Hledám klub: Zn. cool jazz

annonce Kenny BurrellSháním jazzový klub, do kterého bych mohl chodit každý pátek (s výjimkami) a poslouchat cool jazz; značka: klidně zaplivaný, zakouřený, ale hlavně pořád blue! Co myslíte, měl bych si dát inzerát do Annonce?

Přijde mi, že snad žádný klub v Praze nedodržuje určitou stálost žánru. (Možná s výjimkou Jazz Docku, který je na druhou stranu drahý.) Já už chci zase, jako každý jiný pátek, jít na známé místo ve známém klubu. A budu vědět, že se můžu těšit na muziku, kterou mám rád. Bohužel toho se v Praze nejspíš nedočkám. Jazzových klubů je zde opravdu pomálu a většinou hrají každý den naprosto jinou muziku. Proč není v Praze ani jeden jazzový klub, kde by se hrál pořád podobný žánr. Dnes jdete většinou na určitého interpreta. Nikdy nejdete v pátek večer na koncert, aniž byste věděli, kdo bude vlastně hrát. Majitele klubů spíš zajímá počet vypitých piv a namíchaných koktejlů. Samozřejmě, že je musí zajímat výdělek, ale snad je hudba také trochu důležitá.
Přece se v Praze najde alespoň hrstka lidí, kteří by rádi v pátek večer, místo chození do hospody, do kina či do tanečního klubu, zašli na kvalitní hudbu, aniž budou vědět, kdo vlastně bude hrát. Je pravda, že jazz již není tolik populární, jako byl ve 30. letech, ale třeba by se těch 100 jedinců, kteří by rádi chodili v pátek do klubu a poslouchali zasmušilé bluesové noty, nebo si zde každou sobotu zajamovali na Davisovy standardy, našlo. Třeba takové místo jednoho dne někdo udělá. A možná to budu já nebo vy. Zatím ale zůstanu u hledání v Annonci a páteční kontemplativní náladě s puštěným albem od Kennyho Burrella.

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

Aktualizováno ( Pondělí, 24 Únor 2014 12:38 )  

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB