Prohlášení zaměstnanců Muzea umění Olomouc k odvolání ředitele Soukupa


Zaměstnanci Muzea Umění Olomouc považují důvody odvolání dosavadního ředitele Michala Soukupa za zavádějící. Jejich prohlášení k této věci otiskujeme v plném znění.

Odvolaný ředitel Muzea umění Olomouc Michal Soukup. Foto: archiv MUO

 

Jako zaměstnanci Muzea umění Olomouc žádáme, aby nám ministr kultury Antonín Staněk vysvětlil, proč skutečně odvolal dosavadního ředitele Michala Soukupa. Důvody, které ministr uvedl na briefingu ve čtvrtek 18. dubna, jsou nekonkrétní a zavádějící.

Údajně předražené nákupy pozemků pro stavbu Středoevropského fóra Olomouc (SEFO) prokazatelně schválilo před několika lety ministerstvo kultury i ministerstvo financí.

Na přípravě architektonické soutěže na návrh SEFO pracovníci muzea již několik měsíců pracují, mnohokrát avizovanou součinnost však ministerstvo doposud neposkytlo.

Naším zájmem je především zachování kontinuity vedení muzea a spolupráce s Arcidiecézí olomouckou. Předpokladem je však stabilní vedení instituce znalé věci. Jako stálí zaměstnanci této instituce vyjadřujeme podporu Ondřeji Zatloukalovi, který byl pověřen jejím dočasným řízením v otázkách odborných i správních.

Poslední kroky a prohlášení ministra kultury nás znejistily natolik, že ministra Antonína Staňka požádáme o osobní setkání a vysvětlení jeho předchozích i následujících kroků vůči Muzeu umění Olomouc.

Na tomto prohlášení se shodli zaměstnanci Muzea umění Olomouc na společném setkání 23. 4. 2019

 

Knižní přílohu květnových Literárních novin Biblio (vycházejí  ve čtvrtek 25.4.) najdete ve stejný den i v Lidových novinách.

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB