Fotoblog Fr. Dostála: Byl to hrozný zážitek

Email Tisk PDF

manekýn výřez foto Fr DostálJiž jako kulhající pražský chodec kupodivu mohl jsem ještě usednout v tramvaji, která zrovna měla červenou, a tak vyčkávala v Ječné ulici před křižovatkou se Sokolskou před bývalým náměstím Petra Osvoboditele. To je dnes součástí náměstí sovětského vědce I. P. Pavlova.

 

 

Najednou ztuhnu nad rychle jedoucím cyklistou přes přechod do protisměru proti autům v Ječné ulici! Ten za naší stojící tramvají přejel přes koleje, aby se dostal na pravou stranu Ječné ulice směrem na Karlovo náměstí. Úžasný hororový zážitek! Nová doba noví a lepší lidé. „Botičkáři" zřejmě byli vytíženi pohlížením na parkovací lístky za skly automobilů. Ostatně na podobné frajery jsou stejně krátcí.

 

manekýn foto Fr Dostál

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

Aktualizováno ( Pondělí, 19 Červen 2017 15:22 )  


Akademie Literárních novin vás zve na kurz

Soudobé československé a české dějiny – významná výročí 2018

Lektory kurzu jsou vědečtí pracovníci Ústavu soudobých dějin Akademie věd České republiky

Oldřich Tůma a Jiří Kocian.

Kurz se zabývá československými a českými soudobými dějinami v souvislosti s významnými výročími roku 2018: 1918 vznik samostatného státu ČR, 1938 Mnichovská dohoda, 1948 komunistický převrat a 1968 konec Pražského jara, a to v kontextu mezinárodních souvislostí včetně studené války.

Středa a čtvrtek 10. a 11. ledna 2018 * 10:00 hod. až 16:00 hod. * 20 účastníků * Korunní 810/104, budova D, Praha 10-Vinohrady * 2400 Kč včetně oběda a občerstvení

Kurz je akreditován MŠMT ČR

AKADEMIE.LITERARKY.CZ

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB