Sorosovi kašpařiObdržev pozvánku na „protestní setkání“ nazvané Svíčka pro Aleppo, která se má konat v pondělí večer před ruským velvyslanectvím, zamyslel jsem se. Před očima mi běžela místa, kde všude by se měly podobné akce konat.

 

 

 

 

Před velvyslanectvím USA, jejichž armáda zanechala po vpádu do Iráku na milion obětí a nyní se chystá zdůvodňovat další „kolaterální“ ztráty v Mosulu bojem s terorismem.

Před velvyslanectvím stejné země, která spolu s dalšími osvědčenými kamarády realizovala rezoluci OSN o bezletové zóně tak, že bombardovala a rozvrátila Libyi. Tehdejší americká ministryně zahraničí a možná příští prezidentka Hillary Clintonová při té příležitosti prohlásila, že „Spojené státy mají všechny důvody domnívat se, že Kaddáfí spáchá nevýslovná zvěrstva, pokud ho někdo nezastaví“. Zatímco počet obětí Kaddáfího režimu se odhadoval na tisíc osob, počet mrtvých v Libyi v důsledku zahraniční intervence nebyl nikdy oficiálně zveřejněn ani komentován, odhaduje se na 30 – 50 tisíc osob.

Před velvyslanectvími Francie, Velké Británie, Kanady, Itálie, Španělska a dalšími, které k účasti na vraždění vedly stejné „humanitární důvody“.

Před velvyslanectvím Saúdské Arábie, které se v Jemenu za ty humanitární důvody už ani neschovává a vraždí stovky lidí, mj. i na státním pohřbu.

Pochybuji však, že se na jmenovaných místech budou konat „protestní setkání“ v režii organizátorů akce, kteří na ni zvou před ruské velvyslanectví samozřejmě „hlavně novináře a kamery“.

Důvod je jednoduchý: pan Soros by takové aktivity jistě nezaplatil.

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

Aktualizováno ( Neděle, 23 Říjen 2016 06:37 )  

Milan Daniel

Milan DanielNarozen 1946, v roce 1969 vyloučen ze studia žurnalistiky,  v letech 1970 - 1973 vězněn za pošťuchování republiky, poté vnitřní emigrace v lesích a na folkových festivalech, v dělnických povoláních až do roku 1990. Krátce vedl okresní noviny v Chrudimi, působil jako komentátor Deníků Bohemia ve východních Čechách, v roce 1998 založil občanské sdružení Most pro lidská práva, které původně vydávalo stejnojmenný časopis věnující se rasismu a xenofobii. Současně publikoval komentáře v řadě deníků (Lidové noviny, Právo, Hospodářské noviny) a další materiály (Listy, Romano hangos, Deníky Bohemia a jiné). Základním tématem pro něj byli cizinci a lidská práva se širším přesahem do vnitřní i zahraniční politiky. V rámci sdružení Most pro lidská práva, které později působnost omezilo na Pardubický kraj a pomoc cizincům v něm žijícím, působil jako jeho jednatel až do svého odchodu do důchodu v roce 2011.

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB