Http://www.Automobilovedily24.CZ

Phil Klay: Zpátky do boje

Čtení Úterý, 27 Září 2016 09:01

 

Povídková kniha veterána z Iráku oceněná americkou Národní literární cenou.

Co (ne)hrozí ze srbského referenda v části Bosny

Svět Úterý, 27 Září 2016 08:30

 

Minulý čtvrtek se sešel Milorad Dodik, prezident Republiky Srbské, v Moskvě krátce s prezidentem Ruska Vladimirem Putinem. O tři dny později se konalo nejvyšším soudem Bosny a Hercegoviny zakázané referendum v Republice Srbské o vyhlášení dne 9.ledna za státní svátek této malé republiky.

Pomalu vařící se žába

Komentáře Úterý, 27 Září 2016 08:28

Pomalu, postupně, po částech, o to více usilovně, nepřetržitě a systematicky nám propaganda, která je produktem vládnoucího establishmentu, podstrkuje témata, mantry a dogmata, které máme přijmout, vnitřně se s nimi ztotožnit a zakomponovat do sebe tak, aby se staly naší součásti a tím bylo legitimizováno jejich působení ve společnosti. (Vlevo výřez nástěnné malby Filippina Lippiho Vítězství sv. Tomáše Akvinského /1489-1492/ nad heretiky připomíná ve společnosti vedenou diskuzi, jako bychom se vraceli zpět do oné doby.)

Americké moderátní příměří

Petr Schnur Úterý, 27 Září 2016 06:31

Dohoda o zastavení bojů v Sýrii mezi Ruskem a Spojenými státy nevydržela dlouho. Další z bezpočetných „omylů“ americké „super army“ ji u Deir ez-Zor ukončil dříve, než vlastně začala.

 

Precese Václava Bělohradského

Komentáře Pondělí, 26 Září 2016 08:14

Těch pár řádek níže je mikrosondou do postojů Václava Bělohradského, spíše však osobní reakcí na situace, které tento člověk na české politické scéně vyvolává svými sociologicko-politickými sugescemi.

Princip neziskové organizace na příkladu spolku toužícího nepředstíraně po divočině

Ivo Fencl Pondělí, 26 Září 2016 07:59

Vyklučovalo se někdy možná i zadarmo, ale tak trochu o tom pochybuji. Za všechno se platí. Vyklučováním získalo plno lidí obživu. Ale časy se mění. Telefonovala mi mladá žena nijak naivně si vydělávající pro neziskovou organizaci Duha a ptala se, zda jsem četl jejich e-mail.

O útoku na konvoj OSN náhle ticho – proč asi?

Komentáře Pondělí, 26 Září 2016 07:51

 

Pořadí těch akcí je známo. Nejdřív těžce sjednaná dohoda o příměří v Sýrii, vzápětí porušená těžkým americkým zbombradováním pozic Asadovy syrské armády. Amerika se za útok sice omluvila, ale asi tak, jak jako kdyby řekla: „Neměli jste tam co dělat“, jak poznamenal jeden z komentátorů..

Edgar Dutka: Matka vzala roha

Čtení Pondělí, 26 Září 2016 07:38

Autobiograficky laděné povídky scénáristy, režiséra, dramaturga a spisovatele volně navazují na knihu U útulku 5, v níž Edgar Dutka ztvárnil své zážitky z dětského domova, kde strávil dva roky poté, co jeho matka byla na podzim 1948 odsouzena na šest let za převaděčství. Z vězení však uprchla za hranice a emigrovala do Austrálie.

Rusko v Sýrii: Konec jednostranných ústupků vůči USA

Tereza Spencerová Pondělí, 26 Září 2016 05:49

Rusko ve vztahu k USA upouští od politiky „nikdo neprohraje, nikdo nevyhraje a všichni budou do přijatelné míry spokojeni“. Východní Aleppo už nebude předmětem geopolitického handlu.

 

 

U knihovny s Petrem Bílkem č.36

U knihovny Neděle, 25 Září 2016 10:20

Michail Zygar: Všichni muži Kremlu. Stručná historie současného Ruska (Pistorius & Olšanská 2016/ překlad Libor Dvořák)

Andrew Grant: Odplata

Čtení Neděle, 25 Září 2016 07:51

Kdyby měl Jack Reacher mladšího bratra, byl by to David Trevellyan. Lee Child mladšího bratra skutečně má – je jím Andrew Grant. Jeho románový debut Odplata je moderní thriller, jehož děj pohání kupředu adrenalin a pomsta.

Sophie Hannah: Zavřená truhla

Čtení Sobota, 24 Září 2016 07:47

Právě před sto lety se v hlavě Agathy Christie zrodila postava Hercule Poirota. Čtenáři si elegantně oblečeného Belgičana s hůlkou, roztomilým přízvukem a geniálním mozkem rychle oblíbili a Agatha Christie psala jeho případy tempem 1,5 knihy za rok až do své smrti v roce 1976. Poirot se kromě 33 románů a více než 50 povídek objevil také v rozhlasových adaptacích, ve filmech, na divadelním jevišti a v televizním seriálu.

Chalupářovy zápisky

8. den Sobota, 24 Září 2016 07:46

Pavouci se asi potřebují před zimou zásobit. Vylézají ze škvír, kůlen a skrytých míst. Vystavují svá těla smrtelným rizikům na nechráněných plochách bílých zdí, napínají své sítě i u dveří, které zůstaly třeba jen den bez pohybu. Touha po mouchách je na jedné straně pudí k horečné produkci slin, na straně druhé znehybňuje. Vydrží dlouhé hodiny zkameněle číhat na kořist. Rychlost, s jakou jsou pak schopni svou strnulost proměnit v bleskurychlý vražedný útok, je rovna šermířskému výpadu lidským okem téměř nezaznamenatelnému.

banner Pidivadlo

Partneři

 Divadlo v Dlouhe logo  logo Českých center

VOŠH logo v barvě
www.vosherecka.cz