výzdobu kostela. Petici věřících, protože si některé z nich dovolil požádat, aby přišli ke zpovědi. Vyčerpávajícímu schůzování a papírování i stěží skrývanému pohrdání… Jak z tohoto vězení ven? Prostě se jednoho dne vytratí z dosahu všech. Co přesně podnikne? A co to udělá s jeho okolím?

Demokracie a pokušení dobra: Záludný a přímý protimluv mnohé naznačuje

Civilizace Pátek, 10 Srpen 2018 12:05

 

Slova mohou působit jako nepatrné dávky arzenu: polykáme je nepozorovaně, zdánlivě nepůsobí a po určité době člověka otráví. - Victor Klemperer

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB