Američané chtějí zaútočit na Severní Koreu


raketaZatímco Rada bezpečnosti OSN dál jedná o případu severokorejské balistické rakety, průzkum veřejného mínění provedený společností Rasmussen Reports prokázal, že 57 procent Američanů chce, aby USA na Severní Koreu zaútočily. Pouze 15 procent se vyslovilo proti útoku, což je nebývale nízké číslo.

Není jasné, jak se tato procenta budou vyvíjet v příštích dnech a otázkou také zůstává, zda je vysoká podpora další války důsledkem dlouhotrvajícího vládního propagandistického masírování, nebo zda už Američané prostě neumějí na problémy ve světě reagovat jinak.

Neokonzervativec a veterán americké politiky Newt Gingrich v této souvislosti v rozhovoru pro televizi Fox prohlásil, že by USA na Severní Koreu měly zaútočit elektromagnetickou vlnou. „Nevítáme škálu hrozeb, které se na planetě objevují," prohlásil. „A Severní Korea je totálně nezodpovědná diktatura vedená člověkem, který je očividně mimo kontakt s realitou. Jednou se probudíme, stejně jako 11. září, a bude tu katastrofa. A lidi si budou říkat, páni, proč se o to nikdo nepostaral? Říkám, že je na to třeba myslet před katastrofou, ne až po ní."

Podle Gingriche existují „tři nebo čtyři techniky, které by se daly použít. Já bych doporučoval podívat se na elektromagnetické pulzy...", schopné zničit veškerá elektronická a elektrická zařízení.

Nejbizarnější na celém odpálení severokorejské balistické rakety je skutečnost, že nikdo neví, jak vlastně skončilo. Severní Korea tvrdí, že její telekomunikační satelit se úspěšně dostal na oběžnou dráhu a „vysílá odtud melodie", zatímco velení americké protivzdušné obrany NORAD konstatuje, že první stupeň rakety spadl do Japonského moře a zbytek rakety i se vším, co nesla, skončil v Tichém oceánu. „Žádný objekt nevstoupil na oběžnou dráhu a žádné zbytky nespadly na Japonsko."
AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 

Zaujalo vás

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB