Dvakrát z německého humoru 

white house dveře ilustraceNěkomu se může zdát, že Němci nemají takový smysl pro humor jako my Češi. Stačí se podívat na stránky webu Der Postillon a rychle zjistíte, že si dokážou dělat legraci z ledačehos, co by nás ani nenapadlo...

 

 

 

Otáčivé dveře do Bílého domu
Washington (dpo) – V Bílém domě probíhá přestavba. Vzhledem k tomu, že Trumpova administrace vykazuje enormní „spotřebu“ vysoce postavených pracovníků, byl starý vstup do budovy pocházející ještě z dob Lincolnových nahrazen dveřmi otáčivými. Tím má být umožněno, aby budovu mohl najednou opustit i větší počet čerstvě propuštěných pracovníků a současně do ní proudit nově angažovaný personál.


„Bohužel jsme byli svědky toho, že u dveří často docházelo k zácpám,“ prohlásil mluvčí Bílého domu, který nastoupil teprve před dvěma dny a bude ze svého místa pravděpodobně propuštěn koncem měsíce. „Připomínalo to oko jehly.“


Na začátku, kdy svá místa museli opustit například zástupkyně personálního šéfa Bílého domu Katie Walshová nebo bezpečnostní poradce Michael Flynn, ještě žádné větší problémy nebyly, ale když byli rychle za sebou propuštěni Angella Reidová, Walter Shaub, Michael Dubke, Sean Spicer, Michael Short, Reince Priebus a Anthony Scaramucci a současně dovnitř proudil nový personál, docházelo stále častěji ke tlačenicím.


Ve foyer také stále ještě čekali lidé jako Stephen Bannon, Sebastian Gorka, Tom Price und Rob Porter, kteří museli Trumpův tým opustit již před týdny a měsíci. Jiní jako třeba Hope Hicks a Gary Cohn, kteří odstoupili tento týden, opustili Bílý dům oknem. Omarosa Manigault se prý dokonce pokusil se ven podhrabat. 


Točící dveře mají teď pomoci optimalizovat procesy „Hire&Fire“ Bílého domu. Předtím byly instalovány na Grand Central Station v New Yorku a byly speciálně uzpůsobeny pro obzvlášť silnou frekvenci cestujícího publika.

 

 

 

Kromě vás samý idiot
Berlín (archiv) – Asi jste to odjakživa tušil – konečně je to potvrzeno i oficiálně: Celé lidstvo se skládá výlučně z idiotů a neumětelů – vy jste jediná výjimka. To je výsledek studie berlínské Humboldtovy univerzity, v jejímž rámci byly testovány odbornost, znalosti a výkonnost 600 reprezentativně vybraných osob. Výsledky pak byly srovnány s vámi.

 

„Naše výsledky jsou ohromující, ale současně jednoznačné“, vysvětluje profesor Neven Grunwald, který hledal pro svoji studii potenciální génie a přitom nutně narazil na vás. Podle jeho údajů jste nejen inteligentnějším a vnímavějším, ale např. i obezřetnějším účastníkem silničního provozu než všichni ti, se kterými jste měl během svého života co do činění.

 

Průměrná osoba, u níž se nejedná o vás
„Tento neurčitý pocit, že jste jediná normální osoba ve světě plném idiotů, psychopatů a kreténů, je zcela pochopitelný,“ říká Grunwald. „Protože je to prostě pravda. V každém případě to vysvětluje okolnost, proč si musíte udělat všechno sám, když chcete, aby se to udělalo pořádně.“


Na základě těchto poznatků by bylo jen přirozené, abyste měl v budoucnosti více co říci i v jiných oblastech života. I povýšení v zaměstnání nebo alespoň pořádné zvýšení platu by bylo jen logické. Bohužel jsou vaši nadřízení příliš blbí na to, aby rozpoznali váš potenciál.


Momentálně pracuje Grunwald a jeho tým ještě na dalším modelu, který má vysvětlit, proč jste právě vy jediným člověkem, který má něco v hlavě, zatímco zbytek světa se skládá výlučně ze začátečníků a břídilů.

 

Jestli bude kdy studie dokončena, je však podle vedoucího výzkumu Grunwalda více než sporné. Koneckonců i sám třiapadesátiletý vědec říká, že s vámi po vědecké stránce nemůže držet krok. Mimoto je na svém pracovišti obklopen samými blbečky a rektálními alpinisty.

 

 

 

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

Aktualizováno ( Pondělí, 12 Březen 2018 13:08 )  

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB