SPD ve stopách TOP09, aneb Sjednocení Pravice Dotáhneme… 

Okamura a jeho předvolební novinyPokud mainstreamové média neustále vedle sebe propagují SPD a Piráty jako černé koně voleb s tím, ať si mladí vyberou jednoho z nich, měl by volič ve vzduchu zavětřit cosi nezdravého. Totiž to, že mainstream by nikdy nehnal dopředu oře, jenž by byl skutečně antisystémový. (vlevo předvolební plátek SPD)

 

 

 

 

 

Černí koně voleb s podporou médií

SPD a Piráti (Viz) toho mají přitom dost společného. Kromě značné pozornosti médií (sic!) se obě strany vymezují vůči všem potenciálním koaličním partnerům. Piráti na svůj autobus dali kresby znázorňující, kdo je pro ně nepřijatelný kvůli různým aférám (Viz ). Babišovi předhazují Čapí hnízdo, Kalouskovi padáky, sociálním demokratům kauzu D. Ratha a OKD, ODS kauzu údajného zneužívání rozvědky ze strany J. Nagyové. V tomto výčtu mohou Piráti pokračovat, zahrnout by mohli i zbylé parlamentní strany včetně KSČM a Úsvitu přímé demokracie T. Okamury (Viz  a ZDE).

 

SPD pak ve svých předvolebních tiskovinách viní všechny parlamentní strany včetně KSČM ze zrady. Znamená to tedy, že ani Piráti a ani SPD nepůjdou v případě svého volebního úspěchu do koalice s nikým? To by ovšem pan Okamura nesměl prohlásit, že: „Spolupracovat jsme ochotní s každou stranou, která podpoří náš program posílení demokracie v naší zemi a vymahatelné spravedlnosti pro každého občana“ (VIZ).   

 

Do třetice se potom jak Piráti, tak SPD patrně shodnou na nevolbě M. Zemana. Piráti se averzí k jeho osobě nijak netají – SPD potom podrazila SPO, aby před parlamentními volbami nesdělila, koho podpoří na Hrad. Proč asi?  

 

 

Z TOP09 do SPD snadno a rychle…

Nevypadá jako náhoda, že v Úsvitu či SPD se tu a tam objevují lidé spojení v minulosti s TOP09. Jak je vůbec něco podobného možné? Za Úsvit měla kandidovat do Evropského parlamentu Klára Samková (proto vystoupila z TOP09). Nakonec byla kvůli podezření z nezákonného jednání z kandidátní listiny stažena (Viz a zde ).

 

S TOP09 byla též ještě nedávno spojena nynější tvář SPD, Petr Trombik (To si ještě psal příjmení s dlouhým „í“): ZDE .

 

Sám svůj názorový a ideologický veletoč hodnotí slovy:

Na kandidátku SPD jsem byl doporučen národně konzervativním spolkem Akce D.O.S.T., jejíž Manifest jsem podepsal již před působením v TOP 09. Blog Tomia Okamury jsem samozřejmě sledoval od počátku a dost mne bavilo, co si na něm již tehdy dovolil psát. Jenže politická strana, která by jeho názory a postoje reprezentovala, ještě tehdy neexistovala. Díky jeho pracovitosti a odvaze to už dnes neplatí. Vážím si toho, že mohu dnes právě takovéto politické hnutí aktivně podpořit“ (Viz ). 

 

Takže TOP09 měla ve svých řadách politika, který spolupracoval s Akcí D.O.S.T. a kterého bavily blogy T. Okamury. A pak jí její voliči mají věřit její „proevropský“ zápal. Pan Trombik pak zase musil ztratit naprosto paměť, neboť k takzvaně proevropské politice se TOP09 hlásila vždy, tedy i tehdy, kdy do ní vstoupil.

 

Představitelé Akce D.O.S.T. mají z pana Trombi(í)ka radost, což dokládají slovy: „Jsme rádi, že Mgr. Petr Trombik dostal příležitost kandidovat za hnutí SPD. Našim sympatizantům v Praze doporučujeme, aby volili SPD a svou podporu „dosťáckému“ kandidátovi vyjádřili využitím preferenčního hlasu, tedy takzvaným „kroužkováním“, pana Petra Trombika, a zvýšili tím možnost, že uspěje“ (Viz ). 

Podporu panu Trombíkovi vyjádřil i exčlen vedení středočeské TOP09, J. Hejlek: ZDE.

 

Je tedy evidentní, že SPD má podporu pravice, a to pravice kované, která na slovo „sociální“ neslyší. Jak asi vážně tedy myslí T. Okamura své programové body, kde naopak některé sociální jistoty slibuje?

 

 Mnohé nám vysvětlí a názorně demonstruje následující případ.

 

 

SPD volí TTIP, aneb paní Příhodovou je třeba podpořit…

Dne 7. 10. 2016 podpořil T. Okamura do Senátu ČR Věru Příhodovou. Na Facebooku na své zdi napsal: „Právě jsem odvolil a podpořil jsem svým hlasem kandidátku našeho hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) do Senátu Věru Příhodovou. Už jste také byli volit? Nebo se teprve chystáte? Napište mi do komentářů.


POJĎME VŠICHNI DNES A ZÍTRA K VOLBÁM - JE TO VELMI DŮLEŽITÉ! Ukažme naši sílu a odhodlání účastí ve volbách a pojďme udělat další velký zásadní krok k prosazování našeho politického programu!“
Za pouhý rok jsme se katapultovali mezi pět nejpočetnějších politických stran a hnutí v celé České republice, tak ukažme celé republice účastí ve volbách, že je nás hodně!

 

Volební kalkulačka do senátních voleb v roce 2016 nám mj. prozradí, že: Věra Příhodová je pro zavedení druhého důchodového pilíře, je proti zavedení základního nepodmíněného příjmu (Tady paní Příhodová doplnila své stanovisko: „Ne, různí nemakačenkové by se měli ještě lépe“) a je pro podporu dohody TTIP (Viz ).

 

TOP09 by v těchto otázkách nehlasovala jinak. T. Okamura přitom vystupuje proti smlouvě TTIP rétoricky tvrdě (Viz ). Jak ale pak může stát za někým, kdo by tuto smlouvu z fleku podepsal? 

 

Navíc, chce-li někdo zrušit Senát, neměl by náhodou senátní volby bojkotovat (Viz )? Je to podobné, jako když Svobodní mluví o potřebě vystoupit z EU – a jejich předseda pak uspěje právě ve volbách do Evropského parlamentu, aby si tam hezky poseděl a na nějaké to euro si přišel.

 

Věra Příhodová T. Okamurovi za podporu poděkovala slovy: „Pan Tomio Okamura přišel volit na svůj volební okrsek a dal mi svůj hlas. Děkuji za jeho podporu. Mezi prvními voliči byli většinou starší lidé. I když jim pohyb činil potíže a do volebních místností přišli o berlích, přišli a dali svůj hlas do urny. Cítí tak svoji morální povinnost. Bylo by pěkné, kdyby k volbám odpovědně přistupovali i mladí lidé.

 

Starší lidé (ale i ti mladí) by si měli uvědomit, co pro ně bude přijetí TTIP obnášet (posílení farmaceutických firem, arbitráže, kdy firmy berou vše a stát nemá šanci, zhoršení sociálních podmínek). Jak může volič věřit někomu, kdo sice káže vodu, ale pak podpoří pití vína, a ani se nezardí?

 

 

Okamura z vína vodu činí…

A u vody a vína bychom mohli ještě chvíli zůstat. Není to tak dávno, kdy byl T. Okamura porotcem soutěže Nejkrásnější cizinka České republiky (Viz ). Nejvíce ho zaujala Nigerijka. To byly ještě časy, kdy byl T. Okamura elitářem, jemuž ostatní muži (jak se praví v článku) měli závidět. Jindy pro změnu na svém facebookovém profilu psal (později to smazal):  „O víkendu jsme šli s přítelkyní v Londýně kolem centrální mešity, a tak jsme tam zkusili nakouknout. Talašová Monika v muslimskémSamozřejmě se musela Monika doobléknout, a tak se stala na 15 minut arabskou ženou. S vázáním nám velmi ochotně pomáhala přítomná muslimská žena. Fajn zážitek…“ (Viz ). Dnes už pochopitelně „fajn zážitek“ definuje zcela jinak. Nakolik je však sám se sebou konsistentní – a jak je důvěryhodný, výše zmíněné odkazy dokumentují dostatečně.

 

Opět něco nesedí…

Sám T. Okamura uveřejnil dne 16. 10. 2013 na své facebookové zdi svůj životopis, v něž se mj. uvádí: „Od roku 2004 do konce roku 2005 do zániku pražské redakce byl Tomio externím spolupracovníkem rádia BBC v Praze jako komentátor na problematiku Japonska… Výtěžek z kulturních akcí, které Tomio organizuje, bývá obvykle věnován neziskovým organizacím. Tomio byl pro rok 2008 jmenován do čestné funkce českého ambasadora Evropského roku mezikulturního dialogu, který organizuje Evropská unie. Je členem občanského sdružení Borelioza CZ, které se snaží o osvětu a pomoc lidem s touto zákeřnou nemocí, kterou Tomio také prodělal. Tomio je spoluzakladatel občanského sdružení Antidefamation – společnosti proti pomluvám, na obranu obětí mediálních štvanic.

 

Takto vypadá profil odpůrce neziskových organizací a Evropské unie?

 

 

Jsme proti lichvě, ale na tu naši nám nesahejte…

Krajský předseda SPD v Pardubickém kraji, J. Kohoutek, figuruje na kandidátní listině strany jako živnostník. Volič se již však nedozvídá, že se tento žije z nevýhodných půjček a exekucí jiných (Viz ). Pan Kohoutek je totiž polovičním společníkem společností První Time Financial s.r.o. a Time Financial s.r.o.

 

Vedoucí SPD v Brně, Lucie Šafránková (dvojka na brněnské kandidátní listině), zase pro změnu pracuje ve firmě, která nebankovní hotovostní půjčky poskytuje ve velkém (Viz). 

 

Jak je pak ale možné věřit SPD její zápal v boji proti lichvářům a exekutorům?

 

 

SPD na Hradě Zemana nechce…

Voliči M. Zemana na prezidenta republiky by pak měli zpozornět, že SPD před volbami parlamentními M. Zemana na Hrad (na rozdíl od SPO) nepropaguje. Proč asi?


Skutečně voliči M. Zemana chtějí, aby v případě jeho znovuzvolení zase jen sám a sám musel čelit různým rudým kartám, peticím na odstoupení či zbavování pravomocí (o mediální dehonestaci ani nemluvě) – viz  a ZDE). 

 

 

Kuras – Izrael jako vzor – tedy SPD s „židobijcem“ A. B. Bartošem v akci…

Podporu SPD vyjádřil kromě pravicové akce D.O.S.T. také B. Kuras (Viz ). B. Kuras má rovněž zajímavou politickou minulost. V lednu 2009 se stal členem přípravného výboru Strany svobodných občanů.  Za tuto stranu kandidoval v témže roce do Evropského parlamentu. Je zřejmé, že podporuje pravicovou asociální politiku nejhrubšího zrna. Jak tedy takový člověk může podporovat stranu, která tvrdí že: Nechceme zvyšování věku odchodu do důchodu. Požadujeme zvyšování důchodů všem o stejnou částku (Viz http://www.spd.cz/program). SPD by též zvyšovala minimální mzdu (Viz ).

 

 Vidíme tedy, že SPD je dalším pokusem pravice sjednotit své síly (po neúspěšných snahách Klausově, Kalouskově či Bělobrádkově).

 

B. Kuras by mohl poradit Okamurovi nové volební heslo: „Izrael jako vzor? Taky samozřejmě ano.“  Jak pak ale mohli někdy najít společnou řeč pánové Okamura a Bartoš (tentokrát nikoli Ivan, nýbrž Adam B.) – viz

 

 

Protiproud jako indikátor SPDANO

Indikátorem, že hrozba povolební kooperace SPD a ANO je reálná, ukazuje tvorba P. Hájka na Protiproudu. Podívejme se na jeho názorový posun od roku 2013 do současnosti.

 

Ještě v roce 2013 byl A. Babiš líčen jako Antikrist a P. Hájek mu předhazoval estébáckou minulost:

Pokud bylo dvacetiletí po převratu symbolizováno na pravici značkou Václav Klaus, nyní se nejméně na následující dekádu má změnit na značku Andrej Babiš. A protože realita je občas pronikavě ironická, přichází k nám v podobě „vzpomínky na budoucnost“: 

Posledním „československy“ hovořícím vrcholným politikem byl „pražský Slovák“ s nejtemnější komunistickou minulostí Gustáv Husák. Agent StB Andrej Babiš má stejný „původ“,  stejnou řeč – a především stejný úkol: Normalizovat poměry ve „zlobivé gubernii“ a vyvézt ji „z krize ve straně a společnosti“. V zájmech současné Moskvy zvané Berlín. Za zvuků neformální hymny, aktuální internacionály, Ódy na radost“ (Viz ).  

 

V září 2017 už P. Hájek vnímá A. Babiše jako oběť, estébácká minulost již nikoho nezajímá (evidentně již ne pana Hájka) a nebrání se jeho volbě:

Je přímo k popukání, že se mezi střelci ocitl dokonce „bratrský“ slovenský ústavní soud. Zcela bezprecedentně „vrátil“ pravomocné rozhodnutí všech předchozích soudů – o tom, že AB nebyl vědomě evidován jako estébák – k novému projednání. Odmyslíme-li si, že to už dávno nikoho (právem) nezajímá ani u nás (natož na Slovensku), šlo pouze o jednu z nejzoufalejších v řadě mafiánských operací, které mají mystifikacemi ovlivnit naše volby... Kdyby člověk nebyl rozhodnutý a měl jen trochu cti v těle, šel by to Babišovi hodit. Mnozí to právě tak udělají – a bude to v této situaci spravedlivé“ (Viz ).

 

T. Okamura pak v rozhovoru pro časopis Týden (č. 43, 2017, str. 24) nijak nevylučuje povolební spolupráci s ANO s tím, že: „To je otázka na Andreje Babiše. ANO si musí vyřešit, s jakou nabídkou případně přijde.“ Toto Okamurovo prohlášení jistě zaujme ty voliče, pro něž jsou A. Babiš a ANO tím nejhorším na naší politické scéně. Přitom v předvolebním tisku popsal Okamura všechny parlamentní strany jako „zrádce“. Po volbách už pro něho zrádci nebudou? 

 

 

Svobodný výběr?

Opět se nám tedy potvrzuje, že simulaker máme v předvolební nabídce přehršle, ale alternativy se nám jaksi nedostává. Tak hlavně, že si můžeme svobodně vybrat.    

 

 

 

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

Aktualizováno ( Středa, 18 Říjen 2017 08:39 )  

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB