Komentáře

Obama, Si a Putin aneb USA proti „zbytku světa“

Obama, Si a Putin aneb USA proti „zbytku světa“

Pondělí, 28 Září 2015 19:25 Tereza Spencerová

Rusko s Čínou chtějí na rozdíl od USA skoncovat v mezinárodních vztazích se západními „zákony džungle“.

Alexander Dorin: Další oběť Srebrenice?

Alexander Dorin: Další oběť Srebrenice?

Úterý, 04 Srpen 2015 10:00 Michail Stavrev

Švýcarský spisovatel srbského původu Boris Krljić, píšící pod pseudonymem Alexander Dorin, se věnuje analýze událostí ve Srebrenici. Nedlouho před 20. výročím událostí konce občanské války v Bosně byl zatčen.

Kritika do českých řad

Kritika do českých řad

Pondělí, 29 Červen 2015 14:41 Antonín Rašek

Každý národ sebereflexi potřebuje. Jak aktuální, tak historickou. Bez ní stagnuje. Inspiruje ale jen za jistých předpokladů. Tím prvním je její pravdivost. Řada pravicově orientovaných komentátorů ve srovnání s levicovými se národní sebereflexi věnuje cílevědoměji.

Anketa: Měli by i Češi vystoupit z EU?

Anketa: Měli by i Češi vystoupit z EU?

Pondělí, 27 Duben 2015 07:30 Vít Klíma


V Rakousku vznikla občanská iniciativa k vystoupení Rakouska z EU, která od 24. 6. 2015 do 1. 7. 2015 bude sbírat podpisy s cílem vyvolat referendum o jeho odchodu z EU. Na závěr tohoto příspěvku můžete hlasovat i vy, zda obdobně jako Rakušané, požadujete referendum o vystoupení ČR z EU. (Na snímku v Bruselu rakouská ministryně vnitra Johanna Mikl-Leitnerová a ministr zahraničí Sebastian Kurz).   

Jak (ne)odhodit strach

Úterý, 09 Září 2014 04:50 Marek Řezanka

Vypadá to, že léto pomalu končí a nastupuje chladný deštivý podzim. Zcela jiné klima ale zřejmě panuje v Občanské demokratické straně. Její předseda, Petr Fiala, zavelel k frontálnímu útoku na vyklizené pozice. A recepty má vskutku originální.

Kdo Českou republiku (ne)poškozuje…

Úterý, 02 Září 2014 06:49 Marek Řezanka

Předsedové ODS a TOP09 se ohradili proti výrokům premiéra České republiky ohledně nových navrhovaných sankcí vůči Rusku a označili tyto výroky za „nepřijatelné a Českou republiku poškozující“.

Pomník naší doby

Úterý, 05 Srpen 2014 09:10 Marek Řezanka

Ač existuje celý zástup závažných problémů, které se dotýkají více méně každého z nás, česká kotlina jimi nežije.

Hnědé jsou obzory unijní…

Sobota, 02 Srpen 2014 06:08 Marek Řezanka

Zatímco v evropském prostoru máme mediálně jasno, že letadlo nad Ukrajinou sestřelil Putin, když si hrál na Viléma Tella (třebaže se spíše vede boj o to, aby se nic nevyšetřilo), že ukrajinští občané bojující s vládními jednotkami odporně okrádají mrtvé (třebaže existují videa, která toto dementují) a že Putin tvrdě vyzbrojuje lidi kladoucí odpor vládním jednotkám (nevolená ukrajinská vláda je toho času v demisi) – mimochodem, americký Kongres schválil nové zbraně pro decimovaný Irák a nové zbraně na školy a nemocnice v Gaze – nějak nám uniká, jak tento náš prostor mění barvu.

Čtěte bibli, tam to všechno je...

Úterý, 01 Červenec 2014 11:56 Mojmír Grygar

Na církevních školách v USA přihořívá. Kamenem úrazu je otázka původu člověka. Spor, který se rozhořel v koleji v Bryan, zaznamenal deník New York Times.

strana 1 z 26

Zaujalo vás

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB