Až vnitro spustí, přijdou pravdy hustý


Štramák Chovanec: Ministerstvo vnitra spustí nový útvar proti dezinformacím. Bude sledovat „lživé weby“ a bojovat s propagandou.

  

 

Nezapomenu, jak nás, tehdejší politické vězně, poučoval někdy v roce 1972 na Borech jakýsi krajský prokurátor z Plzně o tom, že „existuje pravda kladná, kterou máme my“, nu a pak ta záporná, kterou mají nepřátelé. Reprezentanti onoho „My“ to tehdy měli relativně snadné, protože proti té záporné pravdě měl systém otevřenou cenzuru, hraniční kontroly a rušičky. Dnes je na jedné straně autocenzura daná strachem o židli a možností splácet ty hypotéky, ale to rozhodně není řešení bez chyby, protože je i v Čechách něco neposlušných novinářů, kteří mají pro strach uděláno a lidé si jich mají proč vážit. Kromě toho ten strašný internet...

To bude dřiny s přetíráním černého na bílo! Ještě že má to vnitro podporu demokratických politiků, BIS, evropských hodnot a generála Pavla. Protože to jsou dobře placení profíci s praxí, jejichž pravda je podložená teplými stolicemi či dolarem. Ech čo to tárám, eurem!

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 

Milan Daniel

Milan DanielNarozen 1946, v roce 1969 vyloučen ze studia žurnalistiky,  v letech 1970 - 1973 vězněn za pošťuchování republiky, poté vnitřní emigrace v lesích a na folkových festivalech, v dělnických povoláních až do roku 1990. Krátce vedl okresní noviny v Chrudimi, působil jako komentátor Deníků Bohemia ve východních Čechách, v roce 1998 založil občanské sdružení Most pro lidská práva, které původně vydávalo stejnojmenný časopis věnující se rasismu a xenofobii. Současně publikoval komentáře v řadě deníků (Lidové noviny, Právo, Hospodářské noviny) a další materiály (Listy, Romano hangos, Deníky Bohemia a jiné). Základním tématem pro něj byli cizinci a lidská práva se širším přesahem do vnitřní i zahraniční politiky. V rámci sdružení Most pro lidská práva, které později působnost omezilo na Pardubický kraj a pomoc cizincům v něm žijícím, působil jako jeho jednatel až do svého odchodu do důchodu v roce 2011.

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB