Http://www.Automobilovedily24.CZ

Iva Brožová: Tehdy jsem se poprvé rozplakala

Rozhovory Čtvrtek, 21 Září 2017 08:35

Není od nás naivní myslet si, že je možné po dvou autoritativních režimech, tedy po padesáti letech, zavést v nějaké zemi demokracii za pouhých sedmadvacet let, když většina lidí vyrostla v zemi, kde vládla jen jedna moc a dělba moci je tu vlastně úplně nový pojem? 

Pavel Jansa: Tenkrát v Olomouci

Čtení Čtvrtek, 21 Září 2017 07:43

Text nazvaný Tenkrát v Olomouci není zprávou o tom, co se přihodilo v jednom moravském městě. Je to román, nic víc, nic míň. Fiktivní příběh fiktivních hrdinů, které autor na způsob loutkáře povodí po jevišti, aby ukázal, jak skrze jejich osudy vidí lidi i svět v zemi, kde je nám dáno žít. „Omamně voní škrtič i dusič, byliny Bohemie…“ Náš kousek střední Evropy, přestože měl už ve středověku státní právo, patří každou chvíli někomu jinému a jmenuje se nějak jinak.

Včera zemřel Ivo VODSEĎÁLEK, mimo jiné zakladatel Trapné poezie

Poezie Středa, 20 Září 2017 12:24

 

Byl prvním předsedou Balon-klub Praha a vedl stavbu prvního československého poválečného plynového balonu (start v červnu 1968). Dosáhl kvalifikace pilot-instruktor; poté, co mu v roce 1974 bylo zakázáno balony pilotovat. To ovšem jen na okraj…

Fotoglosa: Donald Trump a jeho projev v OSN. Odnese to John Kelly!

Komentáře Středa, 20 Září 2017 11:39

 

Jakým způsobem vystoupí Donald Trump k nabitému sálu Valného shromáždění OSN, se dalo očekávat. Média, znalci společenského a diplomatického chování tipovali Trumpův výstup nikoli nepodobný jeho tweetům.

Sliby, přetvářka, DOST

Marek Řezanka Středa, 20 Září 2017 09:05

 

SPD (nikoli německá sociální demokracie, ale česká strana Okamurova) šalamounsky vyjevila, s kým je ochotna po parlamentních volbách kooperovat:

Spolupracovat jsme ochotní s každou stranou, která podpoří náš program posílení demokracie v naší zemi a vymahatelné spravedlnosti pro každého občana“ (Viz).

Jak Severní Korea k atomu přišla

Svět Středa, 20 Září 2017 08:38

 

V záplavě zpráv o pokrocích, které Severní Korea v posledních týdnech a měsících dosahuje v rozšíření svého arzenálu atomových zbraní, jsem nikde nenarazil na informaci o tom, jak vlastně tato zaostalá, válkami a okupacemi zpustošená postsovětská země přišla na kloub tajemství výroby atomové pumy.

Anton Hykisch: Milujte královnu

Čtení Středa, 20 Září 2017 08:28

Hykischův román Milujte královnu je příběhem silné ženy a zároveň příběhem tereziánské epochy.

Trump v OSN, Írán a rodící se multipolární svět

Tereza Spencerová Středa, 20 Září 2017 06:47

Situace kolem Íránu v mnohém napoví o tom, do jaké míry je už Teherán integrován do eurasijského prostoru.

 

Před sto deseti lety se narodil (i) „Bob Hurikán“

Ivo Fencl Úterý, 19 Září 2017 08:52

Peterků je hodně a Josefů Peterků bylo také dost. Jen jedinému však kamarádi říkali Bohumil a čtenáři Bob.Bobu Hurikánovi.

Konec penzijní reformy?

Komentáře Úterý, 19 Září 2017 08:26

V pátek 15. září, den po té, co ukončila činnost Potůčkova komise k penzijní reformě, věnovala se této události ČT 24 v rámci pořadu Události, komentáře. Pod dost zavádějícím názvem "Konec důchodové reformy"

Je Česká televize alespoň tak objektivní jako před "revolucí"?

Komentáře Úterý, 19 Září 2017 08:20

Mluvíme-li o zpravodajství, řekl bych, že Česká televize je zhruba tak objektivní, jako byla počátkem 80let minulého století.

Bodo Kirchhoff: Příhoda

Čtení Úterý, 19 Září 2017 07:19

Reither, donedávna nakladatel a majitel knihkupectví ve velkoměstě, nyní žije v klidném údolí v předhůří Alp. V místní knihovně ho zaujme kniha bez názvu – na obálce stojí pouze jméno autorky. Večer, zatímco o knížce dosud přemýšlí, kdosi nečekaně zazvoní u jeho bytu.

Fotoblog Fr. Dostála: Vejce místo parku?

František Dostál Úterý, 19 Září 2017 06:42

Na mysli mám stavbu pod tímto vaječným názvem, která by měla vyrůst v místě, kde v Praze je zatím ještě zeleň. Naštěstí se tento přitroublý plán nelíbí ani pražské primátorce.

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB