Milan Faltus

Novinky od Marxovy hlavy

Novinky od Marxovy hlavy

Neděle, 23 Září 2018 06:07 Milan Faltus

 

„Co budeme dělat o Letnicích, až bude kvést luční kvítí, pojedeme do Karl-Marx-Stadtu, kde stále slunce svítí ..."

Jak jsem sedl na lep pravicovému i levicovému tisku

Jak jsem sedl na lep pravicovému i levicovému tisku

Neděle, 02 Září 2018 06:01 Milan Faltus

 „Vy jste sedl na lep Springerově tisku“ řekla mně paní lektorka z NDR při hodinách lektorských cvičení na katedře germanistiky někdy koncem roku 1967 nebo začátkem roku 1968. Doba byla uvolněná a o sporných otázkách se dalo diskutovat. (Im Originalton, jak se říká v německé televizi:„Herr Faltus, Sie sind der Springerpresse auf den Leim gegangen.“). (Vlevo na snímku z deníku Allgemeine Zeitung v r.1968 autor článku ve vyvýšené poloze)

Miniprůzkum k 21. srpnu 68

Miniprůzkum k 21. srpnu 68

Středa, 29 Srpen 2018 11:21 Milan Faltus

 

Když jsem tak četl, co mladí o 21. srpnu 1968 vědí a nevědí, řekl jsem si, že se taky zeptám, co děvčata a chlapci na to – šlo o náhodné spolucestující, spolukupující nebo naopak prodávající:

Jak jdou Němci na tropy

Jak jdou Němci na tropy

Středa, 15 Srpen 2018 09:00 Milan Faltus

 

Jak na vysoké teploty jdou u sousedů, ukazují tři příklady. Každý z nich je specifický a o problému pojednává z jiného úhlu. (vlevo: Němci by si měli vzít příklad z nové výzbroje americké policie pro letní měsíce)

Fotbalové MS očima německých médií

Fotbalové MS očima německých médií

Úterý, 17 Červenec 2018 12:25 Milan Faltus

 

Je po všem. V Německu se před, během a po mistrovství světa probíraly /probírají sportovní a politické aspekty fotbalového dění vážně i nevážně.

Krátce z německého tisku: Každá legrace něco stojí

Středa, 27 Červen 2018 07:59 Milan Faltus

 

Dnešní zápas s Jižní Koreou má stát německé hospodářství až 200 miliónů Euro.

Koreanista z Vídně - summit skončil WIN-WIN

Čtvrtek, 14 Červen 2018 07:51 Milan Faltus

 

Zaujal mne rozhovor novináře Benedikta Voigta na serveru berlínského deníku Tagesspiegel s rakouským expertem pro východní Asii a článek Korea-Kenner: "Es ist eine Win-Win-Situation", který jsem přeložil.

Letiště BER – zbourat a postavit znovu?

Pátek, 25 Květen 2018 11:04 Milan Faltus

 

V Praze byly potíže s tunelem Blanka, v Berlíně je velký rozruch kolem letiště BER; mělo být hotovo v roce 2012, ale stavbu se nedaří a nedaří dokončit. Pořád něco „hapruje“ a dokonce i člen představenstva Lufhansy  Thorsten Dirsk nedávno řekl, že by letiště mělo být raději zbouráno a postaveno od základu úplně znovu. (foto der-postillon.com)

Ralf, Kim a jak nakupovat atomovou bombu

Úterý, 01 Květen 2018 06:46 Milan Faltus

 

Německý Postillon nedávno věnoval pozornost dvěma osudům a poradil, jak se zachovat jako odpovědný spotřebitel při výběru zbraní hromadného ničení. (vlevo aktuální obrázek ze setkání korejských vůdců)

 

strana 1 z 6

Milan Faltus

MIlan-Faltus Zdf

 

 

 

 

 

 

Blogger  je překladatelem. Mimo jiné se zabývá humorem v německy mluvících zemích, a to nejen sledováním v televizi, ale také přímo návštěvou kabaretů u našich sousedů...

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB