Puigdemontovi chutnal vězeňský guláš Puigdemont foto prtsc youtubeVe věznici v Neumünsteru se katalánskému separatistovi Puigdemontovi zalíbilo. Německý satirický server Postillon hlásil těsně před jeho propuštěním toto:

 

 

 

Neumünster (dpo) -  Jak se právě dozvídáme, brání se vůdce katalánských separatistů, aby byl propuštěn z vězení právě v den, kdy bude na jídelníčku guláš. Těšil se na něj prý celý týden.

 


"V zásadě rozhodnutí Vrchního zemského soudu Šlesvicka-Holštýnska vítám, ale propustit mě zrovna zítra, kdy bude guláš, na který se tolik těším, se mně vůbec nelíbí", nechal se Katalánec slyšet prostřednictvím svého právníka. "Doufám, že ti, kdo mě podporují, budou mít pro to pochopení, tady jde víc než o pouhou politiku."

 

 guláš foto Milan Faltus

 

 

 

 

Vypadá výtečně! Není divu, že si ho Puigdemont nechtěl nechat ujít.

 

 

Podle Puigdemonta je sice jeho propuštění o víkendu teoreticky možné, ale chce prý raději počkat do pondělka. "Zaprvé jsem se chtěl ještě v neděli večer na cele podívat v televizi na Místo činu (Tatort). Zadruhé bývají v pondělí spíš průměrné špagety s tomatovou omáčkou – to ať mě spánembohem pustí."

 

 
Pro německou justici má vůdce separatistů i nadále jen samou chválu: "Země, která svým vězňům vaří takový guláš, nemůže být špatným místem k životu!"

 

Věznice má i vlastní pekárnu:

vězeňská pekárna

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BUNDESWEHR: UNIFORMY PRO TĚHOTNÉ I PUPKÁČE (orig.)

 

Postillon - Berlin, Bad Reichenhall (dpo)

Bundeswehr chce ještě letos zavést uniformy pro těhotné vojačky. Radost z toho má také mnoho mužských kolegů, kteří po léta bojují s příliš těsným pracovním oděvem.


Například Robert Schröder je profesionálním vojákem už patnáct let. Nejméně šest let už trpí značnou nadváhou. "Už mně nestačila ani běžná uniforma velikosti XXL", říká dvaačtyřicetiletý voják, který testoval jako jeden z prvních uniformy pro těhotné. 

 

Stopatnáctikilový muž byl dokonce v prosinci odsouzen ke třínedělní službě na latrínách, když se mu utrhl knoflík u saka uniformy a trefil jeho představeného do obličeje. Díky novému pracovnímu oblečení si může konečně zhluboka vydechnout, aniž se musí obávat, že mu prasknou švy. 

 


I Thorsten Haye (122 kg) z Brigády horských myslivců 23 v Bad Reichenhallu je nadšen: "V nové uniformě se můžu konečně zase účastnit všech cvičení", raduje se elitní voják. "Přitom se samozřejmě v mém stavu nesmím přetěžovat."

 

Zvlášť příznivě hodnotí Haye skutečnost, že uniformy jsou dimenzovány na celé těhotenství a tedy elastické. "Člověk je nebude muset pořád měnit, když trochu přibere."

 

Voják Bundeswehru foto Postilon

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Frankfurter Allgemeine Zeitung o věci ve vážnějším tónu VIZ

 

 

 

 

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

Aktualizováno ( Středa, 11 Duben 2018 09:30 )  

Milan Faltus

MIlan-Faltus Zdf

 

 

 

 

 

 

Blogger  je překladatelem. Mimo jiné se zabývá humorem v německy mluvících zemích, a to nejen sledováním v televizi, ale také přímo návštěvou kabaretů u našich sousedů...

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB