Marek Řezanka

Sliby, přetvářka, DOST

Sliby, přetvářka, DOST

Středa, 20 Září 2017 09:05 Marek Řezanka

 

SPD (nikoli německá sociální demokracie, ale česká strana Okamurova) šalamounsky vyjevila, s kým je ochotna po parlamentních volbách kooperovat:

Spolupracovat jsme ochotní s každou stranou, která podpoří náš program posílení demokracie v naší zemi a vymahatelné spravedlnosti pro každého občana“ (Viz).

Realisté jako „béčko“ mainstreamu?

Realisté jako „béčko“ mainstreamu?

Pondělí, 18 Září 2017 08:55 Marek Řezanka

S blížícími se parlamentními volbami se již v podstatě všechny politické subjekty, které mají jakous takous šanci překonat pětiprocentní hranici pro vstup do Sněmovny, odkopaly. Nejinak je tomu u Realistů. Snaží se prezentovat jako alternativa k establishmentu, ale v bledě modrém vlastně prezentují program ODS včetně zahraničně politické orientace.

Jak se rodí bakaláři?

Jak se rodí bakaláři?

Středa, 13 Září 2017 08:50 Marek Řezanka

 

Také se již nemůžete dočkat, až rektor Masarykovy univerzity, Mikuláš Bek, bude jménem akademické sféry odsuzovat stávajícího prezidenta, M. Zemana? Či až nám bude M. Ženíšek vysvětlovat, že patříme „na Západ“, čemuž bude přizvukovat bývalý rektor Masarykovy univerzity – a současný předseda ODS, Petr Fiala?

Studium jako nástroj vzdělanosti, nebo ideologické manipulace?

Studium jako nástroj vzdělanosti, nebo ideologické manipulace?

Pondělí, 11 Září 2017 08:19 Marek Řezanka

Zamýšlíme-li se nad stavem jakékoli společnosti, měli bychom brát v úvahu následující kritéria: 1) Jak vypadá vzdělanost místní populace? 2) Jaká je informovanost dané populace, respektive, do jaké míry jí média manipulují a 3) Jak se rozvíjí kultura sledované populace? (vlevo fotografie: Český model amerického kongresu)

Když politika zapáchá, aneb Toho vydám, toho ne…

Když politika zapáchá, aneb Toho vydám, toho ne…

Čtvrtek, 07 Září 2017 09:06 Marek Řezanka

Andrej Babiš snad v lepší předvolební kampaň doufat nemohl. A podílejí se na ní v podstatě všechny významné konkurenční politické subjekty.

Řekne pan Drahoš ANO?

Úterý, 05 Září 2017 10:34 Marek Řezanka

Zdá se, že náš politický surrealismus nemá hranic. M. Kalousek půjde do voleb s O. Sommerovou, která se prý hodlá zaměřit hlavně na zákon ku pomoci ženám samoživitelkám. Malým problémem je, že tento zákon v minulosti pomohl „zabít“ právě pan Kalousek.

Jak že se chová svině?

Pátek, 23 Červen 2017 13:35 Marek Řezanka

 Tak tu zase máme „kauzu“, kdy ti „slušní a ušlechtilí“ vedeni „spravedlivým hněvem“ odsuzují prezidenta Zemana, „největšího nezdvořáka“ široko daleko. Co že se stalo tak zavrženíhodného a pro naši politickou scénu, kde běžně padají vulgarity, ukazují se prostředníčky a zveřejňují se nahrávky ze štěnic, netypického?

Kobliha jako úhlavní nepřítel?

Čtvrtek, 22 Červen 2017 09:02 Marek Řezanka

 

Kdo by čekal, že se L. Zaorálek začne vymezovat vůči nadnárodním korporacím, vlivným finančním skupinám, zbrojařským lobby, a tak podobně, velice by se mýlil. Pan Zaorálek totiž plynule navázal na bezzubou kampaň B. Sobotky proti A. Babišovi a ANO, aniž by voličům ukázal, čí zájmy vlastně sociální demokracie hodlá prosazovat.

STAN hot, KDU čehý

Středa, 21 Červen 2017 08:32 Marek Řezanka

 

Pokud ve vedení strany jsou lidé, kteří – pokud bychom jim věřili to, co hlásají – popírají jeden druhého, je taková strana nedůvěryhodná. To je případ sociální demokracie a pánů Sobotky s Chovancem. Ti dva by na základě deklarovaného nikdy neměli najít společnou řeč. Přesto spolu kooperují jako siamská dvojčata (Viz).

strana 1 z 19

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB