Kateřina Slípková, Jan Samec a Milan Maur v únorové a březnové Galerii města Plzně

  

Samec Slípková Mauer foto youtubeGalerie města Plzně na rohu tamního ústředního náměstí Republiky vystavuje až do jara (a přesněji řečeno do 26. března) práce Kateřiny Slípkové, Jana Samce a Milana Maura.

 

 

Prvně zmíněná abstraktní malířka (a žačka keramika Františka Pavlase) se tu ocitá ve společnosti hned dvou žáků profesora Jiřího Patery, přičemž ten druhý z nich Milan Maur prezentuje také svoji starší tvorbu, odvíjející se především od dosavadních tří jeho Cest za sluncem (1989, 2007, 2016).

Během těchto výprav Maur nejenom kreslil a filmoval slunce, ale rovněž fotil a psal, a dokonce i sbíral „náhodně“ do cesty mu vstoupivší předměty (asi jako to svého času provozoval také František Skála cestou na výstavu v Itálii). 

Maur dokonce pořídil akustický záznam některých svých kroků a videozáznamy krajiny, do které se ponořoval. Nu, a sofistikovaným vrcholem té všestrannosti na cestách „za sluncem“ je jistě i GRAF výše zmíněného akustického záznamu. 

Výstava Milana Maura, Kateřiny Slípkové a Jana Samce, která byla 26. ledna 2017 uvedena proslovem Jaromíra Zeminy (v němž mimo jiné vyzdvihl úlohu sympatických mu outsiderů), je součástí cyklu Plzeň a svět; nicméně všichni tři výtvarníci (ať již je jejich „světovost“ na kterékoli úrovni) jsou úzce spjati právě s Plzní.

Pokud máte čas v neděli 5. února anebo třeba další neděli o celý měsíc později, tedy 5. března, dostanete se na tuto plzeňskou výstavu dokonce zadarmo, a mezi třináctou a šestou hodinou si zde lze dík galerijní lektorce Alešce Čeňkové pohrát a zapracovat v uchystaných tvořivých „dílnách pro děti a rodiče“.

Milam Maur (*1950) současně a rovněž do 26. března vystavuje obrazy i ve Velké galerii GAVU v Chebu, a to spolu se svým vrstevníkem (znají se, a to od roku 1978), malířem Václavem Malinou (*1950).

 

Ukázka tvorby:

 

 

 

Kateřina Slípková

Slípková kateřina

 

 

 

 

 

 

 

Milan Maur

Maur

 

 

 

 Jan Samec

Samec

 

 

 

 

 
 

 

 

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

Aktualizováno ( Pátek, 03 Únor 2017 13:59 )  

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB