Dvakrát pro zasmání z německého Postillonu

Barack Obama foto White house„Shit!": Obama právě zjistil, že zapomněl zavřít Guantánamo

 

 

 

Washington, D.C. (dpo) – Jak se to jen mohlo stát!? Jak vidíme na obrázku, bývalý americký prezident Barack Obama si právě vzpomněl, že během osmi let v Bílém domě zapomněl uzavřít věznici, která neodpovídá mezinárodnímu právu.

Podle pozorovatelů měl Obama poslední důvěrné sezení se svými nejbližšími spolupracovníky, když náhle uprostřed věty přestal mluvit. „Zbledl a zajíkavým hlasem prohlásil, že na něco hodně důležitého zapomněl", říká jedna svědkyně. „Pak vyběhl s nadávkami ven."
U uzavření Guantánama se jednalo o jeden z nejdůležitějších slibů ve volebních zápasech 2008 a 2012.

Lístek měl na stole 

Podle „insiderů“ si prezident po svém volebním vítězství dokonce přilepil na svůj stůl v Oval Office lístek, aby nezapomněl vězně na vojenské základně buď dovést k procesu, nebo propustit na svobodu.
Ale lístek se nějak ztratil – patrně ho omylem vyhodila uklízečka, která pravidelně uklízela kartony od pizzy z psacího stolu.

Po několika telefonátech musel Obama konstatovat, že zavřít vězeňský tábor ostře kritizovaný doma i v zahraničí už během posledního dne nezvládne.

"Goddamn, myslel jsem si, že to ´ještě dám´", prohlásil podle zdrojů z Bílého domu. "Jak může být člověk tak roztěkaný, ještě že už tady končím!" 

Teď bude na nástupci Baracka Obamy a příznivce waterboardingu ("I like it a lot") Donaldu Trumpovi, aby o budoucnosti pověstného vězení rozhodl. 

 

Zázračné dítě ze Saarbrückenu

Německý server Postillon přináší tuto povzbudivou zprávu ze Sárska:

I když se nám to z duše příčí, musíme jako objektivní médium přinést i jednu pozitivní zprávu.

Stálé stížnosti, že německá mládež za nic nestojí, zajímá se jen o mobily a hry na Internetu, vystřídala konečně i jedna dobrá zpráva svědčící o tom, že i mezi mladými a nejmladšími Němci se vyskytují mimořádné osobnosti.

 Řeč je o malém Tomovi (9) ze Saarbrückenu. Tento chlapec dospěl podle všeho již v devíti letech k poznatku, k němuž se průměrní lidé dopracují až mnohem později: objevil nesmyslnost žití.

"Malý Tom je opravdu zázračné dítě", nadšeně sdělila Postillonu  dětská psycholožka Tanja Renschlerová. "Zatímco si jiné děti v jeho věku celý den spokojeně hrají a s neodůvodněným optimismem pohlížejí do budoucnosti, poznal Tom už teď, že všechno se bude jen zhoršovat, že celý život je jen fraškou a že nakonec zemřeme a tím to všechno skončí."

Tomovi rodiče jsou na dítě pyšní. "To, že náš syn je ve svém vývoji tak daleko, souvisí určitě i s našimi jedinečnými výchovnými metodami", domnívá se například jeho otec. "Stále jsme dbali o to, aby si nedělal zbytečné iluze, co se týče budoucnosti. Já mu pořád říkám: Ty za nic nestojíš a nikdy za nic stát nebudeš."

Tomovo vystupování je skromné. I když už v křehkém mládí přemýšlí jako dospělý poznamenaný nesnázemi života, nesnaží se být středem pozornosti. Působivě osvědčuje svoji zralost neobvyklou u dítěte jeho věku. Na otázku reportéra Postillonu, jestli k tomu chce něco poznamenat, odpovídá: “K čemu by to bylo dobré?

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB