Letiště BER – zbourat a postavit znovu?


 

BERV Praze byly potíže s tunelem Blanka, v Berlíně je velký rozruch kolem letiště BER; mělo být hotovo v roce 2012, ale stavbu se nedaří a nedaří dokončit. Pořád něco „hapruje“ a dokonce i člen představenstva Lufhansy  Thorsten Dirsk nedávno řekl, že by letiště mělo být raději zbouráno a postaveno od základu úplně znovu. (foto der-postillon.com)

 

 

 

Berlín – Německý server Postillon hlásí  něco obdobného. Jeho nejnovější titulek zní: „Odstřelení letiště BER by enormně zrychlilo stavební práce“.

 

Okamžité stržení celého velkostaveniště letiště BER by přispělo k tomu, že se stavební práce urychlí o několik měsíců nebo i roků. To říká studie Airport Research Center, která měla za úkol zjistit, jak by se daly vlekoucí se práce co nejefektivněji rozpohybovat.

 

Podle studie nehraje roli, jestli se staveniště zbourá shozením bomby ze vzduchu nebo profesionálně provedenou explozí. Hlavní věcí je, aby bylo použito dost výbušnin, tak aby v celém prostoru staveniště nezůstal kámen na kameni.

 

Ing. Bastian Fahrenfels, vedoucí studie, vyzvedl v rozhovoru s Postillonem největší výhodu zdánlivě drastického opatření.

 

„Vyhozením staveniště do vzduchu by se společnost Flughafen Berlin Brandenburg s.r.o. naráz zbavila všech stavebních nedostatků a závad, jejichž odstranění by trvalo věčnost. Naproti tomu postavit nové letiště trvá většinou jen několik let."

 

Společnost provozující BER již naznačila, že je ochotna smělý plán realizovat. Každopádně by nikoho ani ve snu nenapadlo, že se na letišti Berlin-Brandenburg ještě letos něco vznese do vzduchu.

 

I když se německý Postillon věnuje hlavně politice, nezapomíná ani na nezvyklé přírodní úkazy a kuriozity. Nedávno ohlásil radostnou událost pro všechny ty, kteří se obávají, že jednou zazvoní zvonec a po lochneské příšeře bude konec.

 

 

Lochneská příšera má mladé

Podle výsledků onlinového hlasování se mladé nestvůrky budou jmenovat Bessie, Tessie, Jessie a Günther.

Loch Ness (dpo) – Skotsko je zase o jednu atrakci bohatší – přesně vzato o čtyři. Jak ukazují trochu neostré černobílé fotografie, dostala světoznámá příšera z jezera Loch Ness konečně mladé. Fanoušci Nessie z celého světa jsou nadšeni a sjíždějí se zblízka i zdaleka, aby se nabažili nádherného přírodního úkazu.

 

Lochness 1Lochness 2

 

 

 

 

 

Podle expertů je čtyřem mláďatům už něco přes čtyři týdny, což by se krylo s vejci, které asi před měsícem vyfotografoval na březích jezera náhodný kolemjdoucí z jižní Anglie.

Skotská národní turistická organizace mezitím vyzvala návštěvníky jezera Loch Ness, aby se chovali klidně a plachá zvířata neplašili. Fotografovat se smí jako u Nessie i nadále jen černobílými aparáty bez blesku. Krmení příšery i jejích mláďat kousky chleba jen na vlastní nebezpečí. Teprve nedávno při podobných pokusech jezerní nestvůra utrhla jedné australské turistce (51) ruku.

 

 

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 

Zaujalo vás

Milan Faltus

MIlan-Faltus Zdf

 

 

 

 

 

 

Blogger  je překladatelem. Mimo jiné se zabývá humorem v německy mluvících zemích, a to nejen sledováním v televizi, ale také přímo návštěvou kabaretů u našich sousedů...

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB