6x Mezinárodní festival Svět knihy okem Střediska západočeských spisovatelů


 

Plzeň Svět knih 2018Za prvé. Předsedkyně Střediska Peggy Kýrová, Karel Pexidr a Vladimír Gardavský. Peggy několikrát vydala cestopisy po Spojených státech a ještě Evropě neprchající Británii.

 

 

 

 

Právník Karel Pexidr je i autor filozofických prací, plodný skladatel, účastník honů, pěstitel bažantů a vlastník pozemků v oblasti Vícova, o němž je jeho literární debut. Pozemky, nemovitosti a usedlost ovšem po 40 let nevlastnil. Nejvšestrannější autor Střediska. Na fotografii drží spolu s Peggy svůj cestopis. Dr. Pexidr byl i v Las Vegas a vydržel si nezahrát.

 

Vladimír Gardavský se mimo jiné celoživotně zajímá o Ladislava Klímu a je plodný publicista a recenzent.

 

 

Za druhé. Alenka Vávrová a Michal Březina.

Básnířka Alenka Vávrová byla výslovně pokřtěna jménem Alenka. Na 1. až 11. 11. chystá Literární Františkovy Lázně (www.literarnifrantiskovylazne.cz). V tomto městě provozuje kavárnu.

 

Michal Březina není ve Středisku, ale prodával ve stánku skoro naproti nový svůj vědeckofantastický román. Má angažmá v magazínu Jana Vavřičky Vanili (http://www.vanili.cz/scifi/).

 

 

Za třetí. Viktor Steinbach a Václav Engler.

Viktor píše non-fiction na téma rockové hudby a sportu; přičemž v nakladatelském domě NAVA výrazně pomáhá jemu a Otovi Rubnerovi redaktorka Andrea... Ale ta na fotografii není, aby muže nezastínila. Z našeho pohledu vpravo básník Václav Engler, člen Střediska, který pracuje v Západočeském muzeu. I to mělo na Veletrhu stánek, a to hned vedle stánku SZS.

 

 

Za čtvrté. Ivo Fencl, Jitka Prokšová, Karel Pexidr, Jiří Hlobil

Hodina západočeských prozaiků v sobotu 22. září. Fencl četl z knihy Občan Starého Plzence (http://www.denik-knihy.cz/pdf/25-18.pdf).

 

Autorka Jitka Prokšová žije v Plzni-Černicích, je členkou Rady Střediska, autorkou víc než deseti knih i odborných prací. Pracuje na Západočeské univerzitě.

 

Další člen Rady Střediska Jiří Hlobil je všestranný autor a zároveň manažer Západočeské galerie a moderátor.

 

 

Za páté. Václav Gruber, Peggy Kýrová, Ivo Fencl, Jitka Prokšová

Pro nemoc se podvečera prozaiků nezúčastnili Květa Monhartová a Milan Čechura. Lékař Václav Gruber (z našeho pohledu vlevo) je plodný, uznávaný prozaik, člen Obce spisovatelů ČR.

 

 

Za šesté. Agentura NAVA

Už v Praze byla tato tabule objektem námitek. Nakladatelství totiž samo sebou vydalo i knihy mnoha dalších autorů. Výrazně zde třeba chybí Eva Válková, která vystoupila na Veletrhu v pořadu Literárních novin.

 

Fotografie ze Světa knih

Peggy Kýrová Pexidr Gardavský na veletrhu a KalifornieAlenka Vávrová a Michal BřezinaViktor-Steinbach-a-p-Engler-22-9

 

 

 

 

 

 

Fencl Prokšová Pexidr HlobilGruber Peggy Fencl Prokšová- PexidrNAVA-její autoři na desce

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 

Zaujalo vás

Ivo Fencl

Ivo Fencl foto Eva Smolíková

(16. 4. 1964 v Plzni) Labilní i silná (souběh) osobnost, která se realizuje prvořadě psaním, ale i četbou. Bude vám vykládat, že tvoří jen kvůli jisté Jorice (své femme fatale), ale máme podezření, že těch důvodů skrývá víc.

 

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB