Krátce z německého tisku: Každá legrace něco stojí


 

MS kopaná 2018 logoDnešní zápas s Jižní Koreou má stát německé hospodářství až 200 miliónů Euro.

 

 

 

 

Rozhodující třetí zápas německého národního mužstva proti Jižní Koreji na MS v Rusku bude stát německé hospodářství podle odhadů mezi 130 a 200 milióny Euro. Institut německého hospodářství (IW) vychází z toho, že po 16.00 hodině pracuje kolem 30 procent pracujících (mediální skupina Funke ve středečním vydání). Pokud se bude na zápas dívat jen každý druhý z nich a přitom odpadne hodina práce, která nebude napracována, vzniknou hospodářství náklady odhadované institutem až na 200 miliónů Euro. Vědci však zdůrazňují, že prožitek, zvláště když se odehraje na pracovišti, může kolektiv i semknout – což zase může mít kladný vliv na produktivitu práce. 

 

"Nejde vždy jen o peníze, nýbrž také o team building – a tady existuje sotva něco lepšího než společné sledování napínavého fotbalového zápasu", prohlásil expert na otázky pracovního trhu Christoph Schröder. "Zbývá jen doufat, že německý tým zvítězí."

 

 

Prázdná sedadla ve spolkovém sněmu zaplní holiči

Jak je známo méně vážná témata z německých médií můžeme číst na serveru Postillon, níže jsou dvě jeho zprávy.

 

Berlín (dpo) – Kdo pravidelně sleduje scény ze Spolkového sněmu, má tenhle obrázek před očima. Když se v Německu dělá politika, je více sedadel prázdných než obsazených. Domovní správa budovy Říšského sněmu teď zareagovala a ohlásila, že prázdná místa během debat ve sněmu pronajme holičům.

 

"Máme momentálně v plenárním sále 709 sedadel pro zástupce lidu, navíc ještě vládní lavici atd.", vysvětluje Werner Klintworth z domovní správy. "Plno máme nanejvýš při kancléřské volbě, nebo když se rozhoduje o zvýšení diet."

 

Jelikož si občané stále znovu stěžují na absence politiků, opticky holiči prázdné řady vylepší. Současně se vylepší i stav parlamentní pokladny.

 

"Má to výhodu i pro zákazníky", říká Klintworth. "Nemusíte při stříhání vést hovory, ale můžete naslouchat bezobsažným slovním přestřelkám stranických zástupců." Mimoto můžete přímo ukázat na „frizúry“, které chcete nosit (např. jako Merkelová / CDU), von Storchová / AfD, Rothová / Zelení, Altmaier / CDU).

 

holiči v Bundestagu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Většina lidí jsou multimilionáři

Berlín (dpo) – Jsou tu dobré zprávy! Většina lidí na této planetě má majetek ve výši několika miliónů Euro. K takovému vyhodnocení dospěl výzkum, který se uskutečnil mezi uživateli sociální sítě Instagram.

 

Podle vyhodnocených fotografií si většina lidí užívá luxusu, navštěvuje exkluzivní party, konzumuje jen nejvybranější pokrmy a relaxuje na rajských plážích.

 

"Lidstvo v posledních letech dosáhlo neuvěřitelné kvality života", konstatuje s údivem zakladatel Instagramu Kevin Systrom. "Většina uživatelů vede lepší život než já. Přitom jsem tuto aplikaci vymyslel."

 

Finančně většině uživatelů nic nechybí. Nevěnují se nějaké nudné práci v kanceláři, ale postupují kupředu v lukrativních kariérách jako model/ka, influencer nebo DJ. "Téměř všichni si vydělávají uměleckými a kreativními činnostmi a mají atraktivní partnery, se kterými neustále prožívají romantické chvilky v čarokrásných kulisách", píše se ve výzkumu.

 

I Work-Life-Balance je u většiny přímo excelentní: "Mají flexibilní časové rozvrhy a spousta času tráví ve fitness studiích", píše se dále. Tomu se ale nelze divit: "Koneckonců musejí těch pět koktejlů, smoothies a více než 10.000 kalorií, které denně zkonzumují v nejlepších restaurantech města, zase nějak spálit."

 

opálená turistka foto Postillon

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

Aktualizováno ( Středa, 27 Červen 2018 12:31 )  

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB