Ralf, Kim a jak nakupovat atomovou bombu


 

Korejské objetí prtsc youtubeNěmecký Postillon nedávno věnoval pozornost dvěma osudům a poradil, jak se zachovat jako odpovědný spotřebitel při výběru zbraní hromadného ničení. (vlevo aktuální obrázek ze setkání korejských vůdců)

 

 

 

 

Přijde kvůli uprchlíkům o práci?

Berlín (dpo) – Už po léta cítí Ralf T. (37) vůči svému zaměstnání u jedné berlínské stěhovací firmy vyslovenou averzi. Naděje mu svitla, když slyšel, že uprchlíci připraví Němce o zaměstnání. Konečně mu nějaký cizinec „vyfoukne" nemilovanou práci.


Když jsme Ralfa T. navštívili ve firmě, vlekl se znuděně halou skladu. "Tuhle práci nenávidím. Pořád totéž dokola a navíc je to tu samý idiot. Prostě už nemůžu dál. Kdy konečně přijdou všichni ti uprchlíci a seberou mně práci?" 


S nadějí se dívá z okna. Ale po uprchlících široko daleko ani stopy. "Zatím se tu o práci neucházel ani jeden, dosud nemáme ani jednoho syrského praktikanta", říká T. smutně. 


Výpověď pro něho nepřipadá v úvahu. "Ze strachu před manželkou", vysvětluje. "Potřebuji někoho, na koho bych to mohl svést, jinak bych měl doma peklo." 
"Doufám, že to nebude jako s těmi roboty", vzdychá Ralf T. "Od devadesátek pořád sázím na to, že nás, jak se nám pořád slibuje, nahradí stroje. A kde je skutek? Utek´! Utečenci jsou mojí poslední nadějí." 


Jedna věc ho ale ladí mírně optimisticky: "Včera jsem na Facebooku četl, že nám uprchlíci také chtějí sebrat ženy. Zájemci se u mě mohou kdykoliv hlásit a přijít k nám na večeři. Moje žena dobře vaří."

 

 Ralf na pracovisšti foto Postillon

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ralf na pracovišti

 

 

Kim – lidičky, já jsem tu taky

Pod tímto titulkem si ještě před takovými čtrnácti dny Postillon dělal o Kima starosti. Měl si stěžovat, že svět hledí s napětím na Sýrii a na něho se zapomíná:

 

"Hola, hola, pořád tu jsem!", prohlásil Velký vůdce při televizním projevu. "Snad jste na mě najednou všichni nezapomněli? Měl jsem přeci před pár týdny s Trumpem velký souboj! Říkával mi „rocket man". Bylo krátce před atomovou válkou, vzpomínáte si? Ještě jsme přeci neskončili. Máme se teprve setkat. A on si teď klidně začne nový souboj s Asadem a s Rusy? Nejsem urážlivý, ale moc slušné to není."

 

Postillon jakoby předjímal další vývoj. Ano, Kim na sebe rozhodně v minulých dnech upozornil. Z válečného štváče se jakoby mávnutím kouzelného proutku stává mírotvorce, kterého nic neštve tak jako atomové zbraně na korejském poloostrově. Pokud vše dobře dopadne, stane se Kimův obrat „politickým kotrmelcem" nejméně desetiletí.

 

Jakoby chtěl Kim obrátit pověstné úsloví poručíka Duba z Haškova Švejka naruby: "Vy mne znáte možná z té špatné stránky, ale až mne poznáte z té dobré stránky ...".

 

Nebo je za tím vším jen zřícená hora v severokorejském testovacím prostoru jak to vidí Číňané? Kdo ví, ten nepoví.

 

Korejští vůdci přes hranice obou zemí foto prtsc youtube

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poslední Kimovo „goodwill gesture":

Ruku v ruce s třídním nepřítelem ze Severní do Jižní Koreje a zpět.

 

 

 

Na co dávat pozor při nákupu atomové bomby

Pro ty, kteří jsou příznivci hesla „Ozbroj se sám", provedla renomovaná německá spotřebitelská organizace/nadace Stiftung Warentest (SW), platící v Evropě za jedničku v oblasti testování zboží, průzkum zacílený na atomové bomby („atomovky") různých typů a velikostí.

 

Postillon předkládá čtenářům více než znepokojivé výsledky výzkumu a nabádá při koupi k nejvyšší opatrnosti pod heslem: "Není atomovka jako atomovka."

 

Celkově se hodnotily obslužný komfort, účinnost, úhlednost atomového hřibu, dosah a ekologičnost.

 

Postillon cituje jednoho z přeživších specialistů. Když se probudil z kómatu, prohlásil:

 

„Byli jsme překvapeni, jak špatně si vedly i výrobky tradičních atomových mocností jako jsou Rusko nebo USA.“

 

Americká bojová hlavice W87 za testovacích podmínek jen s námahou zlikvidovala středně velké velkoměsto. Prospekt výrobce přitom hovoří o miliónové metropoli.

 

Celkově prý byly zjištěny velké rozdíly v kvalitě provedení.

 

„Oba severokorejské testovací modely se rozpadly ještě na cvičišti a našim technikům se výbuch vůbec nepodařilo navodit."

 

Velké rozdíly byly zjištěny i co do ekologické bilance. Kladně byl přitom hodnocen ruský „eko" model se zvláště krátkým poločasem rozpadu. U něj je vybombardovaný prostor obyvatelný už po několika desetiletích.

 

Naproti tomu způsobila pakistánská bojová hlavice trvalé mutace na rostlinstvu a živočiších v okruhu více než 500 km.

 

Nejlepších parametrů dosahoval čínský model, ale vzhledem k tomu, že uživatelská příručka byla k dispozici jen v čínštině, musel se spokojit se známkou „uspokojivý".

 

Nadace Stiftung Warentest proto fanouškům atomových bomb radí nenechávat se svést slevami ve výprodejích. Ti, kdo upřednostňují spolehlivost, ať si raději připlatí.

 

pokus atomovkou foto Postillon

 

 

 

 

 

 

 

Po prvních laboratorních testech bylo rozhodnuto provádět testy raději na volném prostranství

 

výbuch

 

 

 

 

 

 

 

 

Čínský model - návod pouze v čínštině

Kdo obrázek rozklikne, uvidí hezký atomový hříbek v akci

 

Jak by to vypadalo v Praze:

Zkuste si, jaké by to bylo, kdyby atomová bomba vybuchla v Praze ...viz ZDE

 

 

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 

Milan Faltus

MIlan-Faltus Zdf

 

 

 

 

 

 

Blogger  je překladatelem. Mimo jiné se zabývá humorem v německy mluvících zemích, a to nejen sledováním v televizi, ale také přímo návštěvou kabaretů u našich sousedů...

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB