Pavel Kopecký

Sociální demokracie – receptář nejen pro podnikavé

Sociální demokracie – receptář nejen pro podnikavé

Středa, 23 Květen 2018 07:21 Pavel P. Kopecký

 

Na českém koaličním vyjednávání či vnitrostranickém referendu ČSSD vidíme věrohodnost věkovitého pořekadla, že když dva dělají totéž, není to totéž. Česká strana sociálně demokratická rokováním o vládní odpovědnosti přízeň voličů ztrácí (má-li ještě co), kdežto dravčí hnutí ANO 2011 získává. Bohatne. Jako by už takhle nemělo dost…

Arménská cesta ke křížku

Arménská cesta ke křížku

Pondělí, 21 Květen 2018 05:38 Pavel P. Kopecký

 

Ruku na srdce, kolik toho víme o Arménii, kde probíhá politický převrat, jež západní média nadšeně nazvala dle Čechů „sametovou revolucí"? Slavné to jistojistě nebude. Snad nám na patře uvízla chuť arménského vína nebo brandy Ararat, před očima zůstaly záběry hor závratné výšky anebo si alespoň muži občerství zkazky o tajemné kráse Armének. Podtrženo, sečteno – „nula, nula, nic". (vlevo fotografie z nedávných demonstrací v Jerevanu)

Obr do pidimužíka mydlí…“

Obr do pidimužíka mydlí…“

Úterý, 15 Květen 2018 06:34 Pavel P. Kopecký

„…domnívaje se, že vyhraje!“ Tolik Voskovec s Werichem (vlevo na snímku), když z odporu k nacismu aktualizovali biblickou story o Davidu a Goliášovi. Ještě aktuálnější příběh, o němž chci mluvit já, je také o obru a pidimužíku, ale nejspíše se neskončí jako v Písmu.

Marxův odkaz a konec biedermeieru

Marxův odkaz a konec biedermeieru

Čtvrtek, 10 Květen 2018 12:16 Pavel P. Kopecký

 

Nejvýznamnější rodák západoněmeckého Trevíru, jenž se k němu (jistě i z komerčních pohnutek) hrdě hlásí, byl připomenut, jak se patří. Zeširoka.

Malý, nebo velký krok k míru?

Středa, 09 Květen 2018 07:14 Pavel P. Kopecký

 

Po zimních olympijských hrách v Republice Korea přišla politická obleva. Poprvé od roztržení poloostrova cizími zájmy se předák KLDR vypravil jižně od třicáté osmé rovnoběžky. Přátelsky rozmlouval se svým prezidentským protějškem, ačkoli tamější vrcholné politiky nazývá pchjongjangská propaganda loutkami amerického imperialismu či válečnými štváči.

Poloostrov napětí - (ne)bezpečné hry kolem Her

Pondělí, 07 Květen 2018 07:48 Pavel P. Kopecký

 

Olympijské hry obou ročních období, nejrozličnější mistrovství světa či jiné – netoliko sportovní – svátky jsou často o všem možném. Jenom ne o tom, čeho se nominálně týkají. Hostitelské národy, a vůbec organizátoři takových akcí, se totiž obvykle snaží prvotně z toho důvodu, aby se při akci vystavili v co nejlepším světle. Aby ve svitu reflektorů zazářily jejich politické, společenské, hospodářské nebo kulturní výdobytky. Prostě je prázdným, protimluvným tvrzením, že „sport a politika by se neměly míchat“. Děje se tak de facto přirozeně, a právě takovýto výrok je začasté výrokem motivovaným politicky. (vlevo na snímku Ivanka Trumpová na ZOH v Jižní Koreji s vedoucím severokorejské delegace generálem Kim Yong Cholem(.

Odcházení revoluční pěsti

Pátek, 04 Květen 2018 06:45 Pavel P. Kopecký

 

Ernesto Guevara, řečený „Che“, onen „mozek“ kubánské revoluce, byl pro své ideály zavražděn v Bolívii a v Latinské Americe je proto opředen nimbem mučedníka. Jeho sláva neslábne ani půl století od násilné smrti. Táhne tolik, až se stal výnosnou značkou kapitalistického podnikání textilem. Globálním obchodním brandem, čehož si všimla také věčně provokující česká hlava státu.

Nové časy Blízkého východu

Středa, 02 Květen 2018 08:30 Pavel P. Kopecký

 

„Rusko, Írán a Turecko musí pomoci Sýrii zbavit se teroristů navzdory Západu.“ (Lavrov)

Konflikt v Lidovém domě

Pátek, 27 Duben 2018 06:51 Pavel Kopecký

Zatímco Jan Hamáček s Jiřím Zimolou usilovně pracují na vytvoření dvoj/trojkoalice s ANO a komunisty, jiní významní sociální demokraté s vývojem hrubě nesouhlasí. Až se začalo mluvit o rozhádanosti funkcionářů ČSSD.

strana 1 z 3

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB