Už i Zeus – a kdyby jen „harašment"



 

Zeus ilustraceNěmecký satirický server Postillon hlásí:

 

 

 

 

Olymp (dpo) – Řecký svět bohů přišel o svého šéfa: Zeus bude po četných obviněních ze sexuálního zneužívání a obtěžování s okamžitou platností vyškrtnut z řecké mytologie. Už celá tisíciletí se v kuloárech hovoří o sexuálním řádění ženatého boha, jehož oběťmi se staly desítky žen i mužů.

 

Skandál kolem nejvyššího olympijského boha nabral na obrátkách, když ho Leda, žena spartského krále Tyndarea, obvinila, že se k ní v přestrojení za labuť zachoval jako smilník a že při této příležitosti otěhotněla.

 

Od té doby podalo proti Diovi veřejně obvinění celkem 37 žen a mužů. "Bohyně, polobohyně, říční nymfy, normální smrtelnice, mladí muži – asi by bylo jednodušší vyjmenovat ty, které neobtěžoval a neznásilnil", prohlašuje božský posel a dobrý znalec poměrů na Olympu Hermés. Zeus při svých akcích často používal podobu zvířete, bájné bytosti nebo jiného člověka, aby tak své oběti zmátl.

 

 

Zeus-Europa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotografie ukazuje, jak Zeus v podobě býka obloudil Európu.

 

Neúplný seznam těch, kdo vznesli obvinění, zahrnuje (v závorkách podoba, v níž je Zeus obloudil):

Aigína (jako plamen), Alkména (jako její snoubenec), Démétér, Élektra, Európa,  Ganymédés, Íó (jako oblak), Kallistó (jako Artemis), Mnémosyné (jako pastýř) a Persefona (jako had). Téměř denně se hlásí nové oběti.

 

Úplné odstranění ze světa pověstí starých Řeků je zatím poslední kapitolou skandálu kolem kdysi nejmocnějšího ze všech bohů.

 

Minulý víkend oznámila jeho žena Héra, že podává žádost o rozvod. Říká, že o aktivitách svého muže, které vyústily do obvinění, neměla tušení. Podle výpovědí svědků se však Héra opakovaně hrozbami a násilím pokoušela oběti svého „vypečeného" manžela umlčet.

 

Ačkoliv Zeus při svých hrátkách zplodil několik dětí, většina matek se materiální podpory nedočkala.

 

Zeus se zatím trestně-právních důsledky nemusí obávat, jelikož většina jeho deliktů je promlčena.

 

Roli hlavního boha řeckého panteonu zaujme nyní Xipe Totec, aztécký bůh jara.

 

 

 

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

Aktualizováno ( Pátek, 24 Listopad 2017 09:05 )  

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB