Nový „hráč" v americké prezidentské kampani?

 

Koště us volbyV napjaté situaci kolem volby budoucího amerického prezidenta překvapila Ameriku anketa z minulých dnů. Podle ní se před Clintonovou a Trumpem umístilo v přízni voličů koště, které je opřené o zeď kdesi v Minnesotě.

 

 

 

Kdyby se dnes volilo, dalo by podle průzkumu televizní stanice ABC, ve kterém se dotazovaní rozhodovali mezi dosavadními kandidáty a koštětem, 47 % amerických občanů svůj hlas bezejmennému koštěti. Paní Clintonová a pan Trump by s 28 % resp. 25 % zůstali daleko vzadu. Příznivci koštěte zhotoveného z jasanového dřeva přitom pocházejí ze všech věkových i vzdělanostních skupin obyvatelstva.

Když se zkoumaly důvody popularity kandidáta, prohlásil například Carl Williams z Pittsburghu: "Nikdy neuzavíral žádné neprůhledné obchody, neútočil na menšiny a nepodporoval zbrojařské koncerny. Myslím, že by byl schopen zavést do našich ulic klid a pořádek, po kterých se nám všem tak stýská."

Ozývají se však i pochybnosti. Zvláště z řad republikánů je poukazováno na to, že se kandidát zřejmě nebude moc prokázat rodným listem dokládajícím, že se narodil na území USA. Je prý tedy docela dobře možné, že pochází z Číny nebo dokonce z Mexika; to by jeho zvolení ovšem znemožnilo.

 

Zpracováno podle serveru Der Postillon

 

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

Aktualizováno ( Pondělí, 03 Říjen 2016 11:02 )  

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB