Fotoblog Fr. Dostála: Ručky hodin někdy potřebují ručky lidské…

Email Tisk PDF

Hodiny výřez foto Fr DostálBudova na rohu Václavského náměstí a Vodičkovy ulice skrývá v sobě peněžní ústav. Na domě vedle ní je hezky vyhlížející věž, na níž již několik let a se mnou všichni chodci, pohlížejí na hodiny ukazující několik minut po páté.

 

 

Věžní hodiny tak hlásí uběhlou pátou hodinu ranní i večerní najednou. Těžko odhadnout, kde objevit příčinu, ale možná jsou za tím peníze, jako ostatně dnes už za vším. Jinak na Václavském náměstí existuje víc překvapení. Naštěstí čas dokáže prozradit také mobilní telefon, a tak odjezd vlaku do Horní Dolní se může stihnout.

Hodiny foto Fr Dostál

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 


Akademie Literárních novin

vás zve na kurz

Problémy současné češtiny

Kurz je určen všem těm, kteří denně pracují s naším rodným jazykem, nebo těm, kteří o něm rádi přemýšlejí a uvědomují si, jak se mění. Budeme mluvit o tom, jak se dnes mluví a píše, a zaměříme se i na to, proč se nám v jazyce něco nelíbí. Na příkladech konkrétních jazykových provinění proti správné češtině si ukážeme dnešní nejčastější chyby ve vyjadřování psaném i mluveném v úřednických, reklamních i mediálních textech.

3. prosince od 10:00 do 16:00 hod.

AKADEMIE.LITERARKY.CZ

Telefon: 234 221 131

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB