Http://www.Automobilovedily24.CZ

Recenze: Pan Theodor Mundstock postkonceptuální modlitbou

Divadlo Pondělí, 30 Květen 2016 11:29

 

Studio Hrdinů uvádí drama inspirované jedním z nejdůležitějších literárních děl Ladislava Fukse, které vyšlo roku 1963. Roli Boha hraje silné výtvarno.

Mika Waltari a islám /2.část/

Civilizace Pondělí, 30 Květen 2016 08:11

Jak islám vnímal světoznámý finský spisovatel Mika Waltari?

Ročenka slovenskej architektúry 2014/2015

Čtení Pondělí, 30 Květen 2016 07:52

 

Ročenky architektury jsou obvyklým nástrojem k hodnocení a propagaci soudobé architektury. Takové ročenky vycházejí prakticky ve všech vyspělých zemích. Na Slovensku dosud taková publikace neexistovala.

Glosa: Konvoj projel znovu Čechami, aby si domorodci zvykli

Komentáře Pondělí, 30 Květen 2016 07:27

 

Znovu projel naší republikou konvoj americké armády.

1. Linda Hajžmanová. 2. Jarmila Flaková. Jejich verše a České dráhy

Ivo Fencl Pondělí, 30 Květen 2016 06:59

V Plzni, takhle u trati na Klatovy, možná náhodou, ale možná cíleně zakopnete o objekt takzvané Zastávky.

Nedůvěryhodný svět pod falešnou vlajkou

Svět Neděle, 29 Květen 2016 15:31

Dějiny našeho světa jsou psány událostmi, které se odehrály zcela jinak, než je nám předkládáno, a někdy se dokonce ani nestaly vůbec. Namátkový přehled tzv. false flag operations, které se tak či onak „provalily“, a v každém případě podkopaly důvěru v oficiální výklad chodu historie.

U knihovny s Petrem Bílkem č. 20

U knihovny Neděle, 29 Květen 2016 07:47

 Klaus Modick: Koncert bez básníka (Host 2016/ překlad Tomáš Dimter)

Josef Koutecký / Martina Riebauerová: Osm múz mého života

Čtení Neděle, 29 Květen 2016 07:36

„Nemám rád slovo rakovina," říká v knižním rozhovoru Osm múz mého života zakladatel české dětské onkologie profesor Josef Koutecký. Dialog proslulého lékaře a novinářky Martiny Riebauerové o smyslu, rozmanitosti a skutečných požitcích života vydává nakladatelství Vyšehrad.

Meelis Friedenthal: Včely

Čtení Sobota, 28 Květen 2016 07:32

Román Včely současného estonského spisovatele Meelise Friedenthala je příběhem vysokoškoláka Laurentia Hylase, který na konci sedm­náctého století, v době velkého utrpení, neúrody a procesů s čarodějnicemi, cestuje z holandského Leidenu studovat na estonskou Univerzitu v Tartu.

Kdo na jeho místo?

8. den Sobota, 28 Květen 2016 07:27

Nedokážu odhadnout, jestli jste si všimli, že letos po desetiletích nevyšel v Literárních novinách fejeton Jaro je tady. Ludvíka Vaculíka objala věčnost a jeho prsty už nevíří prach usedající na klávesnici psacího stroje. Hledal jsem někoho, kdo by navázal nit, kdo by uposlechl výzvy a pokračoval v roztomilé schválnosti, kdo by oznámil spoluobčanům pokaždé znovu, že jaro je tady. Rituály mají smysl právě proto, že se opakují pokud možno beze změny.

Prosba o férové zpravodajství

Glosář Sobota, 28 Květen 2016 07:24

Byť dneska se o prezidentských volbách v Rakousku už moc nepíše, protože v mediálním světě zítřek je již starým, pro mě jsou evropskou událostí týdne. To právě ony ve vší své nahotě ukázaly, jak se evropská společnost rozdělila.

Svět se zbláznil: Regiment mediálních cenzorů

Rozhovory Sobota, 28 Květen 2016 06:38

Američané sice tvrdí, že s Rusy v Sýrii nespolupracují, ale může to být jinak, sděluje Tereza Spencerová ve svém pravidelném shrnutí týdenních událostí. Komentuje též stav v Rusku a na Ukrajině a rovněž vznik nového pracoviště našeho Ministerstva vnitra, které má bojovat s ruskou propagandou.

Divadelní tipy Matěje Samce

Divadlo Pátek, 27 Květen 2016 12:02

 

„V berlínském Schaubuehne měl minulý měsíc premiéru Schillerův Valdštejn v režii Michaela Thalheimera. Jste-li aspoň trochu fajnšmekři, rozhodně vám výlet do Berlína doporučuji.“

banner Pidivadlo

Partneři

 Divadlo v Dlouhe logo  logo Českých center

VOŠH logo v barvě
www.vosherecka.cz