Petr Nagy

Literární vyhlídky (14. až 20. ledna)

Literární vyhlídky (14. až 20. ledna)

Pondělí, 14 Leden 2019 07:55 Petr Nagy

 

Nadcházející týden nabídne kromě řady autorských čtení a několika knižních křtů i zajímavá setkání se zahraničními autory, kteří se odhodlali pojednat o tématech spjatých s našimi dějinami, a sice s norským novinářem, spisovatelem a bohemistou Terje B. Englundem a s francouzským publicistou Anthonym Sitrukem. Na závěr připojuji trojici knižních tipů, z nichž největší ohlas dozajista vzbudí české vydání povídkové knihy Judith Hermannové.

Literární vyhlídky (7. až 13. ledna)

Literární vyhlídky (7. až 13. ledna)

Pondělí, 07 Leden 2019 07:47 Petr Nagy

Po vánoční přestávce spolu s novým rokem ožívají i nakladatelé a organizátoři literárních akcí. V obou kategoriích hraje tentokrát první housle Radka Denemarková se svým novým románem Hodiny z olova, jehož pražský křest je naplánován na středu. Pozvánek i (audio)knižních tipů jsme však pro vás připravili vícero.

Literární vyhlídky (XXIX)

Literární vyhlídky (XXIX)

Pondělí, 17 Prosinec 2018 09:53 Petr Nagy

Ani jsem se nenadál a už jsou tu poslední Literární vyhlídky letošního roku (nebo snad víte o nějaké literární akci konající se v příštím týdnu?). Pozvánek mám pro vás tentokrát poskrovnu, s audio)knižními tipy je to o něco lepší. Především vám však chci popřát radostné a klidné Vánoce ve společnosti vašich nejbližších – a samozřejmě s dobrou knihou vždy po ruce.

Literární vyhlídky (XXVIII)

Literární vyhlídky (XXVIII)

Úterý, 11 Prosinec 2018 10:54 Petr Nagy

Ani vidina blížících se Vánoc zatím neodradila organizátory literárních akcí od pořádání nových setkání s knihami a jejich autory, a to včetně několika zahraničních hostů, jako jsou Mieze Medusa z Rakouska (na snímku vlevo; foto: Sabine Pichler) nebo Inger-Maria Mahlke z Německa. Závěrem nabízím o něco více (audio)knižních tipů než obvykle, abyste se jimi mohli nechat inspirovat při vymýšlení dárků pro své blízké.

Literární vyhlídky (XXVII)

Literární vyhlídky (XXVII)

Pondělí, 03 Prosinec 2018 08:58 Petr Nagy

 

První prosincový týden pro nás přichystal kromě řady knižních křtů a autorských čtení i další zimní Knihex, který se bude konat ve dnech 8. a 9. 12. od 10 do 20 hodin v prostoru Studia ALTA v pražských Holešovicích a vedle nové produkce tzv. malých nakladatelů nabídne i vcelku pestrý (nejen) literární program. Na závěr tradičně připojuji několik svých (audio)knižních tipů.

Literární vyhlídky (XXVI)

Pondělí, 26 Listopad 2018 12:53 Petr Nagy

Poslední týden před letošním adventem nabídne kromě besedy Literárních novin nad románem Marka Tomana (na snímku Davida Konečného) Neptunova jeskyně (nakl. Plus) množství dalších literárních akcí v Praze i v Brně, věnovaných hned v několika případech knihám slovenských autorů. Snad lze doufat, že se nejedná pouze o krátkodobé sblížení pod dojmy z letošních připomínek založení Československa a slovenská literatura se bude stále častěji dostávat (ve slovenském jazyce) k tuzemským čtenářům i na pulty našich knihkupectví. Na závěr jako obvykle několik (audio)knižních tipů.

Literární vyhlídky (XXV)

Pondělí, 19 Listopad 2018 15:36 Petr Nagy

Další várku literárních akcí přináší v tomto týdnu pokračující mezinárodní básnický festival Den Poezie, ale i jinak bude v následujících sedmi dnech z čeho vybírat. Do Čech zavítá též několik zajímavých zahraničních autorů – kupříkladu skotský básník Alan Spence, polský reportér Witold Szabłowski nebo anglický spisovatel Simon Mawer. Bohatá je také nabídka (audio)knižních novinek, z nichž jako vždy vybírám pár osobních tipů.

Literární vyhlídky (XXIV)

Pondělí, 12 Listopad 2018 12:26 Petr Bílek

Nadcházející dva týdny se ponesou ve znamení mezinárodního básnického festivalu Den poezie – coby pozvánku k jeho bohaté nabídce literárních pořadů nabízím rozhovor s jedním z jeho dlouholetých organizátorů, básníkem Josefem Strakou (ZDE). Literárních akcí však tento týden nabízí dost i mimo festivalový program, včetně uvedení nových čísel několika literárních periodik. Závěrem jako vždy několik (audio)knižních tipů. (vlevo obal  audioknihy závěrečného svazku monumentální Kafkovy biografie z pera Reinera Stacha)

Literární vyhlídky (XXIII)

Pondělí, 05 Listopad 2018 08:30 Petr Nagy

 

Nadcházející týden nabídne množství zajímavých akcí spjatých s literaturou, včetně filmové a divadelní premiéry, které nezřídka připomínají významné osobnosti našich kulturních dějin – mj. Věru Jirousovou, Rudolfa Kopeckého, Vratislava Effenbergera nebo Jiřího Grušu. Za dveřmi už je také další ročník festivalu Den poezie (http://www.denpoezie.cz/). Na závěr jako obvykle několik (audio)knižních tipů.

strana 1 z 4

Zaujalo vás

Petr Nagy

medailonek-foto

Po studiích na Literární akademii v Praze (Tvůrčí psaní – Redakční práce) a Filozofické fakultě Univerzity Karlovy (Český jazyk a literatura) jsem pracoval v Národní knihovně ČR, od konce roku 2016 působím v Literárních novinách jako editor přílohy Biblio. O knihách jsem psal i pro Český rozhlas 3 – Vltava, Lidové noviny, Reflex, Aktualne.cz, iLiteraturu.cz, Hosta, Tvar aj.

 

 

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB