Megačelisti? Houbičky!TheMEG EventbriteFilm The Meg podle knihy Steva Altena (*1959) Meg: Román o děsu hlubin (1997) jsme viděli ve třech: se synem a se synovcem, a to v síti multikin Cinestar. Dokázal bych o něm popsat několik stran, ale chválil bych leda spád první polovičky. Je to kvalitní „béčko“, stahuje nás jako závaží do nejhlubších míst světového oceánu, ba ještě hloub, až pod falešné dno, a seznámí děti i dospělé s předvěkým megalodonem v činnosti. Inu, science fiction.

 

 


Ale proč vlastně tolik řečí? Vždyť druhá část filmu je přímo únavná. A stačí říci jediné: „Steven Spielberg může klidně spát na vavřínech dál; Čelisti opět nebyly překonány.“
Zamnul si asi ruce, nebo se aspoň sarkasticky pousmál. Vždyť dokonce ani plážová scéna, která Jaws zlehka parafrázuje, pranic nefunguje. Asi i proto ne, že přichází ve filmu příliš pozdě. Jako The Megby tam byla vpašována uměle. A je to něco jako závěr Spielbergova Ztraceného světa: přílepek. Jenže...

 


Spielberg přílepek aspoň kvalitně a vtipně natočil. Zde je útok obřího žraloka na pláž jen vágně odůvodněn a třeba mě ani moc nevyděsil. Se slavným úprkem lidí z písčiny z Čelistí se nedá srovnat ani vzdáleně a je katastrofou zjistit, že tu už jinak nezbylo takřka nic, co by film ospravedlnilo a takříkajíc dotáhlo do konce.

 


Leda snad anglický herec (a borec) Jason Statham (Sbal prachy a vypadni, Duchové Marsu, Kurýr 1-3, Collateral, Cellular, Růžový panter, Zastav a nepřežiješ 1 a 2; Rallye smrti, Postradatelní 1-3, Rychle a zběsile 7 a 8).

 

 

Trailer:

 


Meg: Monstrum z hlubin
Podle stejnojmenné prózy Steva Altena z roku 1997. USA 2018.
Režie John Turteltaub. V hlavní roli Jason Statham. Stopáž: bez 7 minut 2 hodiny.

 

 

 

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

Aktualizováno ( Čtvrtek, 13 Září 2018 10:29 )  

Ivo Fencl

Ivo Fencl foto Eva Smolíková

(16. 4. 1964 v Plzni) Labilní i silná (souběh) osobnost, která se realizuje prvořadě psaním, ale i četbou. Bude vám vykládat, že tvoří jen kvůli jisté Jorice (své femme fatale), ale máme podezření, že těch důvodů skrývá víc.

 

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB