Zprávy, analýzy

Komentáře, blogy

Http://www.Automobilovedily24.CZ

Tereza Spencerová: Binec v Kyjevě? Naběhli jste na protiruské vidle

Rozhovory Sobota, 21 Říjen 2017 07:32

 

Pořád budete opakovat slova o demokracii na Ukrajině, ať se tam bude dít cokoliv, poznamenává na adresu našich politiků Tereza Spencerová. V rámci svého pravidelného shrnutí týdenních událostí se věnuje problému, v čem selhala česká zahraniční politika od roku 2013.

Muž na střeše a muž na větvi

8. den Sobota, 21 Říjen 2017 07:13

Je vlahé sobotní ráno. Muž sedí na ploché střeše a kouří. Je vlahé ráno šanghajského podzimu. Muž sedí na střeše, kouří a pozoruje holuby. Kdo v mládí choval holuby, potvrdí, že je to nekonečná práce. Holubi jsou všude na světě stejní. Lidi ne.

Liam Pieper: Hračkář

Čtení Sobota, 21 Říjen 2017 06:45

Člověka může definovat mnohé. I to, jaké tajemství před světem skrývá.

Fotoblog Fr. Dostála: Co s tím papírnictvím?

František Dostál Sobota, 21 Říjen 2017 06:15

Možná už jste to slyšeli a díky přecpaným poštovním schránkám přišli na to, že budou volby.

K předvolební kampani: Slova z plakátů

Miroslav Pavel Pátek, 20 Říjen 2017 08:26

Projížděl jsem na internetu jednoduše zadané vyhledávání: jaká je účinnost venkovní reklamy, jaká je účinnost billboardů? Důvod byl jednoduchý. Před volbami je celá země oblepena plakáty nejrůznějších rozměrů, barev, grafického i slovního uspořádání. Proč? Přesvědčí to někoho? Anebo je to dobrý výdělek pro ty, kteří vlastní nejlépe celé sítě billboardů a další tzv. velkoplošné reklamy?

Petr Krul: Havran se zlomeným křídlem

Čtení Pátek, 20 Říjen 2017 08:19

Edgar Allan Poe na konci života podle událostí, okolností, svědectví blízkých osob, dopisů, posledních povídek a veršů. Dokumentární zpracování posledního tisíce dnů života amerického spisovatele a žurnalisty E. A. Poea v letech 1847–1849.

VOLBY 2017

Domácí Pátek, 20 Říjen 2017 07:21

  

Anketa – komentáře - názory

Český humor: K volbám od neznámého čtenáře

Komentáře Pátek, 20 Říjen 2017 06:51

 

  

 

 

 

 

Německý humor: Jako zajíc už zase může mezi lidi

Milan Faltus Pátek, 20 Říjen 2017 06:49

Karida Shamounová se zase může ukázat na veřejnosti, aniž by musela snášet nepřátelské pohledy a nadávky kolemjdoucích. Umožnil jí to zaječí kostým, který 34letá muslimka už asi týden nosí.

Ve Filharmonii Gustava Mahlera jsou Obrazy mezi tóny

Jan Dočekal Pátek, 20 Říjen 2017 06:39

 

Klasická hudba a díla výtvarného umění. Jak jde to dohromady? Myšleno v předvádění. Rozhodně výborně. Jakkoli je vzájemné porovnání klasické hudby a výtvarných děl obtížné, spojení jednoho s druhým na tomtéž místě v témže čase bývá šťastným jevem. Hudba i výtvarný artefakt, mají-li kýžené parametry nezávislé hodnoty, snaží se zachytit určité okamžiky, vyjádřit bezprostřední náladu a proměnlivost situací.

Víra ve sklenici od piva

Recenze Pátek, 20 Říjen 2017 06:20

Čtvrtá básnická sbírka Jakuba Chrobáka nese název Imrvére.... A věci se tu neustále skutečně dějí. Motiv cyklu se tu neprojevuje jen na rovině sbírky jako celku, ale i jednotlivé básně jsou jakoby v neustálém pohybu.

Jak Piráti a guru oklamali voliče

Komentáře Čtvrtek, 19 Říjen 2017 17:05

 

Když se podíváme, jak vzorově dnešní piráti převzali kompletní agendu shora (migrace, LGBT, EU, Euro, NATO...), jen stěží si budeme myslet, že takoví piráti představují pro TENTO SYSTÉM problém. Naopak. Kdyby zde tito Piráti nebyli, systém by si je musel vymyslet. Vedení těchto Pirátů je už jen pouhé simulakrum, místo poctivé opozice systému poslouží letos Piráti stranám a šíbrům v ODS a TOP (ti guru nevadí) ke snížení volebního zisku hnutí ANO. Proto ta nečekaně silná mediální i marketingová podpora.

Nezávislý irácký Kurdistán? Už je asi po všem

Tereza Spencerová Čtvrtek, 19 Říjen 2017 09:55

Irácká armáda obsadila Kirkúk, zatlačila kurdské oddíly zpět na jejich území a podle všeho tak ukončila současnou, na pohled nadějnou kapitolu kurdských dějin, a to nejen v Iráku.

 

 

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB