Fotoblog Fr. Dostála: Historie světa už je ležák?

Email Tisk PDF

po válce výřez foto Fr DostálNa kalendáři stálo datum 6. června 1944 a v Normandii v čase invaze začali umírat další vojáci. Naše média při této připomínce byla nějak mimo a událost, která napomohla ukončení 2. světové války, jaksi poněkud přehlédla.

 

 

Spíše jsem se dočetl o partě osmi lidí, co mají v Praze pacifikovat hlučné milovníky cigaretového dýmu na chodnících. No a já samotný jsem po válce v roce 1946 měl čerstvě narozenou sestřenici, jejímž otcem byl americký voják, který v čase bojů v Německu přišel o bratra. I já tehdy pobýval na jihu Čech, kam se tihle vojáci dostali. O událostech, které díky tomu později přišly, raději pomlčet...

 

po válce foto Fr Dostál

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

Aktualizováno ( Čtvrtek, 22 Červen 2017 10:26 )  


Akademie Literárních novin

vás zve na kurz

Problémy současné češtiny

Kurz je určen všem těm, kteří denně pracují s naším rodným jazykem, nebo těm, kteří o něm rádi přemýšlejí a uvědomují si, jak se mění. Budeme mluvit o tom, jak se dnes mluví a píše, a zaměříme se i na to, proč se nám v jazyce něco nelíbí. Na příkladech konkrétních jazykových provinění proti správné češtině si ukážeme dnešní nejčastější chyby ve vyjadřování psaném i mluveném v úřednických, reklamních i mediálních textech.

3. prosince od 10:00 do 16:00 hod.

AKADEMIE.LITERARKY.CZ

Telefon: 234 221 131

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB