Německý Postillon hlásí: Blesková reakce firmy IKEA – nabízí Trumpovi zeď „na klíč"

Trump Ikea výřezWashington (dpo) - "Příliš drahá!", "Nedá se realizovat!" – S touto kritikou se americký prezident Trump musí potýkat v souvislosti s plánovanou zdí na hranicích s Mexikem. Nabídka od koncernu IKEA by mohla všechny tyto problémy elegantně vyřešit. 

 

 

 

 

IKEA WALL

 

 

S výrobkem pod švédským názvem "Börder Wåll" (hraniční zeď) nabízí skandinávský výrobce nábytku Spojeným státům praktické řešení takříkajíc na klíč, které lze odvézt kombíkem z nejbližší pobočky firmy IKEA a smontovat na místě, kde má být zeď použita. Celková cena 9.999.999.999,99 dolarů je podstatně levnější než standardní zeď, která by podle propočtů stála 15 až 25 miliard dolarů.
Podle vládního mluvčího Seana Spicera prezident Trump nabídku zkoumá. Jen si prý stěžuje, že kvůli cestám/necestám muslimů ze sedmi států do USA nemá v posledních dnech klid na práci. 

Trump Ikea

 

 

Hraniční zeď v prostém skandinávském designu (5 let záruka) je vyrobena z dřevotřísky kombinované s březovou překližkou (elegantní vzhled) a dá se smontovat pomocí inbusového klíče. Sestavení zdi je díky návodu o 12 000 stranách s názornými piktogramy dětskou hrou, pokud ovšem zákazník díky nedbalosti nepoztrácí šrouby. 
"Při montáži doporučujeme pracovat ve dvou – jedna osoba zeď vždy drží, druhá šroubuje", říká se v nabídce firmy IKEA.
V základní konfiguraci je zeď vysoká 10 metrů a dlouhá 3 144 kilometrů; je ji ovšem možno co do výšky a šířky libovolně zvyšovat/rozšiřovat. 
IKEA také oznámila, že v příštích týdnech navrhne další produkty, jimiž bude "Börder Wåll" možno doplnit. Podle dobře informovaných kruhů se přitom jedná např. o strážní věž „Čumil" nebo samostříly s názvem "Ratatata".

 

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

Aktualizováno ( Úterý, 07 Únor 2017 10:00 )  

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB