Postillon hlásí: Mexiko začíná na hranicích s USA hloubit tunely

 

bagr mexická vlajkaTijuana (dpo) – Co se to na hranicích Mexiko–USA děje? Z médií se dozvídáme, že před několika dny začali stavební dělníci z pověření mexické vlády na několika místech podle hranice s USA hloubit obrovské tunely. 

 

 

 

Nějakých 100 metrů od hranice začali dělníci bagry a stavebními stroji hloubit zeminu. Kam tunely povedou, je zatím nejasné – na dotazy médií vláda neodpovídá. 
"Do toho nikomu nic není" říká mexický prezident Enrique Peña Nieto. "Ve vlastní zemi si přeci můžeme kopat tunely, jak chceme. Jaké infrastrukturní projekty v naší mexické zemi provádíme, je jen a jen naší věcí!" 
Podle informací, které unikly ven, mají být tunely dlouhé několik kilometrů. Dá se tak prý soudit podle množství materiálu, který je na staveništích přítomen. Jak budou tunely nakonec vypadat, ukazuje vizualizace, kterou má Postillon k dispozici:

tunel USA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Současně vznikají na četných vyvýšeninách kolem hranic státem subvencované školy paraglidingu a firmy, které nabízejí lety balónem, "aby se mexičtí občané mohli ještě lépe potěšit pohledem na přírodu tohoto zvláštního regionu", píše se v oficiálním prohlášení.
Podrobnosti o vlastním účelu stavebních opatření mexická vláda zatím tají. O financování mamutího projektu však nenechává nikoho na pochybách. "Náklady na tunely ponesou USA", říká prezident Nieto.

Z německého serveru Der Postillon  vybral a přeložil Milan Faltus.

 

 

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

Aktualizováno ( Pátek, 27 Leden 2017 16:02 )  

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB