Drahý doktore Goebbelsi – Vaši britští přátelé se krmí dobře!Leden se blíží a s ním i speciální tým ministerstva vnitra, všemi očekávaný „odbor proti dezinformacím“. Prý pár desítek lidí bude dohlížet nad propagandou a fenoménem tzv. hybridních hrozeb. Nastane zlomová doba – odděleno bude zrno od plev, což se za tisíce let lidské civilizace nepodařilo. Přichází doba pravdy -- vše pěkně rozškatulkováno, aby lidé měli přehled a nemuseli se příliš namáhat.Chovanec: "Chceme se věnovat volné politické soutěži a vytvořit systém, který by pomohl lidem orientovat se. Je třeba zaměřit se na to, aby dostali informace, které jsou relevantní, a dokázali se zorientovat v tom, co je lež a co je pravda."

Takže pro začátek dvě otázky pro nový tým odborníků:

Kdo vytvořil takové podmínky, že se Hitler dostal k moci? Kdo podporoval a financoval vyzbrojování Německa?

Kdo použil sarin v srpnu 2013 v Sýrii a na čí příkaz?

Převzato z ČT24: V Sýrii byl v srpnu 2013 použit nervový plyn sarin. Podle Francie, Británie i USA doložená zjištění dokazují, že za útokem stál syrský režim. „Vina syrské vlády je jasně prokázána,“ řekla americká velvyslankyně u OSN Samantha Powerová. Také podle britského velvyslance u OSN Marka Lyalla Granta neponechává zpráva inspektorů sebemenší stín pochybnosti (!) o tom, že za chemickým útokem z 21. srpna stál syrský režim.

Když na první otázku bude odpověď Británie, bude to pravda (třeba jen částečná) či lež? Když najdeme jinou odpověď než výše uvedenou na druhou otázku, např. že za chemickým útokem stál džihád se zády s tureckými tajnými službami, která odpověď bude pravdivá či lživá? Podle čeho to sakra poznáme? Podle nápovědy „expertů“, nejlépe barevně rozlišené?

Bdělost občanů bude v blízké budoucnosti ještě cennější komoditou než za dob inkvizice. Příklad ze života: Už delší dobu si knihy balím do papíru a to ze dvou důvodů – obal ochrání knihu a nemám rád zvídavé pohledy spolucestujících. Při četbě knihy Orwella jsem zrovna otočil další list a začal číst novou esej. A co čert nechtěl, vedle sedící člověk zrovinka otočil hlavu. Na nové stránce se objevila esej s názvem „Drahý doktore Goebbelsi – Vaši britští přátelé se krmí dobře!“. Chvíli dotyčný název četl. Asi přemítal, kam jméno Goebbels zařadit. Pak si vzpomněl a jeho kritické oko se přesunulo od textu k mé tělesné schránce (vše jsem periferně pozoroval) a … pak si odsedl (sám jsem si to odůvodnil nedostatkem místa na úzkých sedačkách). Člověk prostě chybu udělá a to ještě ani není v chodu nový útvar ministerstva vnitra!

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

Aktualizováno ( Pátek, 02 Prosinec 2016 12:59 )  

Jiří Bátěk

 

P6104439Mám rád četbu (spiritualita, literatura faktu), pobyt v lese (bez motorek), sázení stromů, trhání plodů,

pěstování kaktusů, brnkání na kytaru a dá-li Múza, něco napíšu. A svého času radost z jízdy na kole.

Teď volný čas zaplňují převážně děti.

 

Motto: „Většinou si to, co každý pokládá za jisté, zaslouží přezkoumání“. Lichtenberg

 

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB